Sayfa 132/241 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon
Arama sonucu : 1925 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: VIOP Spekülasyonu

1. 148.500 Dirençtir. Kırılıp kırılamayacağı önemlidir.

2. Trend hafifçe yukarıya doğru, ancak 148.500 aşılamadı ve SAT sinyali gözlemleniyor.

148.100 Seviyesi ise destektir. Aşağıya kırılırsa satışların gücü artabilir.

3. Destek test edilip kırılamadı, uzuna döndük.

Ancak kar mesafelerinin çok kısa olabileceği görülüyor, dikkatli olmak lazım.

148.100 ve 147.750 Seviyeleri aşağıya dönülürse hedef olacaktır.

4. 149.000 Seviyesi kar almak için müsait gibi görünüyor.

Bir yanılma payı bırakıyorum kendime o nedenle ''Gibi görünüyor'' dedim.

Esasen boğanın bu seviyede yorulabileceğini düşündüm. Yorulmuş boğa daha ne kadar koşar? Koşmaya çalışırsa daha da yorulacaktır.

Bize taze enerjili boğa lazım.

Yine de bazen bu vahşi hayvana güven olmuyor, enerji patlaması yaşıyor.

İşin püf noktası vahşi hayvanlar ile mücadele ediyoruz. Aklımızı kullanmalıyız. Akıl bizde var, onlarda yok.

5. Geri çekilme kesin olarak başladığında erken alım yapmayın, çekilmenin hedefi 148.100 olacaktır. Ayı fırsat bulabilirse piyasayı o seviyeye döndürmeyi kollayacak.

Yukarıya devam konusu da tamamen gündemimizden düşmedi, döviz dalgalanıyor. Şaşırtmalı gidiyor bir şeyler.

Vahşi bir piyasa söz konusu.

6. Bir arkaşaşa 3.50 den döviz aldırdım.

Döviz 4.00 seviyesine gelince satış yaptırmak için aramayı düşündüm, fakat o beni önce aradı ve döviz almak istediğini söyledi.

Kendisini almaması için ikna ettim, çok uğraştım.

Ancak benden habersiz dayanamayıp az miktar alış yapmış.

Kendisine ''Ben sana satış yap diyecektim, sen alış yapmak için heyecan içerisinde arayınca, kalakaldım'' dedim.

Satamadık velhasıl.

Döviz 3.82 seviyesine düştüğünde arkadaş yine aradı döviz alacağım dedi. Kendisini almaması için ikna ettim.

Ancak dayanamayıp yine almış. Döviz 3.72 seviyesine düşünce kendisini arayıp ''Tamam çok istiyorsun, alalım'' dedim.

CEVABEN: Ben zaten 3.82 den aldım, dedi.

O seviye senin satış yapacağın seviyedir, dedim.

Bu arkadaşa elindeki bir hisse senedini 1.70 TL den Aralık ayında satış yaptırdım. Yıllardır elinde tutuyormuş.

Kağıt bir ay içerisinde 1.00 TL fiyata geriledi.

Kendisine 1.00 TL den alalım, yerine koy dedim.

CEVABEN: Ben satmışım, hiç bir daha bulaşır mıyım, dedi.

Ancak kağıt birkaç gün içerisinde 1.30 TL fiyata yükseldi.

Şimdi ne alayım diye soruyor. Ancak böyle olmaz.

Kişilerin kendi ayakları üzerinde durmaları lazım. Bu çok kolay değil, kolay olsaydı piyasalar bu kadar kazanç potansiyeli taşımazdı.

Zor olsa da başarı imkansız hiç değil.

Acemiler böyle, fakat bir de 25 yıldır piyasalarda işlem yapıp bu acemilerden hiç bir farkı olmayanlar da var.

7. Geri dönüş yaşandığında muhtemel hedefler 148.100 ve 147.750 seviyeleri olacak.

8. ileri gidişte dirençler nedir

Sayfa 132/241 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •