Sayfa 101/999 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. 70 yıllık toplumsal sözleşmemiz;
    "Devlet, halkın harcanabilir gelirlerini, GSMH artışından daha hızlı artırmakla görevlidir".!..
    ...Niçin, döviz borcuyla (cari açık) sadece yatırımların finanse edildiği ve hiç tüketim harcaması yapılmadığı varsayılıyor? Yerli üretimin çoğu iç tüketime gitmiyor mu? Muz veya araba ithalatı ya da yurt dışı turistik gezi veya umre için döviz harcanmıyor mu? Acaba tüketim için harcanan dolarlar başka renk mi?
    https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarl...imize-5496253/

2. durum tespiti : Meydancı Mustafa'dan dinleyelim ;

Ben de köşemde yatıp tencerem kaynasın isterim amma tencere su ile kaynamaz. Yağ ister sebze ister ateş ister. Açıkçası para ister para. Biz burda incecik akan musluğun başında gibiyiz. Şimdi soruyom size ; su az bekleyen çok. O zaman ne olur ha ne olur ? Dövüş başlar dövüş. Sonunda iş gelir insanın bileğine dayanır. Öyle biri çıkar ki , vurdumuydu ejderha olsa bitirir adamı. Biz de kanlı bir pınarın başında gibiyik. Ya Hazreti Hüseyin gibi bi yudum suya hasret gideriz ya da karşımızdakinin kellesini götürürüz....
    not : bir iki arada ultra karaktersiz cıbıl halil de ortaya laf serpiştiriyor ama onun sözlerini sansürledim...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık , rasyonel akla atılan imza. İnsanlığın ebedi mutluluğunun anahtarı olacak olan Mazardium EF87 madeni mucidi. Yaşasın !

3. Kambiyo vergisi binde 2 ye çıktı ama yazan olmamış .

Kimse ilgilenmiyor onunla sanırım

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Kambiyo vergisi binde 2 ye çıktı ama yazan olmamış .

Kimse ilgilenmiyor onunla sanırım

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Biz alsatçı değiliz. Dolarlara yatmışız çoğu kambiyo vergisiz dolarlarımız
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Biz alsatçı değiliz. Dolarlara yatmışız çoğu kambiyo vergisiz dolarlarımız
    Bora beyin de yazısını gördüm sanki şimdi baktım yok olmuş

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

6.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    İzmir'in önde gelen sanayici ailelerinden olarak bilinen Akgermanlar konkordato ilan etti. İzmir 2. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin ailenin başvurusunu değerlendirmesinin ardından, Bülent Akgerman, Levent Akgerman ve Öner Akgerman ile AKG Gazbeton, AKG Yalıtım, Ertuğ Balık ve More Su Ürünleri'ne 3 ay geçici mühlet verilmesi kararlaştırıldı.

Bir de bu haber var.
    Akg gazbetonu Manisa'daki insaatlarda çok gördüm
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

7. ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a "nükleer silahlardan arınma" konusunda gözdağı verdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Trump, "Kim Jong-un düşmanca davranırsa aslında kaybedecek çok şeyi var" dedi.

8. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yeni parti kuracağını açıklayan Ahmet Davutoğlu arasındaki İstanbul Şehir Üniversitesi tartışması büyüyor.

Davutoğlu, Erdoğan'ın kendisi ile ilgili "Bunlar Halkbank'ı dolandırdılar" sözlerine yanıt olarak, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil olmak üzere yaşayan tüm eski cumhurbaşkanları, başbakanlar, kamu bankalarının bağlı olduğu bakanlar ile ailelerinin mal varlıklarının araştırılmasını önermiş ve "Ben şahsım adına artık üyesi olmadığım yüce TBMM'ye hesap vermekten bir an bile imtina etmem" demişti.

euronews Türkçe'nin haberine göre; Davutoğlu'nun birkaç gün içerisinde resmi olarak açıklayacağı yeni muhalefet partisinin kurucular kurulunda yer alan üst düzey bir yetkili, Davutoğlu ve kurucular kurulunun tüm üyelerinin, partinin kuruluşuyla birlikte mal varlıklarını açıklayacakları bilgisini verdi. Yetkili, "Siyasi etik ve şeffaflık kapsamında parti yönetimine gelecek tüm yöneticiler de bunu yapacak. Bu, toplumun da beklediği bir şey" dedi.

Sayfa 101/999 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •