Sayfa 55/89 İlkİlk ... 545535455565765 ... SonSon
Arama sonucu : 712 madde; 433 - 440 arası.

Konu: PAPIL - Papilon Sav.-Güv. Sist. Blşm Müh. Hiz. İth. İhr. San. Tic. A.Ş.

1. gördükleri en düşük noktadan buraya emsali olan hisseler %75 ile %100 arasında tepki verdiler ama papilin tepkisi %55 civarında kaldı
    Son düzenleme : hissezede; 09-04-2020 saat: 16:15.

Alıntı Originally Posted by hissezede Yazıyı Oku
    gördükleri en düşük noktadan buraya emsali olan hisseler %75 ile %100 arasında tepki verdiler ama papilin tepkisi %55 civarında kaldı
    fk sı şuan ki fiyatla bile 36. Tamam ürün gamı iyi vs ancak bunlar satışa dönmeli ki esas faaliyetten kar elde etsin. Özetle sözleşme, ihale, yeni iş ilişkisi haberleri gelmeden ben şimdilik buraların bile iyi fiyatlar olduğunu düşünüyorum.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. kesinlikle haber gelmesi lazım, katılıyorum ancak diğer taraftan teknoloji şirketi olduğu söylenen hubvc hissesinin fksına bakınca papil çok ucuz kalıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    fk sı şuan ki fiyatla bile 36. Tamam ürün gamı iyi vs ancak bunlar satışa dönmeli ki esas faaliyetten kar elde etsin. Özetle sözleşme, ihale, yeni iş ilişkisi haberleri gelmeden ben şimdilik buraların bile iyi fiyatlar olduğunu düşünüyorum.
    Haklısınız....şirketin esas failiyet cirosunu arttırması lazım...bu anlamda yeni iş ilişkileri haberlerini sık sık duymak lazım...somut göstergeler....
    Yatırım tavsiyesi değildir..

5. arkadaşlar,
    sektöründeki ardyz, kfein, smart, link, fonet yine tavan kapattı. tavan kapatmak bize nasip olmayacak. bu arada smartın fk ve pp/dd bakarsanız papilden çok daha pahalı olduğu görülecektir. papilin tavanlaması için kesinlikle haber akışı lazım. diğer hisselerden haber akışı canlı ancak papilde henüz bir hikaye yok

6. Ben bu hisseyi 5 aydır takip ediyorum sadece bir kez tavan yaptı o da mart/2020 içerisinde dibi gördükten sonra. f/k’sı çok iyi olmasa da pd/dd oranı diğer yazılım şirketlerine göre çok düşük kalmış. Şirketin ürün gamı çok geniş olduğundan ve yazılım/savunma işini eş zamanlı yapan bir şirket olduğundan aslında tam anlamıyla kıyaslanabilecek bir muadili de yok.

Şirketin bu sene maltada gireceği bir ihale iptal oldu. İngiltere’de bir iştirak/ortaklık kurma planları vardı ancak şu ortamda sanırım imkansız. gelecek vaad etmesi hususunda ben pozitifim ancak yılbaşından bu yana kap’a sadece 1 tane iş bildirildi. Virüs ortamı geçip hayatın normalleşmesi bir 3-4 ayı bulacaksa bu sene yurtdışından iş alması kolay görünmüyor benim gözümde. iç pazarda da neler yapabilir/daha önce neler yaptığını da yeni halka arz olmuş bir şirket olduğundan bilmiyorum. Bu bilgilere ulaşabilecek arkadaşlar varsa ve burada paylaşırlarsa geleceğe yönelik referans olur, birlikte yorumlarız.

Şirketin 10TL-12TL arasındaki hareketi ocak ayında sadece 2-3 günde oldu ve sonrasında 10-12 arasında mekik dokumuştu virüs belasına kadar. Yani 10 TL’den sonrasında ne yapacağını merak ediyorum ben de... Yeni iş/ihale haberleri ilaç gibi gelir galiba.

Yukarıda Yazdıklarım kafamdan geçenlerin yazıya dökümüdür. Genelde benim aklım bana yetmez. Yatırım al-sat-tut tavsiyesi değildir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. sayın birnickiste
    tespitlerinize kesinlikle katılıyorum. bu kaygıları sanıyorum ki yalnızca biz taşımıyoruz. piyasa da bu yönde düşünüyor ki emsallerine göre fiyatlaması daha zayıf oluyor. Haber akışıyla hissenin daha iyi değerlere ulaşacağına inanıyorum. virüs olayı olmasaydı şirketi gidip ziyaret edecektim ancak nasip olmadı.

8. Yatırım tavsiyesi değildir..

Sayfa 55/89 İlkİlk ... 545535455565765 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •