Special Days Image
Sayfa 493/999 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593993 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'af yasası'nı Meclis'e getireceklerini söylemesinin ardından; cinsel istismar, uyuşturucu, örgütlü suçlar, terör suçları, kasten adam öldürme ve mükerrer suçlar haricinde yer alan suçlara infaz indirimi yapılacak. İlk etapta 42 bin mahkum tahliye olacak.

Bu bizim kullandığımız doğalgaz mı , yerin dibine geçmiş fiyatı. 2010 gibi dogalgazı baglattığımizda 1 tl olan m3 şimdi 2.15 olmuş. Screenshot_20200118-104735.jpg

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Biraz konu dışı olacak ama sorum var . Ben tam 20 yıldır tek banka çalışıyorum. Yeşil yonca meşhur. Bu adamlar son 5 yıldır kart limitimi 1 lira yükseltmedi. Ve kanunen gelirimin 4 katına kadar limitim olması gerekirken gelirimin yarısı kadar kart limitim var. Bugüne dek tek lira gecikmiş borcum söz konusu değil. Ve bankaların attığı şu kadar limitli krediniz hazır mesajlarında ki rakamlar kart limitimin 4-5 katı. Yani bu yeşilli banka kanuna uymayıp beni kredi çekmeye zorlattırıyor ancak ben çekmeyip habire karta fazla para yatırıp yeni limit açıyorum kendime. Sanayiciyim ve hammadde alımını kartla yapsam ciddi taksit avantajım olacak ancak yapamıyorum bu yüzden..
    ne yapmamı, nereye şikayet etmemi önerirsiniz?
    ilgimi çekti...

hammadde alımını kartla yapmayı düşünen sanayici...

4. Hammadde alımına kredi kartı taksitle alıp komisyon ekletmek hiç bir sanayicinin aklına gelmemişti bunu da gördü bu

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

5. Taksitli olup olmadığını bilmiyorum ama ; Perşembe Pazarında sanayicilere alet edavat satan bir mümesil arkadaş der ki ; ''çek senet yerine kredi kartı ile satış yapıyoruz''.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Taksitli olup olmadığını bilmiyorum ama ; Perşembe Pazarında sanayicilere alet edavat satan bir mümesil arkadaş der ki ; ''çek senet yerine kredi kartı ile satış yapıyoruz''.
    Demek ki artık karta da taksit yapıyorlar belki de üstteki arkadaşın dediği gibi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,748
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Hammadde alımına kredi kartı taksitle alıp komisyon ekletmek hiç bir sanayicinin aklına gelmemişti bunu da gördü bu

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Ben yapıyorum.İşbankasının ticari kartı 18 aya kadar vade yapıyor. Ham madde satanlar %3 aylık faiz uyguluyor.Zaten paslanmaz malzeme satanlar sadece peşin çalışıyor. Bu kart işi oldukca uyguna geliyor.Ben vadelemeyi kendi satışımın dönüş vadesine göre yapıyorum ki pusula şaşmasın. Arkadaşa tavsiye işbank da ticari hesap açtırması.
    NOT:Kartı vadeli alıma açtırmak gerekiyor. İlk başta açmıyorlar.

8. Murat Çetinkaya'nın yerine göreve getirilen Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, göreve geldiği Temmuz 2019'dan beri 1.275 baz puan faiz indirimi yaptı. Uysal bu özelliği ile piyasalarda 'faiz avcısı' olarak anılmaya başlandı.

Sayfa 493/999 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •