Sayfa 97/115 İlkİlk ... 47879596979899107 ... SonSon
Arama sonucu : 920 madde; 769 - 776 arası.

Konu: KRSTL - Kristal Kola

1. Destek calisti bugun sanki...
    Ytd

Lenovo K33a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Destek calisti bugun sanki...
    Ytd

gerçekten çalıştımı ..?
    sn:ocean : sormak lazım teknik olarak
    bana göre öyle birşey yok 4 saatlik bakınca daha net gözükebilir..
    ben çıktım fakat yinede takip ediyorum ekranın sağ köşesinde ..?

https://invst.ly/tft9y

yazdıklarım kişisel düşüncemdir kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR..
    imzamız ZIR-DELİ adı üzerinde ..
    ZIR-DELİ Y.T.D

3.  Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    gerçekten çalıştımı ..?
    sn:ocean : sormak lazım teknik olarak
    bana göre öyle birşey yok 4 saatlik bakınca daha net gözükebilir..
    ben çıktım fakat yinede takip ediyorum ekranın sağ köşesinde ..?

https://invst.ly/tft9y

yazdıklarım kişisel düşüncemdir kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR..
    imzamız ZIR-DELİ adı üzerinde ..
    Ben de takip ediyorum teknik yeni yeni bakiyorum hep temel analiz yapardim simdi teknik olarak iyi yerlere gelcek gibi gorunuyor ama her sey olabilir tabi ...
    Ytd elbette

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.

4. Destek 3,42 çalıştı.Altına sarksa bile altında kapatmadı.

5. Bist ana ya ciktiktan beri hamle yapamiyor saglamca neden acaba...
    Ytd

6. destek 3,42 altı kapatırsa stop olur.

7. Bu hisse de teknik çalışıyor mu sizce.kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Pınar su gibi rezil bir şirketin hissesinde 7 sene bekledim. Hisse fiyatı düştükçe maliyet düşürmek için almaya devam ettim. Son 1 yıl al sat yaparak hisse miktarını arttırdım. Nihayet geçen nisan ayındaki spekülatif hareketle TL değil dolar bazında kara geçip Allah'ın belası hisseden kurtuldum.
    Krstl 4 TL çanak zirvesinden geri dönüp 3.50 civarında takılıyor. Daha aşağıda düşebilir. Ama bence bu hareketlere, destek dirençlere fazla takılmamak lazım. Krstl 4 seviyesini gördüğü 2017 yılında Pinsu 1.5 - 2 arasında takılıyordu. Bugün 9.24 belki yarın 10 olacak.

2 sirketin temel değerleri arasında dağlar kadar fark var. Öncelikle Pınar Su 10 yıldır düzenli olarak zarar eden, hatta zararını her yıl arttıran bir şirket. İçecek tükemininin tavan yaptığı 3. çeyreklerde bile kar edemez. Yaşar ailesi sadece satış gelirlerini değil, devletten aldığı onlarca milyonluk teşvikleri, ybp hisse satışından gelen paraları, bankalardan çekilen kredileri, borçları kapatacağız diye yaptığı bedelli sermaye artışından gelen parayı da hüpletmiştir. Borçları azalmadığı gibi artmaya devam etmektedir. Yıllar önce 65 ml seviyesindeki özsermayesi bedelli yaptığı halde 30 ml seviyesine düşmüştür. PD/DD oranı bugün 13.5. F/K zaten hep 0.
    Kristal kola ise az da olsa kar etmekle birlikte 2020 de karını en çok arttıran şirketler arasında. Bim ve a101de satılan Fer gazoz, teatone ice tea, etkin limonata kristal kola tarafından üretiliyor. Bu marketlerin şube sayısı arttıkça kristal kolanın satışları artacaktır. Torku no 10 satışlarının etkisi ne olur bilemiyorum. Elbette seviniyor değiliz ama barajlarda su kalmadığı bilinen bir gerçek.

İlk olarak Mart ayında 96 kuruştan aldığım krstl 10 dakika sonra tavan olmuştu. Geçen 9 ayda çok iyi para kazandırdı. Tahtacı isterse daha uzun süre fiyatı 4 TL altında tutabilir. Ama şirket karını arttırmaya devam ettikçe hisse de er yada geç gerçek fiyatını bulur. Pinsuda 7 sene sabredebildiysem burda da birkaç sene takılabilirim.
    Tabii ki 1 Ocak ana pazara geçtiğinden beri hissenin düşüşte olması maliyeti yüksek olan arkadaşlar için can sıkıcı. Ama biraz sabırlı olmak gerekir.
    Bir acemi olarak son tavsiyem tüm birikiminizi tek hisseye bağlamayın ve her şeyden önce sağlığınıza dikkat edin. İyi akşamlar

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 97/115 İlkİlk ... 47879596979899107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •