Sayfa 2/241 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1925 madde; 9 - 16 arası.

Konu: VIOP Spekülasyonu

1. 108.500 Alış, 108.800 üzeri satış seviyeleri.

Alıntı Originally Posted by High Voltage Yazıyı Oku
    108.500 Alış, 108.800 üzeri satış seviyeleri.
    Hocam küçük peryotlar da işlem yapmayı mı daha uygun görüyorsunuz ?

3.  Alıntı Originally Posted by citiwan Yazıyı Oku
    Hocam küçük peryotlar da işlem yapmayı mı daha uygun görüyorsunuz ?
    Günün tepe ve dip seviyelerinde fırsat yakaladığımızda periyodu uzatıp bekleyebiliriz, ancak piyasada periyot çok kısalmış durumda ve mecburen ona uyarak işlem yapıyorum.

Mesela 108.800 üzerinde ayılar, 108.600 altında ise boğalar hareketleniyor. Bunu gözlemlediğimde buna uymak durumundayım.

Bu gözlemin dışında davranış sergilendiğinde yön o tarafa doğru uzayabilir.

Piyasanın ne yaptığını gördüğümüzde bir adım önde oluruz.

sayın High Voltage kusuruma bakmayın lütfen
    mavilim i tanırmısın bilmiyorum bana sık sık kızardı küçük peryotları kullandığım için
    sizin kendinize göre bir tecrübeniz vardır muhakkak

5. Gün içerisinde farklı periyotları değerlendiriyorum. Piyasanın kabullenmediği seviyeleri günlük grafikten de gözlemlerim, yarım saatlik grafikten de, beş dakikalıkta da. Bu kolaylık oluyor.

Bir de günün yönüne dikkat ederim.

Aslında periyot dediğimiz günün yönü olmalıdır.

6. Bugün düşük açılıştan sonra 108.500 seviyesine yükselip sıkı bir direnç ile karşılaşıldı. Bu direnç öğleden sonra yukarıya kırılınca günün yönü yukarıya döndü.

Fiyat hareketinde akıcılık yok, bu biraz zorluyor bizi.

Eğer ABD verisi gelmemiş olsaydı bu kadar oynaklık yaşanamazdı.

7. Çarşamba günü 109.000 üzerine fazla çıkılamadı ve Perşembe günü düşük açıldık.

Bu durumda piyasaya satış geleceği belliydi.

Ancak 108.000 altına inileceği konusunda piyasada görüş birliği bulunmadığından bu sabah dipten yukarıya toparlanma yaşandı. 108.000 seviyesine inildiğinde boğalar hareketlendi.

Ancak biz biliyoruz ki daha önce 109.000 seviyesi yukarıya devam ettirilemedi.

Bu durumda bize düşen gün içi hareketlerde spekülasyon. Uygun olduğunu düşündüğümüz zaman alıp, uygun olduğunu düşündüğümüz zaman satmak.

Bilgi ve bilgiyi değerlendirme kabiliyetine dayanarak risk alıyoruz.

Eğer terse düşerse spekülatör zarar eder.

8. Sinyal sisteminiz varsa o sinyalleri görmeden duygusallıkla işlem başlatmayın.

İşlem başlatırken hesap yapılmaya çalışılır, dikkatli olunur; fakat işlemi kapatırken hissi davranılır.

Buna dikkat edin.

Biraz ileriyi görerek piyasanın bir adım önünde işlem başlatın ve piyasa sizinle mutabık ise bu görüş birliği kaybolana kadar pozu koruyun.

Terste kalma riski söz konusu olabilir, bunu göz önüne alarak yakın stop emirleri kullanın.

Siz işlem başlattığınızda kazanmaya da başlamanız lazım, piyasa sizinle mutabık değilse hatadan çabuk dönün.

Sayfa 2/241 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •