Sayfa 494/999 İlkİlk ... 394444484492493494495496504544594994 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,945 - 3,952 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Taksitli olup olmadığını bilmiyorum ama ; Perşembe Pazarında sanayicilere alet edavat satan bir mümesil arkadaş der ki ; ''çek senet yerine kredi kartı ile satış yapıyoruz''.
    Benim aslında vurgulamaya çalıştığım, sanayici terimi ile kredi kartı limiti dahilinde (en fazla ne olabilir bilmiyorum) alınacak hammadde olayı...

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Benim aslında vurgulamaya çalıştığım, sanayici terimi ile kredi kartı limiti dahilinde (en fazla ne olabilir bilmiyorum) alınacak hammadde olayı...
    Bora bey, küçük sanayi sitesindeki birisi kendisini ne deye adlandırması gerekir, esnaf/tornaci/atolye sahibi/dökümcü/çaputçu bunlardan hangisi uygun?

Fabrikatör demedi ya kendisine, bir kaç yüz milyar gaymelik işler eski paraylan, kredi kartıylan döner.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3. Bu ticari hareketi kısıtlar
    Ender paralı gönlüde zengin tüccar harici
    Herkes is yaptigi adamin malini once cekle senetle kullanir alir
    Sonra evirir cevirir satar o cekle senet sepeti kapatir
    Yaniliyo olamam bunda
    Ama kart garantisi varsa . Kimse oyle hatir ceki vs tercihlemez onun yerine garanti paraya bakar is hacmini dusurebilir o is

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bora bey, küçük sanayi sitesindeki birisi kendisini ne deye adlandırması gerekir, esnaf/tornaci/atolye sahibi/dökümcü/çaputçu bunlardan hangisi uygun?

Fabrikatör demedi ya kendisine, bir kaç yüz milyar gaymelik işler eski paraylan, kredi kartıylan döner.
    Eh...Benim içimden geçen meslek ve iş zenaat isimlerini tek tek yazmışsınız zaten...

İstanbul Sanayi Odasınca kabul edilen sanayici tanımı ile üye olabilmek için gerekli şartlar için bakınız...

http://www.iso.org.tr/hizmetler/uyel...ddeleri#madde5

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Eh...Benim içimden geçen meslek ve iş zenaat isimlerini tek tek yazmışsınız zaten...

İstanbul Sanayi Odasınca kabul edilen sanayici tanımı ile üye olabilmek için gerekli şartlar için bakınız...

http://www.iso.org.tr/hizmetler/uyel...ddeleri#madde5
    Istanbul özel statüsü olan bir yer ISO ve ITO ayridir örnegin, sobacisindan, tornacisına, kerhanecisinden, meyhanecisine her türlü odayı taşır.

Ben buraya 30 sene üyeydim, kendime ne demem gerekir, tükkan sahibimi?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ne oldu bilen var mı arkadaşlar,dolar az bişi kıpraştı,devlet bankalarında dolar mı bitti acaba.
    FED ve ABD verileri kaynaklı. Hep yazmaya çalışıyorum FED yön değiştirdiğince bizim köylülerin elindeki dolar buhar olacak. 7 8 değil 15 leri konuşacağız. Bu veriler FED sonraki toplantı beklentisini 2 puan birden oynatmış önemli birşey değil.

https://www.cmegroup.com/trading/int...n-to-fomc.html

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    CDS iyi düşmüş. Dolar sat-borsa ve beton alın hemen.

YTD
    Geçen sene ülkemize damlamayan döviz bu sene yağacak desenize.

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Bizim elden çıkarmayı düşündüğümüz birkaç daire var ayıptır söylemesi.
    Hatta bir tanesini almak isteyen bile var. Fakat şu anki düşük fiyatlardan hemen satmayı düşünmüyoruz.
    Fiyatların yeniden yükselmesi zor. Ama en azından bekledikçe kendini biraz daha amorti ediyor (kiralarla)
    Satış için kendime verdiğim mühlet önümüzdeki 10 yıl.
    Semtteki kiracı profili değişirse daha erkene çekebilirim.

Yine de kararınızı etkilemiş olmayayım. Stratejim yanlış da olabilir.
    Ben olsam şöyle bir hesap yapardım evimin şimdiki fiyatıyla ne kadar dolar alabiliyorum, bir sonraki döviz şokunda elime ne kadar dolar geçecek? Mesela dolar 10 lira olduğunda.

Sayfa 494/999 İlkİlk ... 394444484492493494495496504544594994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •