Sayfa 345/999 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445845 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,753 - 2,760 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. - Tasarımı yapan İtalyan firmaya 1 kereye mahsus bir ödeme yapıldıysa, firma satılan araç başı lisans bedeli almayacaksa

- 2015'te satın alınan saab setinin patent ve üretim lisansları bir şekilde bu modelin parçalarını kapsayacak şekilde dışa bağımlı patent ve lisans ücreti ödenmeyecek şekilde yapılabilirse, yani söylendiği şekilde tüm sınai ve mülki hakları TOGG'a ait ise.

- Pil Türkiye'de *tamamen* Türkiye'deki madenlerden çıkartılan hammaddeler ile üretilebilecekse

Başarı şansı yüksek olur. Yukarıdaki şıklardan birisi aksarsa fiyat yükselir üretim zorlaşır, işletme sermayesi ihtiyacı da fazla olabilir.

Onun dışında:

Motoru Türkiye'de halihazırdaki elektrik motoru üretim fabrikalarında rahatlıkla imal edilebilir. IE4 verimlilik sınıfı bir motor yeterlidir. (Türkiye'de yüksek kapasiteli imalat yapan en az 4-5 fabrika var.)

Güç elektroniği kısmı mutlaka Türkiye'de üretilmelidir. Gerekli yarıiletkenler (IGBT veya Sic Mosfetler) ithal edilebilir.

Geriye kalan parçaların tamamı zaten yan sanayi olarak Türkiye'de üretilebiliyor.

Başarılı olması için ithal edilmesine izin verilecek parça listesi aşağıdakilerle sınırlandırılmalıdır. Onun dışındaki bütün kart, sürücü ve komponentler yurt içinde üretilme zorunluluğuna tabi olmalıdır.

1- Güç elektroniği yarıiletkenleri. IGBT veya Sic Mosfet

2- Arm bazlı kontrol mikroişlemcisi , (Ana bilgisayar kartı Türkiye'de imal edilmelidir.

Bu iki ürün dışında tüm kart ve yazılımlar Türkiye'de imal edilmelidir. Bu imalat yapılamadan seri üretim izni kesinlikle verilmemelidir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Bu hammaddeler Turkiyede yeterli miktarda var mı, lityum, kobalt, manganez, nikel ve grafit şeklinde karbon yoksa, aynı petrol ve dogalgazik gibi her gün bir yerden kobalt fışkırdı, kazmayı vurunca lityum çıktı haberlerini dinleriz.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,783
    Yalnız şöyle bir minik detay daha var.

Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Yalnız şöyle bir minik detay daha var.
    Detay mı bu simdi, benim arkadaş bobinajci Bobi Ibram var, torna işlerini siz yaparsınız yetişemezseniz, sanayide tornacı Fazlı ustanın oğlanları var!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Her şey yapılır, yeter ki istensin.

Bundan 20-25 yıl kadar önce, cereyanlı oto yapmıştım bir kişi taşıyordu, emme direksiyonu yoktu!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Sayfa 345/999 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445845 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •