Special Days Image
Sayfa 312/999 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412812 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,489 - 2,496 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Ben çok seyahat ederim. İş otellerinde son zamanlarda ağırlıklı ÇİN lileri görüyorum.

Tebernüşü hiç ama hiç sevmem ama sanırım bu defa haklı görünüyor.

Emlak alıp almamaları önemli değil fiyat açısından. Adamlar çekirge sürüsü gibi girdikleri yeri istila ediyorlar.

Afrika da tonla maden aldılar, liman aldılar. Yunanistadaki gemicilik ve liman şirketlerinin çoğunu aldılar.

Türkiyede de 3.köprü ve limanları alırlarsa, buranın operasyonunu yürütmek için buraya konuşlayacakları adamlar için ev almaları ve evlendirmeleri lazım. Amaç 1 kuşak 1 yol projesinin sekteye uğramasını engellemek ve kültürel entegrasyon ile gelecek tepkileri azaltmak olabilir.

Tebernüşe takılmayın. Ama ÇİN liler ağırlıklı olarak vatandaşlık almak istiyorlarsa bunu 1 kuşak 1 yol projesi ile bağdaştırın.

Bu aptal AQP llierin 1 Kuşak 1 Yol projesinde ÇİN e karşı stratejileri varsa bizim için iyi olur faydalı olur, stratejileri yoksa ki ben olmadığnı düşünüyorum o yüzden yırtınıyorum, o zaman ÇİN lilerin oyuncağı oluruz!!!

Sorumu şöyle sorayım o zaman: AQP nin CXP nin MXP nin İP nin siyasi partilerimizin 1 Kuşak 1 Yol projesi konusunda stratejileri nelerdir?

Hangi görüşten olursanız olun hangi siyasi partiyi desteklerseniz destekleyin ütfen yorumlarınızı yazın. Fikir alışverişi yapalım. Kendi tuttuğunuz siyasi parti 1 Kuşak 1 Yol projesine nasıl hazırlanıyor neler planlıyorlar?

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Emlakkulisi.com'dan ne beklenir ki başka?
    Çinliler emlak alıyormuş, çinlilere satmak için emlak toplayanlar varmış.
    Kaynak: Emlakgoygoycusu.com

Ekleme:

Sayın sadecegrafik. Yanlış anlamayın, birçok konuda sizinle aynı fikirdeyim.
    Fakat paylaştığınız haberler bazen "gazlama haber" olabiliyor.
    Haberler konusunda biraz daha seçici ve şüpheci olmanızı öneririm.
    Çinlilerin istilacı zihniyette olduğu artık su götürmez bir gerçek.
    Lakin, istila yöntemleri ev almak değil.

2. HalkTv'de İlhan Kesici'yi izledim..
    Enflasyon ve MilliGelir hesaplamalarında eski ve yeni serilerin uzun yıllar birlikte açıklanması gerekirdi çok yanlışlar yapıldı diyor.. Akape sonrası tüm bu istatistikler düzeltilip tekrar açıklanmalı ki 17 yıl nasıl bir yalan rüzgarı yaşamışız herkes bilsin..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    "Hitler, Rusya’ya saldıracak denizaltılarını karadan taşıyıp Tuna’dan Karadeniz’e çıkarmak zorunda kalmıştır. Şimdi ABD, Montrö’yü delerek uçak gemilerini, savaş gemilerini Karadeniz’e çıkarma ve Rusya’yı Karadeniz üzerinden güneyden de kuşatma derdindedir. Bunun için Türkiye’ye Kanal İstanbul ile Montrö’yü kaldırma baskısı yapmaktadır."

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...misti-41405205

Kanal İstanbul projesi gene ABD ne hizmet projesi haline geldi...

Adamı boşuna BOP eşbaşkanı yapmıyorlar dedikodusu var.

İşin içine Bahçeli girince mutlaka bir incelik vardır zaten...

4. Olur mu yerli ve milli bir proje...ABD-KATAR işbirliği...

5. Cevresel etki ve uluslar hukuk disinda Kanal icin pek bir cekingem yok.....Cevresel etki icin one surulen felaket senaryolari su anda iddia asamasinda....Konun uzmanlari tarafinda sahada bilimsel arastirmalar yapilmasi gerekir...Iddialarin ispatlanmasi veya curutulmesi gerekir. Karsilikli iddialar gunluk siyasi kavgalara donusmus ve sig bir hal almis.

Istanbul havaalani icinde buna benzer kotu senaryolar ortaya atiliyordu. Kar, kis, sis, ruzgar, kus suruleri vs vs. .....Havaalani baharda acildi. Onun icin ben bu kisin gecmesini bekliyorum. Bakalim iddialar hakli cikacakmi ?..

Bu kanal isinde anladigim kadari ile siyasi, askeri ve ekonomik gucunuz yeterli ise ekonomik ve siyasi kazanc elde edebilirsiniz...sayet zayif iseniz ve Uluslarasi guclerle bas edemezsiniz kanal projesi elinizde patlayabilir ve Montro antlasma sartlarini bile arar hale gelebiliriz.

Nerden bakarsaniz aceleye getirilmemesi gereken bir proje. Turkiiyenin kritik ve zor bir donemde gectigini goz onunde bulundururak En az 5 yil ertelenmelidir.

6. Son dakika: Libya'da cephe hattında yayın yapan Habertürk TV ekibinin içinde bulunduğu araca füze atıldı. Habertürk yazarı Mehmet Akif Ersoy ve kameraman Hasan Dönmez saldırıdan yaralı olarak kurtuldu

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Cevresel etki ve uluslar hukuk disinda Kanal icin pek bir cekingem yok.....Cevresel etki icin one surulen felaket senaryolari su anda iddia asamasinda....Konun uzmanlari tarafinda sahada bilimsel arastirmalar yapilmasi gerekir...Iddialarin ispatlanmasi veya curutulmesi gerekir. Karsilikli iddialar gunluk siyasi kavgalara donusmus ve sig bir hal almis.

Istanbul havaalani icinde buna benzer kotu senaryolar ortaya atiliyordu. Kar, kis, sis, ruzgar, kus suruleri vs vs. .....Havaalani baharda acildi. Onun icin ben bu kisin gecmesini bekliyorum. Bakalim iddialar hakli cikacakmi ?..

Bu kanal isinde anladigim kadari ile siyasi, askeri ve ekonomik gucunuz yeterli ise ekonomik ve siyasi kazanc elde edebilirsiniz...sayet zayif iseniz ve Uluslarasi guclerle bas edemezsiniz kanal projesi elinizde patlayabilir ve Montro antlasma sartlarini bile arar hale gelebiliriz.

Nerden bakarsaniz aceleye getirilmemesi gereken bir proje. Turkiiyenin kritik ve zor bir donemde gectigini goz onunde bulundururak En az 5 yil ertelenmelidir.
    bak en basitinden bir gölü (küçükçekmece) yok ediyor adamlar bu proje ile.. sen kalkmış çevre konusundaki bu bariz duruma "iddia" nitelendirmesi yapıyorsun..komedi..

ikna olman için mesela sana uzungöl ün resmini buraya koyalım.. binlerce yıl karpostallık güzellikte bozulmadan gelmiş ama ne tesadüftür ki a.k.p. partisi döneminde bu şekilde çöplüğe dönüşmüş durumda..

It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

bir de son dönemde troller efendileri gibi bir saçmalığı yaymaya çalışıyorlar.. onlara göre kanal istanbul "güvenlik" için yapılıyormuşş.. bu tamamen yalan.. kanal istanbul sadece ve sadece bir emlak projesidir.. adamlar bu projeyi yıllardır yurtdışında fuarlarda pazarlıyor..

It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 312/999 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •