Sayfa 11/999 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Değerli konut vergisi çoğunlukla zenginleri ilgilendiriyor.

Yakında bu değerli konut vergisinin, toplam gayrimenkul varlığı 5 milyon TL üzerinde olanlar olarak değiştirileceğini kestirmek zor değil. Ayrıca bu 5 milyon'un her yıl enflasyona göre güncellenmeyeceğini düşünüyorum.

Bunu gören zengin, buradan konut almak yerine parasını diğer ülkelerde konut alımına kaydırabilir.

Bu vergi Türkiye'den değerli konut alacak yabancıyı da direkt kaçırır.

Şu haliyle, güncel fiyatlarla 8 milyonluk konut sahibi olan, 40binTL emlak vergisi(emlak vergisine esas bedel 2milyonTL), 48bin TL değerli konut vergisi, aylık 22bin TL kiradan yıllık 264binTL kira hasılatı elde eder. (örnek levazım mh. deki bir rezidanstan)

264.000TL'nin 166binTL si vergiye gider yani kazancın %63'ü.
    Yabancı muaf olur yerli satar, yabancı alır, ülkeyi ele geçirirler çok mu komplo teorisi oldu?

2.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    televizyonda gorursek ayaga kalkmamiz gerekir mi?
    Evde izlerken pijamayla tv karşısına geçmeyin, ben şahsen vali beye saygısızlık olmasın diye pijamayla tv izlerken koltuğa uzanıp haberleri açmıyorum.

3. Koç Holding, Unicredit'in Koç Holding, Yapı Kredi Bankası (YKB) hisselerini satacağı yönündeki haberleri yalanladı. Koç Holding, Unicredit ile görüşmelerin devam ettiğini ve henüz alınmış bir karar olmadığını duyurdu.

4.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Arsaya gömdüğüm dolarları açtım, içlerinde küçük kafalı var mı diye baktım. 4 tane küçük kafa çıktı. Zaten 1,5 yıldır gömülü duruyordu. Acaba diyorum bankaya %3 den yatırsam mı ? Benim bu konuda şansım bozuktur, ben bankaya elimle teslim edersem kuzucuklarımı kurt yer. Bunca zaman kurtlardan korurken sonunda yem etmek kötü olabilir. Diğer yandan düşününce de 1,5 yılda en az 5 bin dolar faiz gelirdi. Bilemedim.
    Ressam Hocam bende sizin gibi 1,5 -2 yıldır gömdüm. bekliyorum. bunca zaman beklemişken fiziki olarak şu 2020 yi de görelim bakalım..

5. BIST100 deki RALLİ den kimler nasipleniyor ?

6.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    BIST100 deki RALLİ den kimler nasipleniyor ?
    Bizler

7.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    BIST100 deki RALLİ den kimler nasipleniyor ?
    Sen hayatında ralli görmemişsin galiba..
    3 ay önce de 106.000 di..
    8 ay öncede...

2 sene önce de 122.000

Bu nasıl ralli..

8. Bitcoin 6700 dolara düşerken işlem hacmi 45 milyar dolarla tüm zamanların rekorunu kırmaya çok yakın.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 11/999 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •