Sayfa 51/999 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. bütceye bak hizaya gel, işte geleceğiniz böyle kurtuluyor
    Yağma Hasan’ın böreği

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nda Bütçe İlkeleri-Madde 13: “e) Bütçe, kamu mali işlemlerinin kapsamlı ve saydam bir şekilde görünmesini sağlar†demesine rağmen saydamlığı Sinoplu Diyojen gibi fenerle arıyoruz. Karayolları’nın bütçe kalemlerinde “hane halkı transferi†7 milyar 876 milyon liradır. Sosyal yardım kalemleri olması gereken “hane halkı transfer†başlığı altından köprü ve otoyolların garanti ödemelerinin çıkması ile bütçenin saydamlığı yeterince anlaşılmıştır. Nereden baksan “yağma Hasan’ın böreği†yani.

Diğer yandan 2 milyon çiftçi için önem arz eden tarımsal destekleme ödemeleri için teklif edilen bütçe 22 milyar liradır. Tarım Kanunu’nda milli gelirin yüzde 1’i oranında belirtilen tarımsal desteklemenin Orta Vadeli Program’da ki milli gelir tahmini dikkate alındığında 48 milyar lira olması gerekiyordu. Ancak her zaman olduğu gibi yine yüzde 0.4 oranında ayrılmaktadır. 2020 itibarıyla kanunen tarımsal desteklemeye ayrılması gerektiği halde ayrılmayan bütçe toplamı 170 milyar lirayı bulmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 bütçe teklifi 11.5 milyar liradır. Bunun yüzde 97’si sadece personel gideridir. Bütçe listesindeki ilk 17 üniversitenin bütçesinin toplamına denktir. TÜBİTAK için ayrılan bütçe ise 3.5 milyar lira.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Raporlu ilacım zamanı dolmuş idi .

Doktor izinde başka doktor raporlu ilacı muayene etmeden yazmam mümkün değil diyor sonuçta yazmıyor

6 yıldır raporum var alamıyorum ne yapmam lazım ki .

Süper bir sağlık sistemimiz var tebrik ediyorum herkesi bu hale getirenleri

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    muayene olun sizde ne sıkıntı ettınız kı bu durumu

3. Muayene etmeden yazmam mümkün değil diyen doktora muayene olun...
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Raporlu ilacım zamanı dolmuş idi .

Doktor izinde başka doktor raporlu ilacı muayene etmeden yazmam mümkün değil diyor sonuçta yazmıyor

6 yıldır raporum var alamıyorum ne yapmam lazım ki .

Süper bir sağlık sistemimiz var tebrik ediyorum herkesi bu hale getirenleri

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by asklepion Yazıyı Oku
    Muayene etmeden yazmam mümkün değil diyen doktora muayene olun...
    Kendisinin kendisi olduğunu ispat için noter onayı istenen günler geldi nedense aklıma.

Doktorun tekrar muayene istemesinin tek nedeni alacağı performans.
    Hastaya eziyet , bana göre zulüm.
    O ekranda bırak doktoru eczacı bile görüyor raporu ne ne zaman başladı ne zaman bitiyor.

Aklımı serbest bırakmam gerekiyor...

5.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    muayene olun sizde ne sıkıntı ettınız kı bu durumu
     Alıntı Originally Posted by asklepion Yazıyı Oku
    Muayene etmeden yazmam mümkün değil diyen doktora muayene olun...
    Tamamda bir sürü test tahlil tetkik inceleme yapılmasını istiyor tek tek .

Onların yapılması da yaklaşık 45 gün gibi sürecek durumda .

yoksa doktor muayene olmak sorun değil ki olurdum .

Bir sürü testi tek tek yapmanın mantığı ne doktor değişince sistemden görmüyor mu ki bunlar

6. Yanlış biliyorsunuz. Reçete yazılabilmesi için de kayıt oluşturulması gerekiyor. Performansla ne kastettiniz daha doğrusu performans sistemini ne kadar biliyorsunuz bilmiyorum ama reçete de muayene de performans sisteminde aynı karşılığa denk gelir. Bir ilacın uzun süreli kullanılıyor olması sürekli yazılacağı anlamına gelmiyor. Kişi belki de o ilaca artık gerek duymuyordur, belki başka ilaca geçmesi gerekir ya da dozunu değiştirmesi. Takipli olmadığı doktorun da muayene etmeden bunları bilmesi mümkün değil.
     Alıntı Originally Posted by escada Yazıyı Oku
    Kendisinin kendisi olduğunu ispat için noter onayı istenen günler geldi nedense aklıma.

O ekranda bırak doktoru eczacı bile görüyor raporu ne ne zaman başladı ne zaman bitiyor.

7. O raporların birkaç senede bir yenilenmesi lazım diye biliyorum.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by escada Yazıyı Oku

Hayır performansla alakası yok,doktor o raporlu ilacı yazdığı anda devlet zaten muayene etti yazdı diye kabul ediyor.Sade ilaç yazma diye tanımlanmış bir kod yok sistemde.Doktor adli işlerden korktuğundan muayene etmek istiyor sn escada.

Sayfa 51/999 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •