Sayfa 3/3 İlkİlk 123
Arama sonucu : 24 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Yurt dışına döviz veya altın çıkartmanın YASAL yolları?

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Yeğenim dışında hiç birimizin ilk etapta hollandayla alakası olmayacağı için, orada kendimiz turist olarak gidip (vatandaşlık veya oturum olmadan) hesap açabilir miyiz bilmiyorum.

Şu yapı kredi seçeneği denemeye değer görünüyor. Teşekkür ederim.
    Hocam, hiçbir AB ülkesinde oturumunuz olmadan banka hesabı açamazsınız. Öğrencilik gibi geçici durumlar istisnadır. Bu arada bir Amerikan bankasında Türkiyeden online hesap açılabildiği meselesi konuşulmuştu, linkini bulursam paylaşırım.

Edit: Bu linkte online hesap açılabilen mobil bankacılık siteleri mevcut. Listelenen bankaları kullanmadım ve kullanan da duymadım. Bu nedenle güvenilirliği konusunda bilgim yok. http://yurtdisindayiz.com/yurtdisind...-hesabi-acmak/
    Son düzenleme : bartukara; 20-11-2019 saat: 23:09.

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku

Banka , ' senin hesap açabilmen için Göçmen Dairesinden yazı getir dediler ,,,,

15 gün falan sürüyormuş bu yazının hazırlanması ....arada okul başlıyacak ....

.
    Şimdi hatırladım ...

15 gün sonra yazı hazırlanmış ....

Ancak , şartlı ....

Atıyorum ,,,,,, bir öğrencinin aylık 1.000 euro , yıllık 12.000 euro ihtiyacı olabilir , 12.000 euro'luk hesap açabilirsin,

O para bloke edilir ...... Her ay 1.000 euro serbest kalır ....

Amaç , öğrencinin tüm paraya erişmesini engelleyip , 'azmasını'n önüne geçip , eğitimini aksatmaması.

Bu örnek Almanya için geçerli ...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Konuda bildiklerini paylaşan herkese teşekkürler.

4. https://twitter.com/mrecepercin/stat...68770355367936

Para kaçırma ile para çıkarma birbirinden çok farklı şeyler olmasına rağmen bu haberde de olduğu gibi aynı anlamda kullanılıyor.

Saygılar.
    Saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    https://twitter.com/mrecepercin/stat...68770355367936

Para kaçırma ile para çıkarma birbirinden çok farklı şeyler olmasına rağmen bu haberde de olduğu gibi aynı anlamda kullanılıyor.

Saygılar.
    Haklısınız.
    Açıkçası ben de konuyu açarken "kürtaj dede" zihniyetinde bir trolün gelip bana çemkirme ihtimalini de düşünerek biraz gerilmiştim.

Ülke mercimek fazlası verirken, dövizle mercimek ithal eder hale düşürülmüş, yalamalar gelir burada vatandaşın helal kazandığı üç kuruşu sorgular.

6. okula nakit yatırmaları çok zor
    okullarda vezne kasa öyle bir yer yok ki
    en azından benim gittiklerimde yoktu

almanya'da kural neyse odur o da doğru da, isteseler de yapamayacakları şeyler de var, okulda vezne yok kasa yok siz sahte para verseniz o alsa, sorumlu kim olacak? hadi normal para olsun o paranın güvenliğini kim sağlayacak ? zaten en başta hangi yetkiliye vereceksiniz? vs vs

7.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Şimdi hatırladım ...

15 gün sonra yazı hazırlanmış ....

Ancak , şartlı ....

Atıyorum ,,,,,, bir öğrencinin aylık 1.000 euro , yıllık 12.000 euro ihtiyacı olabilir , 12.000 euro'luk hesap açabilirsin,

O para bloke edilir ...... Her ay 1.000 euro serbest kalır ....

Amaç , öğrencinin tüm paraya erişmesini engelleyip , 'azmasını'n önüne geçip , eğitimini aksatmaması.

Bu örnek Almanya için geçerli ...
    o hesap türünün adı "blokeli hesap" o hesabı almayaya gitmeden de açabiliyorsunuz.
    ama 200 bin Euroluk öyle bir hesap açmazlar onun hesabı kitabı belli...

bir de hadi nakit Euro götürseniz gümrükte de takılmasanız bile bankaya gidince size bu para nereden geldi derler, altın götürseniz orada zaten oturumu vs olmayan birinden külçe altın bozmazlar. bu maceralara gerek yok.

SWIFT en güzeli ama önce bi ev bulunsun...sonra size emlak ofisine parayı bu şekilde ödeyeceğini söyleyin, onlar size eğer yasal olarak belli bir bildirim vs yapmanız gerekirse söylerler (zira hollandanın kurallarını bilmiyorum) olur da ileride vatandaşlığa filan başvuracak olan olur, o kişinin üzerine ev olursa bu paranın geliş şekli, miktarı önem kazanır.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •