Sayfa 302/999 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402802 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,409 - 2,416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Bi ara baksamda
    Kaplar içinde tüm akışkanlar daralan geçitlerde aynı şeyi veriyorlar tepkiyi
    Yani Arşimet hamama gitti ya sonra gel git met cezir bulundu ya
    O misal
    Bundada icat tersten yani önce ufak kaplar
    Sonra hamam pardon yani deniz
    Yok ya sn moruk mutlaka seyredin o programı, adam başka bir mekanizma anlattı şimdi burdan anlatmam zor olur.Bildiğim işler değil ama benim aklıma yattı.Sonucu marmara denizinde oksijen ve hayatiyet bitere getirdi valla.

https://www.insaatderyasi.com/kanal-...cek-14277h.htm

kanal istanbul u tek yönlü işletecekler..yani iki yönlü değil.. esasen manzara yaratıp emlak projesi olarak rantını paylaşacaklar.. bu istanbula ihanet projesidir.. ayrıca abd çıkarlarına hizmet eden bir proje..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Oyle bir sey olursa buyuk bir doga felaketi olur. Aklima takilan sudur...Marmara ve Karadeniz bogaz gecisiyle ust ve alt akinti ile birbirine karisiyor zaten...Nicin kanal boyle bir felakete yol acabiliyor....Bu konu ile ilgili bir aciklama yapildimi ?
    Yapıldı adam diyor ki boğazların onda biri oranında bir akım da kanaldan olacak.Bu üst akım dipteki suyu da çekecek.Başlangıçta organizmalardan zengin bir üst akım olacak ama sonuçta bu marmara denizinin ortalarında bir alt akıma neden olacak.Oksijensiz bu alt akım da marmarada hayatiyeti bitirecek mealen benim anladığım bu.Ve kesin konuştu sonuç felaket olur uzun vadede marmara denizinde hayatiyet biter dedi resmen.Herkese şiddetle tavsiye ederim.İlk konuşan prof değil o akp li ,ikinci konuşan prof,ilkini boşuna dinlemeyin boş konuştu bir saat.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yok ya sn moruk mutlaka seyredin o programı, adam başka bir mekanizma anlattı şimdi burdan anlatmam zor olur.Bildiğim işler değil ama benim aklıma yattı.Sonucu marmara denizinde oksijen ve hayatiyet bitere getirdi valla.
    Abi şimdi ben hayat felsefemi ikinci müdürüm olan birinin bi lafı üstüne inşa etmiş biriyim derdi ki
    Hayatta ben olurlara bakarım.
    Sana da gayet ciddi diyim
    İlk başta genişlik 400 m sonra şu an projede 275 m
    Ama dünyanın ve birazda belki bizim finansal algımızdan
    Algı diyorum bak
    Neticede yapılacaksa belki bi süs model 5 m genişlik o da 2 dene jet ski geçecek şekilde bişey neticelenir tabi jet ski ler birbirini ıslamasın diye yanyana geçerken az firen korlar
    Yoksa hani finansman hani para
    Sende üzülme de hayatın merkezine sen gibi hayaller yerleştirmediğimden onu ben izlemem sayım abim
    Yani teşbihte hatalıysam çok çok özür dilerim en baştan
    Çoluk çocuk torun torba eko sistem diye kendinizi üzmeyin
    Öylesine şeylere değil üzülmek kafa yorulmaz ya

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Övünmek gibim olmasın, o işin procesini çoktan çizdim.
    Benimde aklıma geldi bu proje. Hem marmaranın suyuda iki kanaldan ege’ye akar denge sağlanır.

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Abi şimdi ben hayat felsefemi ikinci müdürüm olan birinin bi lafı üstüne inşa etmiş biriyim
    Sana da gayet ciddi diyim
    İlk başta genişlik 400 m sonra şu an projede 275 m
    Ama dünyanın ve birazda belki bizim finansal algımızdan
    Algı diyorum bak
    Neticede yapılacaksa belki bi süs model 5 m genişlik o da 2 dene jet ski geçecek şekilde bişey neticelenir
    Sende üzülme de hayatın merkezine sen gibi hayaller yerleştirmediğimden onu ben izlemem sayım abim
    Yani teşbihte hatalıysam çok çok özür dilerim en baştan
    Çoluk çocuk torun torba eko sistem diye kendinizi üzmeyin
    Yahu sn moruk bilgi olmadan neyi konuşacağız.Benim branşım değil ki senle tartışayım.Adam dünyada sayılı deniz bilimcileri zaten türkiyede dedi.Kaç tane arkadaşını saydı ,hiçbirimize danışılmadı dedi.Zaten ÇED raporunu hazırlayan bayan profda bu adamın öğrencisiymiş.Sen bu adamı bir mesajla sildin attın.Benim burda hayatın merkezine ne yerleştirdiğimden daha önemlisi senin bu önyargın oldu valla.Senin gibi rasyonel bir akıla şimdi bu yakıştı mı.

Ver işte bir 20 dakikanı internette adamın videosunu bul izle .Fatih altaylının bu pazar yaptığı program.İlk konuşan prof değil,ikinci ver bir yirmi dakikanı ,hala aynı fikirdeysen ısrar etmem.Ben zaten anlamam ki bu işlerden.

Ha bana sorarsan bu memlekette bu kadar saçmalık elbette olmaz ,bir yerden döner bu kanal saçmalığı,her açıdan saçmasapan bir şey.Benim düşüncem de neticede yapılmayacağı yönünde.

Sayfa 302/999 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402802 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •