Sayfa 521/999 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,161 - 4,168 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Telekom gene en iyisi ziraat nerdeyse simitçi oluyordu.bilançosunda simit satışları takip edilecekti.Memleketim bankalarının bilançoları böyle işte))))))

2. Bankalara çalışmıyorum. Sigorta şirketleri, satışı olmayan şirketlere çalışmıyorum. 413 te 251 tanesi benim alanıma giriyor.

Hem 2018/6 hem de üstüne 2018/9 çok ucuz bulduğum pek çok kağıt 2 3 4 e katladı biz de nasiplendik bazılarını yazdım geçmişte. Artık borsa ucuz değil pahalı da değil bilançolar gelsin bakacağım pozuma ama çok çok güzel bıraktı ve bekliyordum arkadaşlarımın da çoğuna söyledim inanan oldu inanmayan oldu neticede haklı çıktım %40 civarı da nakite geçtim bugün itibari ile artık sadce iyi bilanço bekledigim şirketleri taşıyorum gitse de üzülmem düşse de üzülmem. Bir yandan da viop short kovaladım yani o açıdan da bakmaya çalışıyorum orada zarar etmedik ama şans yani tamamen ucuz kurtuldum yine viop short aramaya devam edeceğim hedge amaçlı. Çok güçlü aldı ara düzeltmeyi yakalasan bile ya gün içi ya gün sonrası hemen anahtarını almaya hamle yaptı. Daha yabancı filan yok piyasada yerli fonlar emeklilik filan bu hale getirdi yabancı gelirse nereye gideceği belli olmaz ama bence gelmezler mevcut siyasi konjonktürde.

Dolar başlığı yeri değil tabi ama dolares 6.5 üstüne mesela atsa benim çok çok işime gelir portföy yapımdan dolayı 2020 içinde böyle beklentim var cari açık kesinlikle vermemesi gerekiyor ülkemizin bunun yolu da düşük faiz yüksek kur mutlaka izlenmesi gereken politikadır. Varsın vatandaş dolar alsın kazansın ülke de kazansın.
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    İyi de o bilançoların güvenilirliği ne kadar.Misal türk telekomun sahibi artık bankalar,koca telekom batık kredisi nedeniyle bankalara devredildi.Telekomun yüzde yirmisi akbankın,yüzde 12 si garantinin yüzde 6 sı işbankın falan.Bu telekom kredisi artık batık değil ama şirketin riski bankanın üstünde ,şirketin sermayesi sanki bankanın sermayesi gibi değerlendiriliyor.E ne oluyor, ha telekom şirketi hissesi aldın ha akbank telekom zarar ederse akbankta kısmen zarar eder falan.Böyle banka bilançosu olur mu.Sonra batık inşaat şirketleri misal,bunların hemen tüm projeleri üzerinde(suryapı,nef,teknik yapı vs) üstünde ipotekler konulmuş,projeler bitmiş teslim edilmiş,vatandaş tapu istiyor a bir de ne görsün tapuların üstünde banka ipotekleri var,e bankanın aslında evleri satıp batık kredisini tahsil etmesi lazım,malum yerden bir telefon bu kredinin üstüne gidemezsin yoksa karışmam,hadi ne oluyor o kredi de bilanço içinde yaşıyor gibi muamele görüyor.Sen de bu bilançoya bakıp ya bu banka bedava diyorsun.Ben diyorum ki bizim bankaların hepsi batık, borsadaki değerleri inanılmaz yüksek,çünkü aslında batık bu bankalar.Yahu ben işyat yatırımcısıyımdır yıllardır ,bilen bilir işyat temettü şampiyonu içinde eurobond,faiz,hisse altın falan bir portföy yapar ,kar eder,sonra o kardan size temettü verir her yıl.Daima iskontolu işlem görürdü.Yani fon toplamı 100 liraysa size 70 liradan falan satılırdı.Şimdi fon 174 lira değerinde borsada 198 liradan işlem görüyor.Ya dedim siz bu fonun bileşimini kendiniz alsanız 174 liradan alırsınız nasıl oluyorda bu fona 198 lira veriyorsunuz dedim beni topiğinden kovdular.Bu ara borsada bir akıl tutulmasıdır gidiyor.Sonunu görürüz hep beraber,

3. Resmî verilere inanmazsam açıkçası dolar filan alıp bankaya koymam onu da söyleyeyim ülkeyi terk eder gider yurt dışında yaşarım iyi kötü devlet geleneği olan her ne kadar siyasi amaçla yalan soyletilmeye çalışsa da namuslu memurları da olan bir ülkeyiz söylenebilecek yalanlar kısıtlı bence.

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. Meali emeklilik bitti.
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku

6. Eyt beklerkene
    çyt olmasında
    Aman aman
    Şu anda tek ve bütün kritik söz ve hareketlerin artik bu kisinin agzindan cikan ifadelerde gizli sakli yada aleni olduğunu düsünuyorum
    Tabi topu orta sahada gezdirme yada dezenformasyon amacli da olabilir
    KY bisey vuku bulmadan onu öngöremez

7.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Meali emeklilik bitti.
    Adam devlet adami. Isi biliyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bizdeki emeklilik sisteminin düğümünü İskender bile kılıçla çözemez...

SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, arada fevkalade ve özel emeklilikler ve VİP emekliler...

Benim gibi hem SSK hem Emekli Sandığına yıllarca prim ödemiş Bağkur emeklileri..

Hiçbir matematiksel formül ve de izan bir makul eşitlik sağlayamaz...

Emeklilik sisteminin bir parasal ve de matematiksel mantığı olur.

Siyasetçinin insafına ve de keyfine kalmış bir anlamsız sistem(!) eninde sonunda çökecektir.

Sayfa 521/999 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •