Sayfa 551/999 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Alıntı Originally Posted by fikrim Yazıyı Oku
    Virüs üst aklın işi gibi görünüyor. Tam tatil haftasına denk gelmesi şüphe uyandırıyor. Öyleyse mezar..
    Valla contagıon salgın diye filmini 2011 de çekmiş zaten adamlar.Hemen hemen tamamen aynı olay.Filmdeki rakamlar inanılmaz.Bence bu salgındaki rakamlar da saklanıyor.Yahu biz de bir değişik milletiz,çinli kadın wuhandan geliyor,klinik birebir corona virus,kadın gerek prodrom devresinde gerek klinik safhasında bulaşıcı olan hastalıktan muzdarip şekilde bir kaç gün istanbulda geziyor,bunun enfekte ettiği vakalar 15 gün içinde ortaya çıkacak ,kabak gibi belli bir tıbbi olayda kimseyi uyarmıyoruz.Maske takın demiyoruz,kalabalık yerlere gitmeyin demiyoruz,cidden herhalde dünyada bu olayı en az önemseyen ülkelerden biriyiz.Elbet afrikayı ortadoğuyu falan saymıyorum bence oralar başka dünya tabi.İstanbulda yaşayanlar maskesiz dışarı çıkmasın bence ,avm ye falan gitmeyin ,toplu taşımadan uzak durun diyeceğim de istanbul gibi bir metropolde bu salgından kaçmak nasıl olur onu da bilmiyorum.Demedi demeyin bu iş ciddi arkadaşlar.

Biz çinli kadını çine geri gönderdik,e kardeşim kaç gün geçti açıklasanıza kadın corona mıydı değilmiydi.Al işte amerikada çıktı,kanadada çıktı adamlar saklıyorlar mı.Gerizekalılar döne döne termal kameradan havaalanında kontrol var diyor.Çinliler açıkladı ,1 ila 14 gün arasında prodromu var ,yani bulaştığı andan klinik belirtiler çıkana kadar olan süre 14 gün kadar.Bu prodrom esnasında da virus bulaşabiliyor,yani ateşi çıktığında zaten 15 gündür hasta zaten milleti enfekte etmiş oluyor edeceği kadar.On tane deprem profesörü çıkaracaklarına, haftasonu bir tane enfeksiyon hastalıkları profunu çıkarsalar ya tvye.Zaman bu gibi salgınlarda altın gibidir

Böyle bir salgında tüm dünyaya yayılım 6 ay kadar bir sürede oluyor,6 ayda heryere ulaşıyor hastalık.Bunun 2 ayı gitti zaten.

4. Youtube da bir hemşirenin yakarışlarını dinledim. Çin hükümeti sözünde durmadı destek olmadı diyordu. Altın ve silah alıp dağlara gitmeli.

Ben bu çinli kadının enfekte ettiği ilk hastayı istanbulda 10 gün içinde bekliyorum.Ha şansımıza kadın corona değilse memleketimize ilk vaka biraz geç gelir ,ama bir ayı bulmaz bence.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla contagıon salgın diye filmini 2011 de çekmiş zaten adamlar.Hemen hemen tamamen aynı olay.Filmdeki rakamlar inanılmaz.Bence bu salgındaki rakamlar da saklanıyor.Yahu biz de bir değişik milletiz,çinli kadın wuhandan geliyor,klinik birebir corona virus,kadın gerek prodrom devresinde gerek klinik safhasında bulaşıcı olan hastalıktan muzdarip şekilde bir kaç gün istanbulda geziyor,bunun enfekte ettiği vakalar 15 gün içinde ortaya çıkacak ,kabak gibi belli bir tıbbi olayda kimseyi uyarmıyoruz.Maske takın demiyoruz,kalabalık yerlere gitmeyin demiyoruz,cidden herhalde dünyada bu olayı en az önemseyen ülkelerden biriyiz.Elbet afrikayı ortadoğuyu falan saymıyorum bence oralar başka dünya tabi.İstanbulda yaşayanlar maskesiz dışarı çıkmasın bence ,avm ye falan gitmeyin ,toplu taşımadan uzak durun diyeceğim de istanbul gibi bir metropolde bu salgından kaçmak nasıl olur onu da bilmiyorum.Demedi demeyin bu iş ciddi arkadaşlar.
    Sayin Hakim,
    Bence öyle bir sey yok.
    Böyle filmleri cok seviyor insanlar (iyi olanlari bende severim acikcasi. Ama su ana kadar sadece World War Z hosuma gitti).
    Daha yeni bir seri basladi "The Passage" adi altinda. Bu sefer'de insanlara vampir virüsü bulasiyor.
    Zombi bitti, vampir veriyorlar. Yarin zampir verirler.

Dünya ülkeleri tabiiki biyolojik silah, kimyasal silahlar üzerinde calisiyorlar. Ama Dünya'da kontrol edemeyecekleri bir silahi, ancak kendileri yok olurken kullanirlar. Özellikle biyolojik silahi kontrol diye bir sey bile yok. Baslangicdaki virüs ile size gelen virüs cok degismis olur. Elinizde baslangic virüsün asisi bile olsa ise yaramaz olur.

Dünya'da (manyaklar haric) kimse böyle bir riske girmez.

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Benim on yıldır kullandığım bir ilaç var. Pfizer lisansi ve üretimi...

Ancak SSK ile döviz kuru anlaşmazlığı yüzünden zaman zaman kayboluyor, piyasaya verilmiyor bu ilaç.

Ben de bulduğum da kendi paramla alıyorum. Fiyati 92 lira idi en son aldığımda.

Eczaneme sordum.

Yurt dışından alabilir miyim diye.

Alabilirsin ama çok pahalı olur dediler.

Yukarıdaki arkadaş yazdığı gibi o da Türkiye'de ilaç ucuz falan dedi.

Fransa'ya giden bir arkadaştan istedim.

4 kutu aldı geldi.

Fiyat 4,5 avro...

Eczacıya "hani bizde ilaç ucuzdu?" dedim.

Lafı geveledi...
    Aynısını ben yaşadım. Algı operasyonunun bir parçası

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Sayin Hakim,
    Bence öyle bir sey yok.
    Böyle filmleri cok seviyor insanlar (iyi olanlari bende severim acikcasi. ama su ana kadar sadece World War Z hosuma gitti).
    Daha yeni bir seri basladi "The Passage" adi altinda. Bu sefer'de insanlara vampir virüsü bulasiyor.
    Zombi bitti, vampir veriyorlar. Yarin zampir verirler.

Dünya ülkeleri tabiiki biyolojik silah, kimyasal silahlar üzerinde calisiyorlar. Ama dünya'ya kontrol edemeyecekleri bir silahi, ancak kendileri yok olurken kullanirlar. Özellikle biyolojik silahi kontrol diy ebir sey bile yok. Baslangicdaki virüs ile size gelen virüs cok degismis olur. Elinizde baslangic virüsün asisi bile olsa ise yaramaz olur.

Dünya'da (manyaklar haric) kimse böyle bir riske girmez.
    Çinde 13 şehir karantinaya alınmış,Şu anda 60 milyon insanın yaşadığı alanda şehirden çıkış yasak ve siz mesele yok diyorsunuz öyle mi.Cidden değişik bir milletiz.

Sayfa 551/999 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •