Sayfa 434/999 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534934 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,465 - 3,472 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Trump’ın uyanma saatleri.
    Uyandığında huysuz oluyor.

2. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Emlaktaki fiyatları 2001 ile kıyaslayıp "o zaman daha düşüktü, demek ki o kriz daha kötüydü" diye düşünmek yanlış olur.

2001 Emlak fiyatlarında 99 depreminin etkisi büyüktür.

Şu anki satılamayan ev stoğu depreme dayanıklı.
    Ülkey terk etme niyetinde olan ben bile şu ortamda ev satmak için acele etmiyorum.
    Kriz 10-20 yıl bile sürse evler sapasağlam bekler. Sıkıntı yok.

Bir de şu var.
    O sıralar ev satıp işini kurtarmak isteyen esnaflar vardı.
    Bugün kimse işini kurtarmak için acil ev satmaz.
    İşin canı cehenneme. Evlere kiracı bol ama işe müşteri yok. Evi satacağına tükkanı kapat daha iyi.

4. Emlakta bekleyenler son ataklardan beri külliyen zarardalar bu zararları çıkarmaları yıllar alır. Hatta hiç mümkün olmayabilir, onun için tr ye dolar yağması lazım. Bundan sonra zor o iş. Yağış damla damla olacak o da olursa, canları isterse.
    İşte bu nedenle emlakta tufaya gelenler dolar alıyor balya balya. Bundan sonra böyle. Ev alayım durduğu yerden değerlensin bitti o iş.

5. Dolardan işkillenenler ehonomi eyi tafya da biste giriyor. Onlara da bir tokat gelecek. Ne olduğunu anlamayacaklar. Ama her zamanki gibi geç olacak. Eh onlar da artan paralarıyla dolar alırlar. Ne demişler haydan gelen huya gider.

6. Oturmak için eyvallah kaçtan olursa olsun, beğendiysen içinde oturacaksan kimse bişey diyemez...Hayırlı olsun demekten başka...Aksini söyleyenin gözü olanın gözü kör olsun, çıksın...

Ama yatırımlık ev almak bence de gereksiz hele bu devirde artık...Likit olmak varken...

7. Nakit kraldır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Emlaktaki fiyatları 2001 ile kıyaslayıp "o zaman daha düşüktü, demek ki o kriz daha kötüydü" diye düşünmek yanlış olur.

2001 Emlak fiyatlarında 99 depreminin etkisi büyüktür.

Şu anki satılamayan ev stoğu depreme dayanıklı.
    Ülkey terk etme niyetinde olan ben bile şu ortamda ev satmak için acele etmiyorum.
    Kriz 10-20 yıl bile sürse evler sapasağlam bekler. Sıkıntı yok.

Bir de şu var.
    O sıralar ev satıp işini kurtarmak isteyen esnaflar vardı.
    Bugün kimse işini kurtarmak için acil ev satmaz.
    İşin canı cehenneme. Evlere kiracı bol ama işe müşteri yok. Evi satacağına tükkanı kapat daha iyi.
    Emlakçı olduğunuz yazınızın her satırından anlaşılıyor...

Ben bu konunun epey dışında kaldım.

Ama şu kadarini söyleyeyim..

Elimde bir done yok ama şu anki emlak stoku 1991 krizindeki stoktan çok daha fazladır diye düşünüyorum...

İkincisi...Asgari otuz yıldır piyasalardayim...Emlak yatırımı çok karlı olmuştur daima.. Ama uygun piyasa koşulları yoksa başa en fazla bela olan yatırım tipidir. Adamı süründürür...

Bir de.kiraci yok diyorsunuz..Kiracı da bir başka bela boyutudur emlakin...Kötüsü süründürür. Ama daha da kötüsü bir aramaya başlarsanız bulamazsınız... Kardeşimin Gayrettepe de iyi bir mevkideki evi geçen yılın başından beri boş...zkiraci bekliyor...Daha da kötüsü vaktihlr benim 1250 dolara kiraya verdigim aynı apartmandaki o daireye 4000 liraya kiracı bekliyor. Ama yok...

Sayfa 434/999 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534934 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •