Sayfa 412/999 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,289 - 3,296 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Ne ucuzu yahu...Kredi faizleri düştükçe ev fiyatlarını yukarı çektiler aynı hesaba geldi zaten...

2. Emlakcilara gore cok ucuz.

Kredi faizleri de iyi onlar icin.

Nasil olsa risk almiyorlar, agzini her actiginda cok ucuz diyor adam.

Kac tane sattin 2019 da diyorum, isler durgun bu siralar diyor.

Kendimi tutmasam tek dalacagim adama.

3. kredi ile işim olmaz da, ev alacak olanların yapacakları en güzel zamanlama, faizler yüksek, evlerin fiyatları yerlerdeyken krediyi de evi de alıp, faizler düştüğü zaman yapılandıracaklardı, bu çok net görünüyordu.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Emlakcilara gore cok ucuz.

Kredi faizleri de iyi onlar icin.

Nasil olsa risk almiyorlar, agzini her actiginda cok ucuz diyor adam.

Kac tane sattin 2019 da diyorum, isler durgun bu siralar diyor.

Kendimi tutmasam tek dalacagim adama.
    Tek dalınmaz öyle durumlarda, çift dalınır!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5. '' Babacan-Şimşek çizgisi için, 'talimatı IMF'den alıyorlardı' açıklaması çok önemli. Ancak Erdoğan için bir paradoks var:

- Eğer durum bu şekildeyse, son birkaç yıla kadarki AKP iktidarları boyunca ekonomiyi kendisi değil IMF'den talimat alan bakanlar yönetmiş demektir. (1/4)

-İkinci paradoks şu:
    -Eğer Babacan-Şimşek IMF'den talimat aldıysa, AKP'nin 'başarı hikayesi' bir IMF hikayesine dönüşüyor. (2/4)

-Bizim açımızdan ise şunlar önemli:
    Büyük sermayenin hükümet içindeki temsilcilerini (ve bu politikaları) dışarıda bırakabilen bir iktidar formülasyonunu mümkün kılan koşullar neler? Bu politikalar mı değişti, iktidarlar için bunları uygulamaktan kaçınmak nasıl mümkün oldu? (3/4)

-'Post-neoliberalizm' tabirini henüz kullanmıyorum ama yakında kullanacağız gibime geliyor. Bir süredir yazdığım 'utangaç kalkınmacılık' bir otoriter post-neoliberalizme dönüşüyor, şartların zorlamasıyla ve şartlar izin verdiği ölçüde. Vakit buldukça bu noktayı açacağım. (4/4) ''

Ümit Akçay

https://twitter.com/umitak/status/1214187551550050304
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. USD de majina hattını sıkı savunuyorlar.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Su an dolar 5.9695 ben yarin saat 18:00 de yuzde 1.20 veya 1.35 arasi bir dolar artisi yuzde 2.0 ye yakin bistte kayip bekliyorum.
    Bir kisi bile bistteki silme dogru tahminimi tebrik etmemis ah bu genclik nereye gidiyor. Dolari bilmeme sebebim baski baski baski ama az kaldi.

8.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Bir kisi bile bistteki silme dogru tahminimi tebrik etmemis ah bu genclik nereye gidiyor. Dolari bilmeme sebebim baski baski baski ama az kaldi.
    ikiye yakın demişsiniz ama iki dememişsiniz.
    neyse itibarınızı verdim, başka isabetli tahminleri de bekleriz, yoksa alırım itibarı geri.

Sayfa 412/999 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •