Sayfa 52/999 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Tamamda bir sürü test tahlil tetkik inceleme yapılmasını istiyor tek tek .

Onların yapılması da yaklaşık 45 gün gibi sürecek durumda .

yoksa doktor muayene olmak sorun değil ki olurdum .

Bir sürü testi tek tek yapmanın mantığı ne doktor değişince sistemden görmüyor mu ki bunlar
    Eger raporunuzun suresi bitmemişse ve uzman doktorun ada o bölümün doktorunun yazmasi gereken bir ilaçsa ilgili bölümün herhangi bir doktoruna gitmeniz yeterli 2 yıl boyunca yazmak zorundalar raporlu ilacı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Raporu olan bir hastanın ilacını yazmamak hiç bir doktorun harcı değildir.Olay doktorun üfürükten de olsa muayene etmek zorunda olmasıdır.Yoksa hasta beni muayene etmedi diye şikayet etse görevi ihmal ,görevi kötüye kullanma artık savcı allah ne verdiyse girişir.Doktor ilacı yazdığı anda devlet zaten onu muayene etmiş kabul eder.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Hayır performansla alakası yok,doktor o raporlu ilacı yazdığı anda devlet zaten muayene etti yazdı diye kabul ediyor.Sade ilaç yazma diye tanımlanmış bir kod yok sistemde.Doktor adli işlerden korktuğundan muayene etmek istiyor sn escada.
    Ben seker tansiyon kollestrol ve trigiliserit ilaclarını surekli yazdırırım. Kollestrol haric hepsini sağlık ocağında bile yazdırıyorum sadece kollestrol ilacım (aynı zamanda kalp) ilacim 20 mg oldugu icin kardiyoloğun yazması gerekiyor. Onu da 3vayda bir randevusuz olarak devlet hastanesine gidip kardiyoloji polikilinigindeki her hangi bir doktora yazdırırım.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Misal ilacı yazdın eve gitti hasta ilacı aldı bir ilaç komplikasyonundan hasta öldü.Yakını şikayet etse ,ya ben muayene etmedim ki raporu vardı yazdım lafı doktoru kurtarmaz.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Tamamda bir sürü test tahlil tetkik inceleme yapılmasını istiyor tek tek .

Onların yapılması da yaklaşık 45 gün gibi sürecek durumda .

yoksa doktor muayene olmak sorun değil ki olurdum .

Bir sürü testi tek tek yapmanın mantığı ne doktor değişince sistemden görmüyor mu ki bunlar
    Raporun dolmamışsa böyle bi hakkı yok doktorun giriş yapacan oda yazacak

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Misal ilacı yazdın eve gitti hasta ilacı aldı bir ilaç komplikasyonundan hasta öldü.Yakını şikayet etse ,ya ben muayene etmedim ki raporu vardı yazdım lafı doktoru kurtarmaz.
    Raporlu ilacta musyene diye bir sey olmaz sistemden girer ilaçları secer yazar

O nedenle kimi doktor korkak davranır uyduruktan da olsa muayene etmek ister ,kimi sallamaz yazar ,artık duruma göre değişiyor tabi )))))))))))))

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Raporlu ilacta musyene diye bir sey olmaz sistemden girer ilaçları secer yazar
    Sn ayhan 53 devlet doktoru muayene etti kabul eder,sistemde resmi olarak sade ilaç yazma diye tanımlanmış bir işlem yok.E tabi o hasta kalabalığında çoğu doktor raporlu hasta ile uğraşmak istemez ,şüpheli durumlar dışında dediğiniz gibi yapar zaten.

Sayfa 52/999 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •