Sayfa 420/999 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520920 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Anlasmazlik icinde olduklarimiz desek, abd israil, misir, suriye..aklima gelenler.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Enver paşa zamanında yazlık mühimmatla askeri rusyaya yollamaya kalkmış resmen 100 bin asker sarıkamışta tek kurşun atamadan donarak ölmüş.Muhtemelen o zaman da enver paşaya ya paşa bu iş sakat diyenler olmuştur.O zamanın tiranı enver paşa onlara vatan haini falan demişmidir ki.Kibar adammış ,salak ama kibar ve bence vatansever de bir adammış enver paşa ,bence dememiştir.Kesinlikle yetki verilmemesi gereken çok zayıf öngörüsüz bir komutanmış enver paşa,Atatürkle sürekli çatışması da bundan Atatürk ne yapsın her yaptığı yanlış enverin muhtemelen dayanamıyordur onun bu saçmalıklarına ,şimdi nerden aklıma geldiyse bunlar,neyse bu ara dolar artar bence ortalık çok karışık.Sarıkamış şehitlerinede allah rahmet eylesin ,çok ama çok acı bir durum tabi.
    Süveyş kanal seferi Cemal paşa, Sarıkamıştan farklı degildir.

Enver paşa ise, bu harekât aptalliktir deyen Ziya paşayı emekli etmiş ve sansürlen felaket 7 yıl gizlenmiştir.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Düşmanımız kim ?
    Biz birbirimize yeteriz...

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Düşmanımız kim ?
    Valla 35. sınıf Afrika ülkeleriylen, Katar var.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Libyaya gidelim diyenler vatanın çıkarını düşünüyor,aksine düşünenler gavurların tarafını tutuyor kadar saçma sapan bir arguman olamaz.Ne doğru ne yanlış ona tarih karar verir.Aşikar hatalar var ,misal kanal istanbul,yahu nerdeyse bu saçmalığa rasyoneldir memleket çıkarınadır denecek iş bitecek.Az bişi dirensen sen memleket menfaatlarini gözetmiyorsana kadar varır iş.Değişik bir ülke olduk.Neyse gene de buralarda yazmak aklımızca yanlışa yanlış demek hala mümkün.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Süveyş kanal seferi Cemal paşa, Sarıkamıştan farklı degildir.

Enver paşa ise, bu harekât aptalliktir deyen Ziya paşayı emekli etmiş ve sansürlen felaket 7 yıl gizlenmiştir.
    İsmet Paşa'nın hatıralarını okudum yakında. O hezimet ve geri çekilişte İsmet Paşa da var...

Birinci Dünya savaşı, sonucunda yaşadığımız felaketlerden de belli, Osmanlı'nın katilm kararıyla daha başında yaşamsal hata ettiği, hemen her cephede hezimete uğradığı bir genel dram.

ama her kötülükte bir hayır vardır derler...

Atatürk gibi bir dehanın enver paşa gibi basiretsiz,askeri becerileri çok ama çok zayıf ve bir o kadar da kendini pazarlamayı çok iyi bilen bir adamın gölgesinde yıllarca kalması ayrı bir dram.Enver paşa ile Atatürk ün ilişkisinden muhteşem bir film olur.Atatürk çanakkalede çok başarılı olunca terfi verilmesi lazım ,enver paşa da habire sallıyor onaylamıyor terfiyi.Tabi yakınları geliyor yanına efendim bu terfiyi geciktirmeniz hoş olmuyor mustafa kemal in bu rütbeyi hakettiği her yerde konuşuluyor dedikodular var deniyor.Enver paşa da ya ben de biliyorum hakettiğini ama mustafayı ben tanırım onu paşa yapsak harbiye nazırlığını ister nazır yapsak sadrazam olmak ister sadrazam olsa padişahın yerine göz diker demiş.Olay mustafa kemale aktarıldığında gülmüş,vay demiş ben enverin bu kadar ileri görüşlü olduğunu bilmezdim demiş))))))

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    İsmet Paşa'nın hatıralarını okudum yakında. O hezimet ve geri çekilişte İsmet Paşa da var...

Birinci Dünya savaşı, sonucunda yaşadığımız felaketlerden de belli, Osmanlı'nın katilm kararıyla daha başında yaşamsal hata ettiği, hemen her cephede hezimete uğradığı bir genel dram.

ama her kötülükte bir hayır vardır derler...
    Hangisi Bora bey, ikisinde de geri çekildik zaten?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Sayfa 420/999 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •