Sayfa 60/116 İlkİlk ... 1050585960616270110 ... SonSon
Arama sonucu : 923 madde; 473 - 480 arası.

Konu: KRSTL - Kristal Kola

Kristal Kola, yeterli personelin dönüşümlü olarak işe gelmesine veya uzaktan çalışmasına karar verdi25/03/2020 06:23:09
    Kristal Kola, yasal ve süreli resmi işlemlerinin aksamaması için yeterli personelin dönüşümlü olarak işe gelmesine veya uzaktan çalışmasına karar verdi.
    Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
    "Küresel boyutta yaşanan Covid-19 virüs salgını nedeniyle ülke genelinde alınan önlemler çerçevesinde, şirketimizde çalışan personelin ve ailelerinin sağlık durumlarını önemsememiz ayrıca çevresel yaşanabilecek riskler ile etkilerinin meydana getirdiği zorunluluk hali göz önünde bulundurulduğunda, kronik rahatsızlığı buluna çalışanlarımız öncelikli olmak üzere işyerlerimizin tamamında salgının önlenmesi için tüm hijyenik tedbirlerin uygulanmasına, faaliyetlerimizi aksatmadan devam etmek için 24.03.2020 tarihinden itibaren şirketimiz genel merkezi ile üretim tesislerimizin bulunduğu lokasyonlarında, şirketin yasal ve süreli resmi işlemlerinin aksamaması için yeterli personelin dönüşümlü olarak işe gelmesine veya uzaktan çalışmasına karar verilmiştir."

Tunca bu dediğiniz olay zaten bütün küçük şirketlerde mevcut.Bunu yaptığı curo dan kalan kar payına bakınca görünüyor zaten.Şirketin sermayesine bakarak yaptığı karın çok çok az olması yada hep zarar açıklaması,zaten şu soruyu akla getirmiyormu
    Bu sermayeyi faize dolara koysa daha çok kar yapar.Karlar bakkal karını bir türlü geçmiyor ama maalesef maliye üzerlerine gitmiyor.

3. Sn scharif07 tahminleriniz gerçekleşiyor, isabetli, tebrik ederiz.patinaj da gerçekleşti. Bundan sonrası tahmininiz var mı ?

4. Şirket sahibi-yoneticisi ile tahta yapıcı arasında örtülü anlaşma varsa bu yapılanın adı nitelikli dolandiriciliktir.

Aslına bakarsanız %50'den fazlası halka açık şirketin kapısının önünden geçmemek lazım. Yine de kumar tutkusu-Kısa sürede çok kazanma arzusu bir şekild e insanın böyle hisselere bulaşmasını sağlıyor.
     Alıntı Originally Posted by scharif07 Yazıyı Oku
    Tunca bu dediğiniz olay zaten bütün küçük şirketlerde mevcut.Bunu yaptığı curo dan kalan kar payına bakınca görünüyor zaten.Şirketin sermayesine bakarak yaptığı karın çok çok az olması yada hep zarar açıklaması,zaten şu soruyu akla getirmiyormu
    Bu sermayeyi faize dolara koysa daha çok kar yapar.Karlar bakkal karını bir türlü geçmiyor ama maalesef maliye üzerlerine gitmiyor.

Yarına gelecek olursak,

Yarın sabah eğer bugünki en yüksek seviyesi olan 1.09 u geçip 1.10 değerse anlık bile olsa yeterli olur.Saat 11 e kadar.Nitekim Avrupa borsaları nı yarın pozitif açılmasını bekliyorum.Eğer avrupa özellikle dax istikrarlı bir seyir izlerse onun etkisi ile bist te sağlam durur.Durduğu taktirde ileri geri hareket eder 1.10-1.11 seviyeleri kapatma ihtimali olma olasılığı hayli yüksek olur.(belki tavan olur inşallah ama bist 92 bin olur orada tezgahı kurarsa anca)

Yarın bist in olaki negatif açılması (300-500 PUAN HARİÇ) 86.500-87000 lere değmesi KRSTL nin 1.00 gelmesi ise GEMİYİ TERK ET
    anlamına gelir.---Bu senaryonun olma ihtimalini çok zayıf görüyorum ama var tabiiki.Yarın kesinlikle pozitif açılacağız Görüntüler ve göstergeler o yönde.
    SAYGILAR SEVGİLER

6. zoraki sürü psikoloji ayagına gidiyor..
    ersu 3 milyona yakın kar açıklamıştı..
    pınarsu 33 milyona yakın zarar açıklamıştı..
    krstl 652 bin kar açıklamıştı ... beklentim 2 milyon ve üzeri idi olmadı ..2019/12
    pınarsu hisse fiatı 2.52
    ersu hisse fiatı 2.62
    tabi bu tahtalar krstl sarmayesinin 1/3 kadar ..
    yani diyecegim su ve gıda giderken bizimkisi çok geride kalmıştı spek,de bunu fark ettiki gözünü biraz kararttı..
    ZIR-DELİ Y.T.D

7. Elbet bir gün bu korona belası bitecek.....

İşte o zaman fiyatı düşen tabir doğru ise kelepir hale gelen kristal gibi hisseler gerçek değerini bulacak.....

1 tlye indiği için ben biraz yığınak yaptım kristalde..... 0,50 li seviyelere inerse yeniden müdahale de edebilirim....

saygılarımla iyi günler bol kazançlar dostlar
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

Eveet bist 91.500 ve krstl tavan oldu.1.15
    Herkez de buruk bir mutluluk var.Herkezden şunu duyar gibi oluyorum ,ama yinede çok büyük zarar var.
    Doğrudur ama hiçbir şey henüz dünyada düzelmediki bizde düzelsin.
    Bugün tavana giderken yine zorlandı (Dax ın etkisi var).Umarım yarın DAX pozitif olurda bizide korkutmaz.
    Bu hafta ki haftalık hedefim 1.13-1.15 aralığı idı sanırım Bu hedefe ulaşmaya 1 gün kaldı.Umarım yarın sarkmaz hatta sabahtan tavan olur ,bizde ekranı kapatır internetten eski Kovboy Filimi izleriz.
    En azından bu hafta sonumuz endişe siz mutlu bir hafta olur.
    SAYGILAR SEVGİLER--YILDIZLARINIZI BEKLİYORUM

Sayfa 60/116 İlkİlk ... 1050585960616270110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •