Sayfa 215/999 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315715 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 1,713 - 1,720 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Kasanın içi aslında direk kafanın da içi oluyor moruk. Öyle değil mi?

Parayı kafanın içinden başka ne yaratabilir?
    valla abi ben o işe çok kafa yordum
    artık kendimi bi para uzmanı olarak görüyom , siz beni öyle görmeyin ama
    nasip olayı var o doğru , bi de ırk gen olayı var o da doğru , yani milliyet demiyom bak ırk gen, bu arap ve yahudi sami ırkı vs bunlar kardeş zate ya bu adamlar para ticaret pazarlık bu mefhumlara diğer ırklara göre çok daha yakınlar / yatkınlar (netekim o yatkınlıkla zenginlemişlerde) saçma gelecek ama öyle, onun dışı Avrupalı teknik icat yapsa bile, parayı pazarlamayı yapan bu adamlar kazanıyo, okul okursun ama para ile bağlantısal ilişkisi olurmu o kısmışını bilmiyom vallaha….

2. usdzar en son buraya geldiğinde biz TRY de 5,55 miş BRL de kırmızı düşmeye devam ediyorlar.

3.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    valla abi ben o işe çok kafa yordum
    artık kendimi bi para uzmanı olarak görüyom , siz beni öyle görmeyin ama
    nasip olayı var o doğru , bi de ırk gen olayı var o da doğru , yani milliyet demiyom bak ırk gen, bu arap ve yahudi sami ırkı vs bunlar kardeş zate ya bu adamlar para ticaret pazarlık bu mefhumlara diğer ırklara göre onlarca kat daha yakınlar / yatkınlar (netekim o yatkınlıkla zenginlemişlerde) saçma gelecek ama öyle, onun dışı Avrupalı teknik icat yapsa bile, parayı pazarlamayı yapan bu adamlar kazanıyo, okul okursun ama para ile bağlantısal ilişkisi olurmu o kısmışını bilmiyom vallaha….
    Eğitim ile bilgi ve kültürü sıklıkla aynı potada eritiyoruz.

Ezici ve yıkıcı bir rekabet gücüne evrilecek kadar güçlü bir teknik eğitim her zaman para eder.

Türkiye'de işin bu kısmına eğilinmediği için eğitim değersizleştiriliyor ve paradan ayrıştırılıyor.

Ben gelecekte sadece güçlü bir eğitim ve disiplin ile yetişenlerin para yaratabileceğine inanıyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Eğitim ile bilgi ve kültürü sıklıkla aynı potada eritiyoruz.

Ezici ve yıkıcı bir rekabet gücüne evrilecek kadar güçlü bir teknik eğitim her zaman para eder.

Türkiye'de işin bu kısmına eğilinmediği için eğitim değersizleştiriliyor ve paradan ayrıştırılıyor.

Ben gelecekte sadece güçlü bir eğitim ve disiplin ile yetişenlerin para yaratabileceğine inanıyorum.
    sen inan abi , ama inanmaya tersten başlamadan önce tabisi,
    bugun melmekette en ufak köyde dahi, en ücra yerde hatta, 2 yıllık en azından meslek yüksek okulu vs var, fakülte var ama gördüğün , netice ortada , haklı olursun ya da öylesindir inşallah tabi.

5. Coğrafya kaderdir.

İbn-i Haldun
    Her şey sudan meydana gelmiştir.
    Thales

6. İTÜ Vakfı haberinin yalan olabileceğini düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    İTÜ Vakfı haberinin yalan olabileceğini düşünüyorum.
    Eyvah eyvah deme...Okulda öğretmenler ağlıyorlar sevinçten

8. Türk Lirası gecelik referans faiz oranı (TLREF) 10.9817 (Önceki 11.2368)

tek haneye bişi kalmamış

Sayfa 215/999 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •