Sayfa 259/999 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359759 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,065 - 2,072 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Yoo bence de almaması normal ama bu para kazanilmayacagi anlamına gelmiyor öyle bir beklenti ile işlem yapmıyorum zaten.
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    neden artması gerekiyor..ülke olarak iyi şeyler mi yapıyor siyasal islamcılar 17 yıldır..?hayır.. her şey berbat durumda..rakamlar yalan..büyüme..işşizlik..milli gelir.. hangisi doğru ? tek bir kişinin siyasi ihtirasları için herkes vergi veriyor 17 yıldır..

abd borsası gidiyorsa bir nedeni var.. 20 trilyon dolarlık kocaman ekonomi bile bizden daha fazla büyüyor..hatta %2 büyümesi demek Türkiye nin yarısı demek her sene..

2.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    neden artması gerekiyor..ülke olarak iyi şeyler mi yapıyor siyasal islamcılar 17 yıldır..?hayır.. her şey berbat durumda..rakamlar yalan..büyüme..işşizlik..milli gelir.. hangisi doğru ? tek bir kişinin siyasi ihtirasları için herkes vergi veriyor 17 yıldır..

abd borsası gidiyorsa bir nedeni var.. 20 trilyon dolarlık kocaman ekonomi bile bizden daha fazla büyüyor..hatta %2 büyümesi demek Türkiye nin yarısı demek her sene..
    Borsa 20 yıldır yerinde sayıyor, bunun islamcılıkla alakası yok. En baba laik hükümetler tarafından yönetilsek yine aşağı yukarı aynı yerde olurduk. Bizim vizyonumuz bu kadar, gidebileceğimiz ve hakettiğimiz yerden o kadar ileride veya geride değiliz ülke olarak.

3. Ohalde bir soru daha

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    . Yabancı almıyor ilgilenmiyor. Dünya borsaları zirvede! . Güven yok yabancı oranı dipte Bazı şeyler değişirse çok sert gider ama öyle bir durum görünmüyor.
    Neden ilgilenmiyor ? Yanıtı kısmen vermişsiniz. Teşekkür ederim.

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    ABD şirketleri çok iyi. Ama ABD borsası balon olmuş durumda. 40 fk şirketler sürüyle, düzeltme olması lazım FED sürekli para bastığı için olamıyor.

Mesela ASELSAN çok iyi şirket çok beğenirim her zaman alır satarım. Ama 2 sene önce 47 lira balondu ederi 15 iken 47 ye kadar sürdüler sonra patladı yıllardır ky feryat figan başlığında ağlıyor..
    47 iken pahalı dedik diye vatan haini demedikleri kalmıştı. Sonra aynı kişiler devlete siyasilere ülkeye her şeye şirkete küfreder oldular. Bir şey iyi ve pahalı olabilir gayet.
    Sen al sat günlük primini al dostum. Ama bizim şirketlerimizle dünya ekonomisine yön veren dev oluşumları aynı kefeye koyma. Şirketlerimizin hiçbiri dünyada söz sahibi pazar sahibi etkin değil. Sıradan ticaret yapan oluşumlar. Bugün var yarın yoklar.

Alıntı Originally Posted by GKl Yazıyı Oku
    Borsa 20 yıldır yerinde sayıyor, bunun islamcılıkla alakası yok. En baba laik hükümetler tarafından yönetilsek yine aşağı yukarı aynı yerde olurduk. Bizim vizyonumuz bu kadar, gidebileceğimiz ve hakettiğimiz yerden o kadar ileride veya geride değiliz ülke olarak.
    17 yıldır yapılan fahiş hataların seküler hukumetler tarafından yapılma olasılığı çok az: dinci tarikat ve cemaatlere yardım etti a.k.p. partisi.. bunun faturası ciddi.. ayrıca suriye bataklığına bizi a.k.p. partisi soktu.. sadece bu ikisi iiçin harcadığımız enerjiyi düşün.. ayrıca her türlü konuda saçma saçma ajandaları var siyasal islamcıların.. eğitimi bitirdiler mesela.. ben a.k.p. partisi olmasaydı daha iyi bir yerde olacağımıza kesin inanıyorum.. her gun aptalca gundemlerle uğraşıyoruz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6. Arkadaşlar yaptırımlardan sonra sert hareketler bekliyor musunuz? Ben Trump ın bizimkilerle çoktan anlaştığını ve mğmkğn olan en eften püften yaptırımların geleceğini tahmin ediyorum. Bunun sebebi de Trump ın istediklerini harfiyen yerine getirmiş olmamız devlet olarak. Uslu çocuk olduk o nedenle Trump baba cezayı hafifletecek.

7.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    17 yıldır yapılan fahiş hataların seküler hukumetler tarafından yapılma olasılığı çok az: dinci tarikat ve cemaatlere yardım etti a.k.p. partisi.. bunun faturası ciddi.. ayrıca suriye bataklığına bizi a.k.p. partisi soktu.. sadece bu ikisi iiçin harcadığımız enerjiyi düşün.. ayrıca her türlü konuda saçma saçma ajandaları var siyasal islamcıların.. eğitimi bitirdiler mesela.. ben a.k.p. partisi olmasaydı daha iyi bir yerde olacağımıza kesin inanıyorum.. her gun aptalca gundemlerle uğraşıyoruz..
    Böyle kesintisiz bir iktidarın zararları bunlar, yan etkileri diyelim. Ama aynı kesintisiz iktidara laik bir parti mesela Chp sahip olmuş olsa Türkiye nin uçacak hali yok. Kim bilir onlar da hangi akla hayale gelmedik hataları enayilikleri yapacaklardı. Bunun için ayrı bir simülasyon kurup düşünmek lazım. Muhalefetin insan malzemesi islamcılara göre tabii daha iyi. Ama bakalım bu iyi kaliteli insanlar yeterince söz sahibi olabiliyorlar mı parti içinde. Yoksa bir takım gurupların aşiretlerin şunların bunların mı borusu ötüyor.
    Bence Chp deki yapıda en az Akp ve Mhp kadar anti demokratik.

aptalca projelerden birisi mesela kanal istanbul: bu saçma proje ile tek bir kişi istiyor diye yıllardır uğraşıyoruz.. ülkede ortaöğretim kurumlarına yeterli ödenek verilmiyor müdürler velilerden bağış dileniyorlar (öğrenci babası olanlar bilir) ama biz kalkmışız aptalca kanal istanbul projesi ile vaktimizi harcıyoruz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 259/999 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359759 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •