Special Days Image
Sayfa 523/999 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,177 - 4,184 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Hiçbir ay üstüste aynı emeklilik maaşını almadım.

Hakkım nedir ne veriyorlar bilmiyorum...

Neyi nasıl, neden kesiyorlar takip edemiyorum.

Bunca hesap kitap bilirim... buna aklım ermiyor.

Erdirmiyorlar?!?

Aptala döndürdüler adamı.

Hesabıma ne yatıyorsa alıyorum Allah bereket versin, Allah devlete zeval vermesin diyorum...
    E-devletten emekli aylık bilgileri bölümünden emekli aylığını ve kesintileri görebilirsiniz.
    Genelde ilaç kesintisi oluyor.

Terör ,siyaset falan hep paralı işlerdir,birileri tarafından finanse edilmezse yapılamaz,finansörle elbet bir şekilde hesap kapatılır, finansör asla zararlı çıkmaz, tabi benim aklıma göre.

3. Gecmiste Demirel secim kazanmak icin, emeklilik yasini dusururdu.

Gelinen noktada sorumlu bu millet mi oluyor simdi, yoksa nufus artisimi ?

Sosyal Guvenlik Kurumunu, bir cetenin amaclari ugruna malzeme ederseniz, sonuclarina katlanirsiniz bugunku gibi.

Beter olun diyecegim de, kime diyecegim, millete mi ?

O zaten kendi oyu ile belasini bulmus.

Demiyormuydu, soyuyorsa beni soyuyor, sana ne..! diye.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    E-devletten emekli aylık bilgileri bölümünden emekli aylığını ve kesintileri görebilirsiniz.
    Genelde ilaç kesintisi oluyor.
    Bunu biliyorum tabi...
    Aklımın.ermedigi 30 seneden fazla bir belirli dengede Emekli sandığına, SSK na ve Bagkura prim ödeyen biri olarak neden ömründe bir gün çalışmamış, asgari ücretten çalışır gösterilmiş 20 sene prim ödeyen bir ev hanımından (akrabam olur kendileri) neden baya düşük maaş aldığım. o da gülmekten yanıt veremiyor...😙

5. Bu israrla sag partiye, onun da hirsiz olanina oy veriyor.

1956 dan beri.

Semra Hanim, askeri helikopterle terzisine giderdi.

Kendinin bir gucu olduguna inanan bir kisim millet soylenirdi buyuk buyuk.

Bugun kacak sarayin gunluk masrafina bir bak, hesapla kac helikopter kalkar ?

Ogrenmiyor, anlamiyor, millet tanimina giren bir aidiyet hissi yok.

Her agzini actiginda turk milleti diyen bir de comarlari var.

Yazik oldu guzelim yazarlarimiza, Nazim Hikmet e, Fakir Baykurt a, Sabahattin Ali ye.

Okuyun ogrenin bu millet icin mucadele koyanlarin dramlarini.

Milletmis.

Soyuyorsa beni soyuyor..! diyor, sana ne..!

Necip turk milleti.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Resmî verilere inanmazsam açıkçası dolar filan alıp bankaya koymam onu da söyleyeyim ülkeyi terk eder gider yurt dışında yaşarım iyi kötü devlet geleneği olan her ne kadar siyasi amaçla yalan soyletilmeye çalışsa da namuslu memurları da olan bir ülkeyiz söylenebilecek yalanlar kısıtlı bence.
    Bizde gene en fazla denetlenen bilançolar banka bilançolarıdır,neticede saçmalıklar olur ama saçmalıklar devletçe usulüne uydurulur.Sizin bahsettiğiniz çoğu şirketin bilançoları genelde patronun keyfine göredir.İsterseniz bakın kağıt dibe giderken aşağı basılırken hep kötü haberler bilançolar,sonra son bir hacim artımı ve speklerle anlaşan patronlar ,kağıt yeterince toplanınca aniden 45 derece 60 derece ile yukarı giden grafikler hep iyi bilançolar ve haberler eşliğinde olur.Siz ya bu nasıl oldu diye düşünedurun voli vurulur sonra tavana yakın seviyelerde küçük yatırımcıya devredilen mallar,sonra yıllarca millete taşıtılan lanet edilen kağıtlar gene dipler gene aynı oynun benzeri falan.Şimdi tavanlardayız,geçen yıllardan daha mı iyi ekonomi,e nasıl oldu da şirket bilançoları banka bilançoları falan güzelleşti geçen yıl)))))))))))))))
    Son düzenleme : hkm; 21-01-2020 saat: 21:56.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bunu biliyorum tabi...
    Aklımın.ermedigi 30 seneden fazla bir belirli dengede Emekli sandığına, SSK na ve Bagkura prim ödeyen biri olarak neden ömründe bir gün çalışmamış, asgari ücretten çalışır gösterilmiş 20 sene prim ödeyen bir ev hanımından (akrabam olur kendileri) neden baya düşük maaş aldığım. o da gülmekten yanıt veremiyor...😙
    Bati ulkelerinde disaridan borclanmak yada yurtdisindan borclanmak gibi emeklilik haklari yok. Bunun kaldirilmasi gerekiyor.

22 bin dolar yatirdim borclandim ayda 350 dolar olene kadar alicam ustune bedava saglik sigortasi. Devlet iflas etmesinde kim etsin? Ben borclandigimda maasim 500 dolar gozukuyordu ama farketmez yine kardayim. 51 yasinda maas baglandi. Milyonlarca insan bunu somurdu hala somuruyorlar. Yazik gunah devletin borclari patlamis resmen.

Amerikada yuksek maasli iyi pozisyonda insanlar taniyorum hepside yazin tr ye gidip tatil yaparken devlet hastanesinde ameliyat bakim falan yaptiriyor. Adamin abd de sigortasi var ama parasini verip tr de profesorden randevu almak 10 kat ucuza geliyor.

Daha o kadar cok uckaat donuyorki anlatsam inanmazsiniz

8. Abi ben bu forumda bando çala çala mallandım hiç de dediğin gibi değildi bok gibiydi piyasa herkes dolar diyordu banane bu dakikadan sonra kucaklayan ky den bilançolar bu ralliyi haber verdi gayet. Ezbere konuşuyorsunuz araştırana okuyana emek verene her piyasada her fiyattan ekmek var. Arsa alıp satıp kazanan dolar alıp satıp kazanan altın bitcoin den milyoner olan her çeşit insan tanıdım hepsine saygım var her enstrümanda emek verene para var. Bilanço yalan ise yalanın altında ne var ona bak bahane arayana bahane çok.
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bizde gene en fazla denetlenen bilançolar banka bilançolarıdır,neticede saçmalıklar olur ama saçmalıklar devletçe usulüne uydurulur.Sizin bahsettiğiniz çoğu şirketin bilançoları genelde patronun keyfine göredir.İsterseniz bakın kağıt dibe giderken aşağı basılırken hep kötü haberler bilançolar,sonra son bir hacim artımı ve speklerle anlaşan patronlar ,kağıt yeterince toplanınca aniden yüzde 45 yüzde 60 derece ile yukarı giden grafikler hep iyi bilançolar ve haberler eşliğinde olur.Siz ya bu nasıl oldu diye düşünedurun voli vurulur sonra tavana yakın seviyelerde küçük yatırımcıya devredilen mallar,sonra yıllarca millete taşıtılan lanet edilen kağıtlar gene dipler gene aynı oynun benzeri falan.Şimdi tavanlardayız,geçen yıllardan daha mı iyi ekonomi,e nasıl oldu da şirket bilançoları banka bilançoları falan güzelleşti geçen yıl)))))))))))))))

Sayfa 523/999 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •