Sayfa 364/999 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464864 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,905 - 2,912 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    22 milyar TL'lik bir yatırımda mutlaka araç başı üretim maliyetini ve muhtemel satış fiyatını biliyor olmalılar.

Ama dediğiniz gibi fiyatı bu aşamada açıklamak halk üzerinde oluşan bazı algıları bozabilir.

Anlamadığım şu fiyatı biliyor olmalılar, biliyorlarsa bu fiyat ile çok düşük bir satış adedine ulaşılabileceğini de mutlaka tahmin ediyorlardır.

Bu durumda özel sektör bu yatırımı neyin diyeti olarak ödüyor?
    burda yerli ve milli araçtan bahsediyorsak ve hükümetin ortağı bahçeliyi ben görmedim yada en arka planda kaldı.

buram buram türk siyaseti kokuyor başka birşey değil.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2. LGBT hareketi tum dunyada devam ediyor. Ileride cocuklarin cogu cinsiyetsiz olacak. Cocuklarinizin torunlarinizin Lezbiyen, Gay, veya Tansgender olmasini engellemek kolay olmayacak!

Transgender man gives birth to non-binary partner's baby with female sperm donor

https://www.mirror.co.uk/news/uk-new...h-non-21177808

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    NetFlix ve Disney filmleri seyreden çocuklardaki dönüşüme bir örnek. Angelina Joli nin kızı Shiloh neye dönüştü? Kız mi Erkek mi yoksa her ikisi de mi?

Aptal AQP lilerin LGBT yi desteklemesine inanamıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    22 milyar TL'lik bir yatırımda mutlaka araç başı üretim maliyetini ve muhtemel satış fiyatını biliyor olmalılar.

Ama dediğiniz gibi fiyatı bu aşamada açıklamak halk üzerinde oluşan bazı algıları bozabilir.

Anlamadığım şu fiyatı biliyor olmalılar, biliyorlarsa bu fiyat ile çok düşük bir satış adedine ulaşılabileceğini de mutlaka tahmin ediyorlardır.

Bu durumda özel sektör bu yatırımı neyin diyeti olarak ödüyor?
    Üretim olmayacak ki satış adedi falan olsun hocam.
    Şu tantana sırf ilk seçimde meydanlarda "yerli otomobil yaptık" diyebilmek için.
    Yıllarca vaad edttiler ama laftan öteye geçmedi.
    Artık laflar bayatladığı için ortaya somut bir şey koymaları gerekti. Onlar da bu yolu buldular.

İş adamları da zarar etmez merak etmeyin. Burası Türkiye. Hesap döner dolaşır halka kitlenir.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/s...ir-262198h.htm

4.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Üretim olmayacak ki satış adedi falan olsun hocam.
    Şu tantana sırf ilk seçimde meydanlarda "yerli otomobil yaptık" diyebilmek için.
    Yıllarca vaad edttiler ama laftan öteye geçmedi.
    Artık laflar bayatladığı için ortaya somut bir şey koymaları gerekti. Onlar da bu yolu buldular.

İş adamları da zarar etmez merak etmeyin. Burası Türkiye. Hesap döner dolaşır halka kitlenir.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/s...ir-262198h.htm
    Evet ama artık durum farklı. Bu araç üretilmek zorunda.

Neden mi?

Zira 1-2 yıl içinde Türkiye'ye elektrikli araçlar uygun fiyatlarla giriş yapmaya başlayacak.

76kW'a kadar ötv'leri %3.

Eğer bu ürün seri imalata geçemez ise ithal elektrikliler %3 vergi ile pazara girecek. En ucuz yerli içten yanmalının vergisi %45 olacak.

Aklınızdan geçeni duyar gibiyim.

Ne olacak gümrük vergileri elektrikli araçlarda da %45'e yükseltilir!

Bu ne yazık ki bu kadar basit değil.

Zira gümrük birliği anlşamasına göre ithal araca hangi ÖTV uygulanıyorsa yurt içinde üretilen araçlara da aynı ÖTV uygulanmak zorunda.

İhracatımızın %50'den fazlası Avrupa Birliğine , o nedenle gümrük birliği anlaşmasını şu aşamada iptal etmemiz de söz konusu değil.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. Bu kadar ince hesap yapmaya gerek yok hocam.
    Bir seçim daha kazansalar yeter. Seçim geçtikten sonra araba kimin umurunda?
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Bebişim haberin kendinde de bir b.k yok, o imal edilmeyecek otomobilin dolar bazinda fiyatı çoktan bellidir.

Pininfarinaya veya herhangi bir tumofil üreticisine sorsan, şak deye cevap verir 2021 yaklaşık fiyatını.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Bugünün rakamları ilen 250-300 bin gayme, emme ben hala seri imalata hiç bir zaman geçilmeyeceğini düşünüyorum.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Aman abi en sayıp sevdiğim forumdaşlardansın
    Kimseye ne sanalda ne özelde iliş
    Boşver sabır de geç
    Bende öyle yapıyorum zaten
    Ahaliyi kendin gibi korkak alıştırma, beyninin pekmezini kaldırıma dök abi demen lâzımdı!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Sayfa 364/999 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464864 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •