Special Days Image
Sayfa 799/999 İlkİlk ... 299699749789797798799800801809849899 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 6,385 - 6,392 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    https://m.yeniakit.com.tr/video/cubb...rdu-40266.html

“Cübbeli Ahmet Hoca'nın "Çin bedduası"! Zamanlama hayrete düşürdü

Çin'de ortaya çıkan Corona Virüsü öncesi Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin 28 Aralık tarihinde Doğu Türkistanlı Müslümanlar için yaptığı dua ortaya çıktı. Ahmet Hoca, "Allahım bu Çin gavurunu tarumar eyle yenilmez ordularını mağlup eyle." duasının zamanlaması şaşırttı.â€

Yorumsuz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Tamam bende cübbelinin memleketindenım muskaları ben yazarım :d

2. Yakında diyanet erkeklere namaza giderken vücuda yapışan şeyleri giymeyin diye fetva yayınlandıktan sonra ölurken şortla olmryin imamların sehvetini uyandirmayin der. Mazallah bu ampuller oluyu bile pamuk yıkmadan önce halleder nemelazim Corona ayağına paketten olmamak lazim

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Türkiye, koronavirüsü sebebiyle İran sınırını kapattı.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

5.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Anladığım kadarıyla mesleğin içinden bir uzmansınsınız. Size şunu sormak istiyorum :Eger virüs vakaları görülmeye bağlanırsa bize duyurulur mu / duyurulmak istenmezse ne kadar saklanabilir / halkı bilgilendirme anlaminda doktorlara ne kadar güvenebiliriz ?
    virüs vakaları görülmeye bağlanırsa bize duyurulur mu: tahminim "sağlık bakanlığı" saklayabildiği kadar saklamak ister. (bunun ne faydası var ki? ama adamlar her işte böyleler, deprem oluyor o dakika "kayıp yok" diyor adamlar, canlı yayında sanki tek tek gezdi baktı! çok değişik bir kafaları var.) Bunu yapacaklarsa yöntemi nedir: testleri tek laboratuvarda yaparlar, onlara da yayın yasağı koyarlar. (şu anda kim test yapıyor bilen var mı?)

duyurulmak istenmezse ne kadar saklanabilir: her ne kadar merkezi otorite baskı kurmak istese de düşünsenize bu insanlar (Allah korusun) kendilerine + test sonucu gelince birden bire aklı melekelerini filan yitirmiyor ya da komaya girmiyor ki. kendisi bile ben şu an hastanedeyim ve + geldi sonucum diye o dakika paylaşır. sizce paylaşmaz mı? o paylaşmasa yaşlı vs. olsa oğlu kızı paylaşır. hastanelerde (hadi kadrolu memurları korkuturlar da onlar paylaşmaz diyelim), dünya kadar sözleşmeli personel, şirket elemanı, ilaç reprezantı binlerce başka kişi çalışıyor/bulunuyor illa ki duyurulur ve paylaşılır. elbette bu devletin şeffaf olmaması sebebiyle suistimal edilir. dezenformasyon olur. kime inanacağımızı şaşırırız. kaos olur. zaten benim korkum bu.

halkı bilgilendirme anlaminda doktorlara ne kadar güvenebiliriz: ben tıp doktoru değilim. benim de çok doktor eleştirdiğim olmuştur. ama genel olarak şöyle düşünüyorum:
    1) bizim genel anlamda ekipman, doktor, personel sıkıntımız yok. (yani, dünya ortalamasından daha kötü değiliz hatta bazı yönlerden epey iyiyiz)
    bir salgın olursa dünyada hiç bir ülke bununla "medikal olarak" başa çıkamaz. ABD de olsa çıkamaz Japonya da olsa çıkamaz. Salgınla ancak merkezi otorite, izolasyon, karantina, gerekirse ordu ile başa çıkılır. Bizim sağlık sistemimizin sıkıntısı doktorlarda değil. Otoritede.
    otorite diyebilir ki: hastalık olduğunu saklayacaksınız. benim görüşüm 10 doktordan 3'ü saklar bilemediniz 5'i saklar ama en az yarısı saklamaz. belki açık açık kendi adıyla paylaşmaz ama illa paylaşır ve bir yerden patlar oradan da çorap söküğü gibi gider. ben buna inanıyorum.
    keşke şeffaf olunacağına inanabilsek de hiç böyle teoriler üretmesek...
    2) burada da zaten sık sık bahsedildi. sıkıntılı olduğumuz bir konu: yoğun bakımlarda yer yok.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Bizim memlekette korona felan vız gelir, tırıs geçer.
    Ölen öldüğüyle kalır.
    Ben sarımsak ve soğan stoğuna başladım.
    Sirkeyi evde yapacağım.

7. Beyler sikinti yapmayin sarimsak, sogan ve sirkeli bi hap uretiyorum bu hafta ici piyasaya sunacagim.

Koca: "Tüm uluslararası uçuşlar (İran'dan gelişler) saat 20.00 itibarıyla tek taraflı ve geçici olarak durduruldu."

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 799/999 İlkİlk ... 299699749789797798799800801809849899 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •