Special Days Image
Sayfa 76/89 İlkİlk ... 2666747576777886 ... SonSon
Arama sonucu : 712 madde; 601 - 608 arası.

Konu: PAPIL - Papilon Sav.-Güv. Sist. Blşm Müh. Hiz. İth. İhr. San. Tic. A.Ş.

1. Faliyet karı yok, ama varlık değer farkından 9 milyon civarı artı değer yazmış.

Hisse defter değeri 3 liranın altında ama 20 liradan işlem görüyor.
    Bilançoda özsermaye 90 milyon civarı ama borsada piyasa değeri olmuş 680 küsür milyon.

Hayırlı işler!

2.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Faliyet karı yok, ama varlık değer farkından 9 milyon civarı artı değer yazmış.

Bilançoda özsermaye 90 milyon civarı ama borsada piyasa değeri olmuş 680 küsür milyon.

Hayırlı işler!
    Sen borsanin ne oldugunu bile bilmiyorsun!

Bu hisse bu fiyatlara gelmesinin sebebi gelistirmis oldugu proje!

Son ceyrek satislara bakarsan son ceyrekte ki satislar her ceyrek gelecek bundan sonra.

Yani borsa gelecegi satin alir .

Bu hisseyi seneye 40-50 liradan almak istediginde sana ucun birini verecekler.

Faaliyet raporunu okuyup oyle gelmeni tavsiye ederim sana.

ha yazilim sirketlerinin defter degeri nasil hesaplanir kriter nedir yurt disi yurt ici muadilleriyle karsilastir bence😎

Bir soz vardir hani sizin bildiginiz borsayi mikim diye😁

3.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Faliyet karı yok, ama varlık değer farkından 9 milyon civarı artı değer yazmış.

Hayırlı işler!
    keşke şu kafein yazılımı da uyarsaydın arkadaşım ya.Adamlar daha gecen ay papil hisselerinin %11 ini 18 tl civarından aldılar.herifler bilse deffter değerinin 3 tl civarı olduğunu bu parayı verirlermiydi.?yazık olmuş

4. Bu hissede normalde hiç lot arttırmam. 25-26 lara gidince keşke daha çok elimde olsaydı demiştim. cuma yeterince düştüğünü düşünüp ekledim. (Tabii teknik analizde amatörün önde gideniyim tamamen yanlış yapmış da olabilirim.)

Şirketin hikayesine gelince;

1. Her çeyrek şirketin faaliyet raporunu okurum. İş geliştirme bölümünün hiç bu kadar yoğun detaylı olduğunu görmemiştim.

2. Şahsi kanaatimce şirket 2020 yılını bir yeniden yapılanma dönemi olarak geçirdi. Önceki yıllara bakarsanız hiç bu kadar yazılım yoğun ürün gelişimi yoktu.

3. Aldığım duyuma göre kamu bankaları yakın zamanda biyometri okuma sistemlerini mobil uygulamalarına entegre edecekler. (Vakıfbank halihazırda bunu zaten duyurdu) Şubeye gitmeden hesap açılışı vs mümkün olabilecek. kişinin kimlikte fotoğrafı ve biyometrisi uyum sağlarsa çoğu işlemi elektronik olarak mobil uygulamadan halledebilecek.(hesap açılışı dahil). Bu yazılımı papilondan mı almışlardır başka yerden mi bilmemem. Bu alanda iş geliştirme yaptıklarını faaliyet raporlarında yazmışlar.

4. Aşı karnesi olayı yavaş yavaş gündeme gelmeye başladı. Havalimanlarında kullanım alanı bulacağına inanıyorum.Yukarılarda bu hususla ilgili bir haber paylaşmıştım. Yanlış bilmiyorsam ukrayna veya gürcistanda havalimanında biyometrik geçiş sistemi test aşamasında.

5. Geçtiğimiz günlerde tübitak destekli geliştirilen biyokla sistemi ile ilgili ilk satış gerçekleştirildi. Ek satış veya diğer ülkelerde de satışların gelmesini beklerim.

6. Şirket fildişi sahili ile ilk ilişkisini geçtiğimiz çeyrekte kurmuştu. Bu işin bu çeyrekte satışının tamamlanacağı ifade edilmiş. Ayrıca başkaca ürünlerin pazarlaması yapılmış.

7. Şirket elindeki donanıma uygun/donanımdan bağımsız yapay zeka uygulamalarında ar-gesine devam ediyor.

8. 2. Maddede belirttiğim yeniden yapılanma neticesinde kamu ağırlıklı çalışan şirket özel sektöre de satışlar yapmaya başladı. Bir kısmı satışa dönüştü/bir kısmı test aşamasında veya pazarlama çalışmaları sürüyor. İş çeşitliliğinin artması önemli.

YUKARIDA YAZDIKLARIM ASLA VE KATA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL KENDİMCE ÇIKARDIĞIM NOTLARDIR. TEKNİK ANALİZDEN HEMEN HEMEN HİÇ ANLAMAM DOLAYISIYLA DA FİYAT HAREKETLERİNİ KESTİREMEM/HİSSE FİYATI KONUSUNDA GENELDE YANILIRIM.

Saygılarımla

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Olumlu yönde yorumlar peş peşe gelmeye başladıysa ben kaçar bu hisseden...

Paylaşımlarım 6362 sayılı SPK nun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz.

7. Olumlu ya da değil ama bence her şeyden sonra yazılım / teknoloji. : p
    YTD - yatırım tavsiyesi değil!

8.  Alıntı Originally Posted by M E R Yazıyı Oku
    Olumlu yönde yorumlar peş peşe gelmeye başladıysa ben kaçar bu hisseden...
    Sana 100 liradan verecem 😎

Sayfa 76/89 İlkİlk ... 2666747576777886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •