Sayfa 299/999 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399799 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,385 - 2,392 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    İşin maddi kısmını geçtim ben hiç önemi yok.450 milyar borcumuz var,50 milyar daha eklense ne olur eklenmese ne olur.Onu da ödeyemeyiz bunu da.Öyle de gavurlara muhtaç bir nevi köle gibi bir şey oluyoruz böyle de.Ben habertürkte fatih altaylının programına takıldım.Bir prof çıktı baya da cv si güçlü sağlam bilgili bir adama benziyordu.Çocuğa anlatır gibi olayı anlattı.Seyredenler olmuştur,karadeniz suyu marmaraya enjekte edilecek ikinci bir yol daha olursa uzun vadede marmara denizi biter dedi.ÇED raporunu yazan prof kadın da mesaj attı bu hocaya öğrencisiymiş,biz ÇED raporunda bu konuları yazdık dedi.(tuz ve oksijen seviyesinin farklılığı olayı öyle çok da basit bir iş değilmiş )Adamın dedikleri doğruysa çocuklarımıza torunlarımıza atacağımız en büyük kazık ,bakın borçlardan bile daha önemli olarak bu kanal işidir.Koca marmaranın doğal hayatını çevre rantına kurban edersek ne diyeyim,hissenet düzeyli yer hadi bir şey demiyeyim seviye düşmesin.Yazık valla
    Rahat ol ya o Prof lar burdakiler gibi tabela prof u
    Simdi bogazda ust akıntı karadenizden marmaraya inen
    Alt akıntı tam ters
    Bernoulli pirensibine göreyse
    İkiye bölünce akış hızı düşer ve aynı şey olur
    Sadece iki boğazda birazcık fazla pislik tutar o ka
    Prof dedin gi
    Bernoulli gibim olucen
    Ötesi lafı güzaf
    Not
    Bizde tabi diploma için okul okumadık anlarık
    Augustin bernoulli spartacus bi de kardeşin moruk gülün adı ebemin damı (Umberto Eco) romanında derebeyliği bitiren ekiptendiler
    Heyt yavlum bea

2. Bizim milletimiz çıkan yasaların ya da yapilan icraatların etkisini 15 -20 yıl sonra hissetmeye başlıyor.Örnegin eyt liler.20 yıl önce sıkıntı yoktu ,artık sanayide çalışmak (memurluğa benzemez gerçekten zordur) zor geldiği için ve iş bulamadığı için serzenişler başladı.Köprusu, otoyolu,kanal istanbul u yıllar sonra ne kadar maliyeti ve getirisi olduğunu da zamanla öğreneceğiz.
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Rahat ol ya o Prof lar burdakiler gibi tabela prof u
    Simdi bogazda ust akıntı karadenizden marmaraya inen
    Alt akıntı tam ters
    Bernoulli pirensibine göreyse
    İkiye bölünce akış hızı düşer ve aynı şey olur
    Sadece iki boğazda birazcık fazla pislik tutar o ka
    Prof dedin gi
    Bernoulli gibim olucen
    Ötesi lafı güzaf
    Not
    Bizde tabi diploma için okul okumadık anlarık
    Yok ya sn moruk.İnternetde videosu vardır o programın ,konuşan prof sizin bu akım işini falan baya güzel anlattı.Vaktiniz varsa bulun seyredin ,konuşan prof odtüden baya baya harbi profdu.Siz de seyrederseniz yorumunuzu merak ederim cidden.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yok ya sn moruk.İnternetde videosu vardır o programın ,konuşan prof sizin bu akım işini falan baya güzel anlattı.Vaktiniz varsa bulun seyredin ,konuşan prof odtüden baya baya harbi profdu.Siz de seyrederseniz yorumunuzu merak ederim cidden.
    Bi ara baksamda
    Kaplar içinde tüm akışkanlar daralan geçitlerde aynı şeyi veriyorlar tepkiyi
    Yani Arşimet hamama gitti ya sonra gel git met cezir bulundu ya
    O misal
    Bundada icat tersten yani önce ufak kaplar
    Sonra hamam pardon yani deniz

türkiye'yi ilgilendiren suri ırkı için referandum yaptılar ya , kanal istanbul içinde hemen bı referandum yaparlar artık..
    maksat goy goy olsun , millet yiyecek ekmek bulamıyor , kim s. kanal istanbulu..
    bu arada altın 350 olcak deyola , ben diyenlerin yalancısıyım ,bı değerde veriyorsak boşa değildir ona göre..
    â¤ï¸
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

6. Geçen gün bir tanıdığım Türkiye'de üretilen 173 bin tl'ye hybrid (hem benzinli,hem elektrik motorlu araç) otomobil almış.Aracin ortalama yakıt tüketimi 3.5 litreymis.Yani benzinli araca göre %40 daha az.Ama silindir hacmi 1.8 litre olduğu için MTV'si benzinli aracın 2 katı.Yani araca binmeden yakıt parasını peşin ödemek gibi bir şey.

Ülkenin cari açığını azaltmasına bile katkı sunabilecek bir teknolojiyi vergiye boğarak neden böyle yaparlar anlamak mümkün değil.Kötümü olurdu araçların çoğu daha az benzin tüketse...
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    o iki profta , bu morugun öğrencisiydi , bu moruk onların piridir , üstad , ordinaryustur..
    sallama konusunda tabi..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

8. İstanbul nüfusu için benim bir Önerim var .

Onu da Cimere yazmayı düşünüyorum.

Cumhuriyet ilanında İstanbul da olanların 2 3 nesilleri kalsın .

Diğerileri büyükşehir de kalma vergisi ödesin kalmak istiyorlarsa

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 299/999 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399799 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •