Sayfa 538/999 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,297 - 4,304 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bak benim avatarimda rozetim var.

1980 den beri yakamda tasirim.

Bulasma, bir kez daha uyariyorum.
    Amerikayi sacma sapan oversen beni karsinda bulursun

Uyarmaya devam et.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Şimdi bu uzay aracı asteroiti kıçına bağlayıp Dünya ya mı indirecekmiş? Bu kısmı anlamadım.
    Jeff bezos un son kurdugu sirket bunun icin zaten cok zor birsey degil ama pahali

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    NASA, Psyche 16 adı verilen ve değerli maden yüklü olduğu belirtilen dev asteroide 2022'de insansız uzay aracı fırlatmaya hazırlanıyor. Asteroid, toplam değerinin 700 kentilyon doları bulduğu tahmin edilen altının yanısıra dünyanın demir ihtiyacının büyük bölümünü karşılayacak miktarda rezerv de bulunduruyor.
    altın a yatırım yaparken dikkatli olmak lazım artık.Uzay madenciliği başlıyor.
    O kadar altini dunyaya getirseler altinin kilosu 1 liraya duser

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Dayi sana helal olsun asil mesele zaten o su anki teknoloji durumuyla hazir kulce olsa su an ki sistemde zarar ederler. Spacex in daha cook gelismesi lazim. Su an ki durumda her turlu ama her turlu zarar edilir.
    "şu anki haliyle" durum ümitsiz görünüyor anlaşılan...😀

5. Birisi de çıkıp herkes herşeyin uzmanı olmuş demeden maliyet işini yazacaktim vazgeçtim, sonra baktim yazılmış zati, ben de şunu yazayım.

O asteroid kaç okka tartar bilmiyom ama bi kac futbol sahası bisey kazara dünyaya kaysa dinazorlarin yatagini boylar insanoglu, parca parca getirseler bu metal meretler yildizlarin kalbinde yogruldugu icin radyasyonu kim ayiklayacak, zor is ben diyeyim.

6.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    Birisi de çıkıp herkes herşeyin uzmanı olmuş demeden maliyet işini yazacaktim vazgeçtim, sonra baktim yazılmış zati, ben de şunu yazayım.

O asteroid kaç okka tartar bilmiyom ama bi kac futbol sahası bisey kazara dünyaya kaysa dinazorlarin yatagini boylar insanoglu, parca parca getirseler bu metal meretler yildizlarin kalbinde yogruldugu icin radyasyonu kim ayiklayacak, zor is ben diyeyim.
    O altini bana getirsinler ben pirinc icindeki tas gibi ayiklarim onlari

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Piyasanın astroid aurum'dan haberi yok galiba ki gram altın kurla birlikte yükseliyor...

Bizim hemen her konuda komplo teorisi uzmanı halkımız bu haberi altını ucuzdan toplama amaçlı olduğunu sezdi bile...

Hayatta satmaz artık altınını...

İlahi...

8. 17 Ocak işlem haftasında yurt içi yerleşiklerin toplam döviz mevduat hesabı 197,121 milyar dolarla rekor tazeledi. Yurt içi yerleşiklerin toplam hesabında gerçek kişilerin hesapları 121,950 milyar, tüzel kişilerin hesapları ise 75,171 milyar dolar oldu.

10 Ocak ile biten işlem haftasında 1,7 milyar dolar artarak 196,057 milyar dolara yükselen yurt içi yerleşiklerin döviz mevduat hesapları 17 Ocak haftasında 1,1 milyar dolar artarak 197.121 milyar dolara yükselerek rekor kırdı.

----------

Yalnız böyle her hafta 1-2 milyar dolar devam ederse yılda 50-100 milyar dolar eder, bu talebe merkez bankası kamu bankası falan dayanamaz. Acilen dolar talebinin dizginlenmesi lazım, en basit yolu da kurun biraz daha yukarı gitmesine müsaade etmek, bu iş geciktikçe basınç birikiyor, kan kokusunu alan millet de dolara yükleniyor patlarsa açıkta kalmayayım diye.

Sayfa 538/999 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •