Sayfa 128/241 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228 ... SonSon
Arama sonucu : 1925 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: VIOP Spekülasyonu

1. Herkese bol kazançlı bir hafta dilerim.

2. Piyasa aşağıya yönelecek olursa 148.500 ve 147.250 seviyelerini beklerim.

3. Teknik Analiz PY'nin elini görmemizi sağladığı doğrumu dur ?

4.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Teknik Analiz PY'nin elini görmemizi sağladığı doğrumu dur ?
    Piyasa yapıcı diye bazen kızdığımız bir şey var galiba, ben tanışmadım.

Birkaç hissede spekülasyon yapan kişi / kişiler ile tanışmıştım, fakat onlar spekülasyonu yapıp bitirdikten sonra adeta anı olarak anlattılar. Onlar bunu bir hissede sadece bir dönem için yapabildiler.

Ancak teknik analiz sadece piyasa psikolojisini gösterir. Bu da pek değişmiyor, genellikle aynı psikoloji daima devam edip duruyor.

Amatörün sattığı yer ile profesyonelin sattığı yer aynı yer olmadığı için amatör hep kızmak durumunda kalıyor. Amatör ''Bekleyeyim de profesyonelin satacağı yerde satayım demiyor.

Alırken de böyledir.

Demek ki amatör piyasa psikolojisini pek bilmiyor. Üstelik 25 sene bu işi yapsa yine de öğrenemiyor. Mesleği ne olursa olsun.

Profesyonel de riske giriyor (riske giriş yerini iyi hesaplıyor), para kazanmak onun hakkı oluyor.

Ayı veya boğanın ne kadar koşabildiğini ve ne zaman yorulduğunu anlamak zor değil. Daha doğrusu hesaplamak zor değil.

Hesap her zaman tutmaz elbette, hesaplı risk aldığında biraz da şans faktörü ile beklemek lazım.

Bu stratejiyi göstergeler ile de desteklemek işe yarar. Neden yaramasın.

Piyasa (ayı - boğa) dans ediyor ve bu dansı sürekli aynı figürasyon ile yapıyor, takip edenler hareketleri bir türlü çözemiyor, sanırım iyi bakmıyorlar.

İşin garibi, birisi çıkıp dansı öğreteyim dediğinde ise pek kimseye yaranamıyor, türlü hakaret ile dahi karşılaşabiliyor, bunları da gördük.

Adam zaten işin öğrencisi olmaya layık olmadığını derhal ortaya koyuyor.

Bizde aracı kurumlardaki temsilciler yatırımcıya bilgi kırıntısı dahi koklatmıyor, zaten bilen de yok gibi.

Para kazanamayan müşteriyi kuruma çağırıp, ''Gel kardeşim, sen nerede yanlış yapıyorsun'' diye soran yok.
    Son düzenleme : High Voltage; 29-01-2018 saat: 12:31.

5.  Alıntı Originally Posted by High Voltage Yazıyı Oku
    Piyasa yapıcı diye bazen kızdığımız bir şey var galiba, ben tanışmadım.

Mesleği ne olursa olsun Demek ki amatör piyasa psikolojisini pek bilmiyor. Üstelik 25 sene bu işi yapsa yine de öğrenemiyor. .
    .
    Biz neler gördük İşin garibi, birisi çıkıp dansı öğreteyim dediğinde ise pek kimseye yaranamıyor, türlü hakaret ile dahi karşılaşabiliyor, .
    Dostum gerçektende bizlerin zaafı olan Önemli konular dan bahsetmişsiniz
    teşekür ederim.

6. Bu günlük 148.500 seviyesine kadar düşüş yeterli aslında.

147.250 hedef gözüküyor, ama yarına bırakılsa iyi olur. Aksi halde vahşilik olur.

148.750 Üzerinde kalınabilirse belki yukarıya doğru daha sıkı bir düzeltme dahi söz konusu edilebilir.

7. Geniş bir bant oluştu. 147.500 - 150.500 Bandı.

Aşağıya dönme riski artıyor. 147.500 Desteğinin aşağıya kırılma riski var.

Kırılacak demiyorum, ''Kırılma riski var'' diyorum. Çünkü piyasada görüş birliği kayboldu.

Görüş birliği tesis edilene kadar tek yönlü aşağıya doğru oynamak gerçekçi olacaktır.

Düzeltme hareketlerinin bitmesini bekle. Onaylayıcı sinyal bul ve kısa pozisyon al.

8. High Voltage kolay gelsin hayırlı kazançlar
    Grafik üzerinde meramımı anlatmaya çalıştım henüz acemi bi çizimciyin inşaallah hoş görürsünüz ...

Sayfa 128/241 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •