Sayfa 89/89 İlkİlk ... 3979878889
Arama sonucu : 712 madde; 705 - 712 arası.

Konu: PAPIL - Papilon Sav.-Güv. Sist. Blşm Müh. Hiz. İth. İhr. San. Tic. A.Ş.

1. Slm, bir süredir papil deyip duruyorlardı etrafımda bir araştırayım dedim bende. Şirket tamamen finansal yatırımdan ibaret. 302 mlyn varlık toplamının 174 mlyn u hisse senedi. BU durumda şirkete şüpheyle yaklaşırım ben.
    09/2023 tarihli finansal rapor dipnotlarda elde tutulan finansal yatırım detayı için şöyle yazıyor.
    tutulan hisse:? nominal değer:43milyon...adet piyasa değeri: 174milyon....tl
    bu noktadan bakarsak elinde tek hisse varsa (174/43=4,04 tl) fiyatı 4,04 tl olan hisselere bakmalıyız. Ama eğer elinde bir kaç çeşit hisse varsa ? tahmin zor. 126 milyon değerleme karı olan şirket ilgimi çekmedi doğrusu. 9 aylık 2023 cirosu 26 mlyn tl ve esas faaliyetleri zararda. hisselerin %76 sı kimin elinde belli değil. Hisseye operasyon çekildiği fiyatlamadan bariz belli oluyor. Hissenin ederi belli 15-20 tl ama gideri belli olmaz bizim borsada. lot sayısı da az olunca izleyelim bakalım nolucak. yatırım tavsiyesi değildir.

2. bu kağıdıt degil EFSANE KAĞIT olacak demedi deyin

3. Topluyolar rokete bağlıcak diye düşünüyorum satan pişman olur

4. Sakın satmayın

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Bir kez daha anlaşıldı ki borsada küçük yatırımcının, tahtacıya karşı tek silahı sabırdır.
    Güvendiğiniz şirket tahtasında öyle trade ederek vs para kazanamazsınız. Ancak sabırla bekleyerek güzel para kazanılır.

Papili 2-3 ay önce 35 ten alanlar bile, eğer panikleyip 25 lerde satmadılarsa bugün yüzde yüzde 40 kâra geçtiler
    Sabır her şeydir.
    Benden başka hissede kim var.
    Tebrik etmek için sordum sadece

1 seneden beri hissedeyim.

7. Alışım 27 hala tutuyorum, durmak yok yola devam. iyi forumlar.

8. Daha gitcek çok yolu var borsanın en değerli şirketi papilion reder

Sayfa 89/89 İlkİlk ... 3979878889

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •