Sayfa 431/999 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531931 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Her yerde baskı var...Borsada da bankalarda açığa satış engellendi mesela...
    borsada şu an ciddi anlamda gel gel oyunu baslamis gibi ! saglam goruntusu vermeye calisiliyor.

seans sonuna bakmak lazim.

abd'nin tepkisi ne olacak ? orantisi ne olacak !

2.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    dolar yatırımcısının çelişkisi de burada, tamam enflasyona karşı paranı korumak için dolarda durmak iyi fikirde.Hisse alır gibi 10 olsun 20 olsun diye beklersen ülke çöker zaten yiyecek ekmek bulamayınca elimdeki doları ne yapacağım? arjantin işte pesoyu dolara eşledi ee herşeylerini abd ye baladılar 90 larda kıcları krizden kurtulmadı.Yani istersen resmi paranı dolar yap üretemiyorsun son acı malesef.
    Ülke çökmez,daha doğrusu çökme göreceli bir kavram.Üst sınıfa kıyamet kopmadıkça birşey olmaz,durumu iyi olan fakirleşir,fakir daha da fakirleşir.Fakirleşmenin daha gidecek yeri var.Halktan ekonomi çok iyi diyen kesim,bunun göstergesi,demek ki mevcut durumlarından daha fakir hale gelme payları var.Açlıktan ölenler ne zaman haber değeri taşımaz o zaman tamam,daha fakirleşecek yer kalmamış demektir.Burada mesele kiminin daha az kiminin daha çok fakirleşeceği.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    *Eski Nissan Üst Yöneticisi (CEO) Carlos Ghosn, "kazancını düşük gösterdiği ve kişisel yatırımlarından doğan zararları şirketine ödettiği" gerekçesiyle ev hapsinde tutulduğu Japonya'dan Lübnan'a NEDENSE İstanbul üzerinden kaçma kararı veriyor...

* Suudi Arabistan ABD uyruklu düşman bellediği Cemal Kaşıkçı'yı ortadan kaldırmak için NEDENSE İstanbul konsolosluğunu uygun görüyor..

Dünyanın dikkatini çeken bu iki vakada İstanbul ve Türkiye neden uygun bir yer ve ülke olarak görülüyor?

Zaaf sistemde mi yoksa yoldan çıkmaya hazır, geçmişte yöneticilerce bir kol saati karşılığında bir çok kolaylığın sağlandığına ilişkin yaygın ve yerleşmiş kanaatin verdiği cazibe mi?

Hala bu ülkede her şey kontrol altında ve güven içindeyiz diye düşünebiliyor muyuz?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Millet bir yıldır ya da daha fazladır süren bir ekonomik krizden bahsediyor ya katılmıyorum.

Biz neler neler gördük.

Emlak fiyatları dipteymiş...

Komik.

dip dediğin en son 2001 krizindeki gibi olur...

Ev fiyatları dolar bazında dörtte birine inmişti...

Çok iyi hatırlıyorum. 100.000 dolara sattığım Bostanlı Mavişehirdeki ev, bir yıl içinde 25.000 dolara inmişti.

Şu an da fiyatlar düştü. Kabul.

10 yıl önce 300.000 dolara sattığım İstanbul Gayrettepe'deki ev şu an 215.000 dolara müşteri arıyor ama yok...

Ama o evler zaten sıfır olarak 110.000 dolardı ilk alındığında.

Demem o ki, fiyatlar ucuz dahi görülse henüz gerçek bir kriz üzerinden geçmedi.

Balon, havası biraz kaçmış olsa da, hala şişik duruyor.

Bu arada devlet bankaları sıfır emlakte faizi 0,79 a indirmişler.

Kimin parasını kime veriyorlarsa...

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Millet bir yıldır ya da daha fazladır süren bir ekonomik krizden bahsediyor ya katılmıyorum.

Biz neler neler gördük.

Emlak fiyatları dipteymiş...

Komik.

dip dediğin en son 2001 krizindeki gibi olur...

Ev fiyatları dolar bazında dörtte birine inmişti...

Çok iyi hatırlıyorum. 100.000 dolara sattığım Bostanlı Mavişehirdeki ev, bir yıl içinde 25.000 dolara inmişti.

Şu an da fiyatlar düştü. Kabul.

10 yıl önce 300.000 dolara sattığım İstanbul Gayrettepe'deki ev şu an 215.000 dolara müşteri arıyor ama yok...

Ama o evler zaten sıfır olarak 110.000 dolardı ilk alındığında.

Demem o ki, fiyatlar ucuz dahi görülse henüz gerçek bir kriz üzerinden geçmedi.

Balon, havası biraz kaçmış olsa da, hala şişik duruyor.

Bu arada devlet bankaları sıfır emlakte faizi 0,79 a indirmişler.

Kimin parasını kime veriyorlarsa...
    bizim paramızı yandaşlara ve müteaahitlere veriyorlar..bunu sizde biliyorsunuz bende..

ama soru şu: neden bu kampanyalara ihtiyaç var.. sürekli..son 3 yıldır kaç tane emlak kampanyası oldu ? ben sayısını unuttum.. hatta öyle ki milli mesele bile yaptılar, vatanın kurtulmasını adeta inşaatçıların kurtarılması ile eşdeğer gördüler.. hatta gelene geçene vatandaşlık veriyorlar..

kriz olduğu için yapılıyor tüm bunlar.. geçmişte ihtiyaç duyulmamış bir çok diğer düzenleme ile (dolarlara getirilen vergiler vb, merkezin yedek akçesinin bütçeye aktarılması vb)..

geçmişle kıyas sadece ev fiyatları üzerinden yapılmaz..yapılsa bile 100 liradan bir önceki seferde 50 ye düşmesi ama şimdi 80 e düşmesi kriz olmadığını göstermez.. mesela işşizlikte geçmiş krizlerden bile daha berbat bir durumdayız.. borçlulukta da öyle..

olayın tek bir boyutu yok..bir çok farklı kategoride göstergeler geçmişle kıyaslandığında çok daha kötü, ve bu krizin ciddi bir kriz olduğunu gösteriyor bize.. daha uzun süreli..hatta daha uzun süreli olacağı konusunda nerdeyse bir uzlaşı var eknomistlerde..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6. % 50 den fazla HALKIN güvenmediği bir yönetimle artık olmaz bu krizden çıkış...Değişim olmalı, güven gelmeli, üretmeli insanlar yeniden bir moral motivasyon ve seferberlik ile...Ben bunu bekliyorum artık...Tek çıkış yolu bu...

dolar/tl :5.9550

haahhhahhaaa.. basıyorlar aşağıya.. şov yapıyor merkez.. bravo..yayı germeye devam edin..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8. %20 oy alip basbakanlik yapanlari ve buyuk krizler yasattiklarini gorduk...
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    % 50 den fazla HALKIN güvenmediği bir yönetimle artık olmaz bu krizden çıkış...Değişim olmalı, güven gelmeli, üretmeli insanlar yeniden bir moral motivasyon ve seferberlik ile...Ben bunu bekliyorum artık...Tek çıkış yolu bu...
    y.t.degildir.

Sayfa 431/999 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •