Sayfa 12/241 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 1925 madde; 89 - 96 arası.

Konu: VIOP Spekülasyonu

1. 112.100 Seviyesi teorik olarak destek olabilir. Yeni alış için cazip yer olabilir.

112.450 - 550 Aralığında yukarıya gidiş için görüş birliği kayboldu. Bu aralık yukarıya kırılmadıkça SATIŞ düşünmek önceliklidir.

Alıntı Originally Posted by High Voltage Yazıyı Oku
    112.100 Seviyesi teorik olarak destek olabilir. Yeni alış için cazip yer olabilir.
    .
    Beş dakikalık GRAFİĞE bakıyorum yükseleceğinde ve düşeceğinde PİN BAR denilen barlar gelmiş sen anlarmısın bu barların hikayesini ?

3. Tepede 112.800 - 113.000 aralığında yukarıya devam konusunda görüş birliği sağlanamadı, 112.70 desteğimizin altını denedik, yani satış geldi.

Yukarıya reaksiyonlar teorik olarak satış için kullanılabilir.

4. 112.500 Teorik olarak destek seviyemiz idi. Bu seviyeden köklü bir yukarıya hareket başlayamıyorsa buna dikkat edelim, piyasanın yönü aşağıya dönebilir.

5.  Alıntı Originally Posted by citiwan Yazıyı Oku
    Beş dakikalık GRAFİĞE bakıyorum yükseleceğinde ve düşeceğinde PİN BAR denilen barlar gelmiş sen anlarmısın bu barların hikayesini ?

Pin bar nedir? İğne yapan bar mı?

Bu tür barlar elbette alış ve satışın dengelendiğini ve hareketin sona geldiğini gösterir.

Japonlar anlıyor bu işlerden.

Ben sadece bara bakmıyorum, genel enstantaneye bakıyorum. Piyasa yorulmuş görünüyor, boğalar yoruldular. Ayı bu durumu görününce genellikle cesaretini toplayıp harekete geçiyor.

Önce boğanın yorulduğunu görmek lazım, sonra ayılardan yana olunur. Bu bir borsa hikayesidir, yani satış için hikaye var demek lazım.

Piyasayı okumak ve anlamak bir adım önde olmaktır.

Ancak bizler gün içi hareketlerde pusuya yatıp avlanırken çok tehlikeli bir iş yapmış oluyoruz, risk her zaman var. Hikaye tat vermediğinde bunu da görmek lazım.

Sabahtan beri roman okuyoruz, içeriğinde kısa hikayeler de olabilir, ama roman okuduğumuzu unutmamamız lazım.

6. 112.700 Seviyesinde boğa güç topladı, ayının tokat atamadı, gücü yokmuş. 112.650 den AL sinyali geldi.

Ben ekran başından ayrılmıştım, bunu değerlendiremedim.

Boğa ayının güçsüzlüğünü gördü ve daha yukarıya sürmek istiyor.

Alıntı Originally Posted by High Voltage Yazıyı Oku
    Bu tür barlar elbette alış ve satışın dengelendiğini ve hareketin sona geldiğini gösterir.

Japonlar anlıyor bu işlerden.

Ben sadece bara bakmıyorum, genel enstantaneye bakıyorum. Piyasa yorulmuş görünüyor, boğalar yoruldular. Ayı bu durumu görününce genellikle cesaretini toplayıp harekete geçiyor.

Önce boğanın yorulduğunu görmek lazım, sonra ayılardan yana olunur. Bu bir borsa hikayesidir, yani satış için hikaye var demek lazım.
    Piyasayı okumak ve anlamak bir adım önde olmaktır.
    Ancak bizler gün içi hareketlerde pusuya yatıp avlanırken çok tehlikeli bir iş yapmış oluyoruz, risk her zaman var. Hikaye tat vermediğinde bunu da görmek lazım.
    Sabahtan beri roman okuyoruz, içeriğinde kısa hikayeler de olabilir, ama roman okuduğumuzu unutmamamız lazım.

Hocam bizde DOST larla bir kenarından köşesinden nasıl tutabiliriz diye fikir alışverişi içindeyiz

High Voltage hocam bilgi paylaşımı için size teşekür ederim
    Hayırlı akşamlar ...

Sayfa 12/241 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •