Sayfa 496/999 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596996 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,961 - 3,968 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Sene başında yürürlüğe giren kanunla 5.000 üzerine e-fatura düzenleme zorunluğuna tabi iseniz sanatkar sınıfından çıkarsınız. İTO ya üye olursunuz esnaf ve sanatkarlar odasına değil.

Sn. Nikrece siz gündüzleri damnatmazdınız eskiden, ne 5.000'nı 5 milyon gayme o!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2. Bugün çok alıntı yaptığım için yapamıyorum .

Şöyle örnekle vereyim . Aslında her ay düzenli ise mantığı yok ,

Örneğin büyük iş merkezlerinde Isınmayı Kışın Soğutmayı Yazın Taksitli ödüyorlar .

Doğalgazık ve Elektrnuk olarak .

Bende yazın elektriği kışın doğalgazı 6 taksit yapıyorum aynı bu yüzden ������

3. Reha bey siz yanlış biliyorsunuz .

Sattığınız kişinin vergi mükellefi ise 5000 tl üzeri

Bireyselle 30000 tl üzeri efatura zorunluluğu vardır .

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Kimseyi küçük ya da büyük görmek değil benim vurguladığım...

Tümüyle belirli bir tanımda anlaşma...

Yukarıda İstanbul Sanayi Odasınca verilen sanayici tanımında : "Tezgâh, cihaz, makine gibi muharrik kuvvet kullanarak ham madde, yarı ve tam mamulleri, özellik, içerik, bileşim veya şeklini kısmen veya tamamen değiştirmek amacıyla işleyerek, seri halde veya standart olarak "yeni bir ürün üretmek" suretiyle katma değer oluşturan işyerleri ......sanayici sayılır" denmekte...

Burada can alıcı nokta makina vs kullanarak ham madde yarı mamul ve tam mamulleri kısmen veya tamamen değiştirmek amacıyla işleyerek "yeni bir ürün üretmek"...

Tanım ve standart çok önemlidir. Yoksa kargaşa olur.

Hani bizim dizilerde herkes holding sahibi ya...

Holding nedir biliyorlar mı acaba?
    Bora bey bir kesim arkadaşım esnaf odasına kayıtlıydı, Tavşanlı ticaret odası bunları mahkemeye verdi ve mahkeme siz esnaf değilsiniz tüccarsınız dedi devlet zoruylan.

Tavsanlida atıyorum 50 bin gayme iş hacimli 3-5 kişilik tornacısınız, sizi doğruca Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odasına kaydederler.

Var mı, bir anlam karmaşası?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Reha bey siz yanlış biliyorsunuz .

Sattığınız kişinin vergi mükellefi ise 5000 tl üzeri

Bireyselle 30000 tl üzeri efatura zorunluluğu vardır .

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Çözemedim 5.000 gayme tek fatura tutarımı, 30.000 gayme toplam ciromu?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,762
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Sn. Nikrece siz gündüzleri damnatmazdınız eskiden, ne 5.000'nı 5 milyon gayme o!
    Yok bu farklı bir durum
    .https://www.foriba.com/e-arsiv-fatur...gecis-geliyor/

https://www.foriba.com/2019-yilinda-...ye-zorunlulugu
    Şimdi bu vidioyu izleyen olursa;pazertesi Heye nin bana yolladığı teknik resmi koyacağım. Nokta
    https://www.youtube.com/watch?v=g8Pc51t70hA

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bora bey bir kesim arkadaşım esnaf odasına kayıtlıydı, Tavşanlı ticaret odası bunları mahkemeye verdi ve mahkeme siz esnaf değilsiniz tüccarsınız dedi devlet zoruylan.

Tavsanlida atıyorum 50 bin gayme iş hacimli 3-5 kişilik tornacısınız, sizi doğruca Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odasına kaydederler.

Var mı, bir anlam karmaşası?
    Ben sadece "sanayici" kavramına bir yaklaşımda bulunmuştum...

Dernekçilik ve de onun sorunları farklı bir gündem...

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Biraz konu dışı olacak ama sorum var . Ben tam 20 yıldır tek banka çalışıyorum. Yeşil yonca meşhur. Bu adamlar son 5 yıldır kart limitimi 1 lira yükseltmedi. Ve kanunen gelirimin 4 katına kadar limitim olması gerekirken gelirimin yarısı kadar kart limitim var. Bugüne dek tek lira gecikmiş borcum söz konusu değil. Ve bankaların attığı şu kadar limitli krediniz hazır mesajlarında ki rakamlar kart limitimin 4-5 katı. Yani bu yeşilli banka kanuna uymayıp beni kredi çekmeye zorlattırıyor ancak ben çekmeyip habire karta fazla para yatırıp yeni limit açıyorum kendime. Sanayiciyim ve hammadde alımını kartla yapsam ciddi taksit avantajım olacak ancak yapamıyorum bu yüzden..
    ne yapmamı, nereye şikayet etmemi önerirsiniz?
    albarakaya bir sorun ayrıca calıstıgınız bankanın bir ara amerikan express kartı vardı..iş bankasınında Türkiye İş bankasınında Maximum Platinium...genel olarak gold visa diye kartlar olur

Sayfa 496/999 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •