Sayfa 335/999 İlkİlk ... 235285325333334335336337345385435835 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,673 - 2,680 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Ingiliz sterlini

7,8005*+0,0981 *+1,27%
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Ehonomi çoh eyi...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

https://twitter.com/i/status/1210575505147207680

Yerli tumofilimiz -0- km. hızlan giderken...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

4.  Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Yav moruk hayal kuran kim?İnsanlarda hayal mi bıraktılar?Alavere dalavere gün geçiriyorlar işte.Yeni vergilerle zamlarla kırmışlar halkın belini yerli araba diye oyaliyorlar işte
    Şaka maka iyi gaz aliyorlar ha..
    Bugün kahveye cay icmeye ugradim.
    Biri digerine yakinda herkes uçacak falan diyordu..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,753
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bantam diye, bir şirketin.

Hikayesi de ilginçtir 1 metreden düşse bir şey olmayacak, bir atın çıkabileceği her yere gidebilecek, bilmem kaç okka olacak, bir sürü sartname.

Emme büyük araba şirketlerinde küçük bir motor yok, bu firma ise çizgi filmlerde bile otomobilleri canlandırılan alay konusu şirket.

100 Firma katılır ihaleye ve bu firma kazanır, tamam der komutan 300 bin adetcik rica edelim, firma küçük topu topu 300 adet teslimat yapabilir ve imalat diğer dev otomobil firmalarına dağıtılır.

Beni mi sınıyorsunuz?
    Ne diye sınayım,sizi?Bilmem mi sizin engin bilginizi. Buradaki amaç üyelerden ziyade balkondakilere bir şeyler yansıtmak. Malum ALMANLARIN meşhur willys i pratikliğini yansıtmak istedim.
    Şimdi bizim araba güzelde! haw much maney? onu diyen var mı?
    Bak bunu unuttum ,kanalı İSTANBUL en boy bellide,biri derinliğini söylesin.

6. Türkiye ilk füzesini 1962 yılında kendi olanaklarıyla imal etmişti. Fırlatılışı törenle yapıldı, başarılı oldu ancak bu füzeden bir daha da bahsedilmedi...
    Füze 1 metre 33 santimetre boyunda, 1 kilo 500 gram ağırlığındaydı. Üzerinde Türk bayrağı vardı.
    Yapılan füze deneme atışında 10.000 metre yükselip, kalktığı yerden yaklaşık 150-200 metre uzağa düştü.

Türkiye'nin ilk füzesi Marmara-1, 19 Eylül 1962’de İstanbul/Ümraniye’de fırlatıldı. Deneme atılışı yapılan ve başarılı olan füzenin yaratıcısı, Ermeni asıllı bir Türk vatandaşı olan Kirkor Divarcı’ydı. Projelerini İTÜ'ye onaylatan Divarcı yaptığı ilk prototipin finansmanını da nişanlısı ile birlikte üstlenmiş. Evlenmek için biriktirdikleri 400 TL ile bu füzeyi hayata geçirmiş, Türk Silahlı Kuvvetleri yetkililerine projesini sunan mucit TSK desteğiyle füzesini tamamlayıp uçurabilmiş.

Ancak nedeni anlaşılamayan bir şekilde evinde çıkan esrarengiz yangın sonucu tüm projeler kül oldu. Bu olaydan sonra kimse
    üzerine gitmede ve bahsetmedi. Konuyla ilgili yapılan araştırmaların olup olmadığı, polis araştırmalarının sonuçları bile açıklanmadı.

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

7. Bu proje devam etse şimdi uzay mekiğinde bir numara olurduk

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Ne diye sınayım,sizi?Bilmem mi sizin engin bilginizi. Buradaki amaç üyelerden ziyade balkondakilere bir şeyler yansıtmak. Malum ALMANLARIN meşhur willys i pratikliğini yansıtmak istedim.
    Şimdi bizim araba güzelde! haw much maney? onu diyen var mı?
    Bak bunu unuttum ,kanalı İSTANBUL en boy bellide,biri derinliğini söylesin.
    25 Metre derinlik, Willys benim bildiğim kadarıylan Amerikan.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Sayfa 335/999 İlkİlk ... 235285325333334335336337345385435835 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •