Sayfa 562/999 İlkİlk ... 62462512552560561562563564572612662 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,489 - 4,496 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Her normal doğumda yüzde 3 komplikasyon olur,çocuğa ya da anneye bir şey olması normal doğumun bir parçasıdır,bu komplikasyonlar tüm dünyada olur ve normal doğumların bir parçasıdır.Bu komplikasyonlarda eskiden dava olayı sözkonusu değildi,şimdi vatandaş dilekçesini kaptığı gibi savcının kapısına gidiyor,savcı da aman bana ne, ne olur ne olmaz ben davamı açayım da suçsuzsa zaten doktor aklanır diyor,al işte doktorun 10 yıl sürecek nur topu gibi davası,davaların yüzde sekseninde doktor aklanır ama bu arada ne sinir kalır ne huzur.E doktor salak mı kendini bu kadar riske atsın,yapıyor sezeryanı geçiyor.Konuyu bakanlık ta biliyor ve bu sezeryan işinin üstüne gitmiyor olay bu işte.

Yoksa doktor delimi ebenin yaptıracağı kendinin aslında yaptırmak zorunda olmadığı doğumları gitsin sezeryan yapsın.Aslında doktor normal doğumu yaptırmak ve girmek zorunda bile değil,normal doğum ebenin işi.Doktor bakıyor doğumda sorun çıkacak uğraşmadan sezeryanı yapıp geçiyor.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Tazminat davaları ile açıklarım.Sen o doktora oransız dava açarsan misal çocuğa bir şey oldu anneye bir şey oldu 700 bin liralık 800 bin liralık davayı küt diye açarsan adam haklı da olsa hastanın bir dilekçesi ile onu 10 yıl mahkeme kapılarında süründürürsen doktor da kendini kurtarmak için her vakayı sezeryana alır.Sağlık bakanlığına onlarca kez doktorlar başvurdu,bu tazminat davalarında ihtisas mahkemeleri kurulsun sıradan hakimler konudan anlamıyor,gereksiz davalarda doktorlar haklı iken yıllarca sürünüyor diye,bakanlık bir ara tazminatı biz ödeyeceğiz davalar bize açılacak siz normal doğurtun dedi,bir ayda 2 anne ölümü olunca bakanlık tırstı şimdi eski hamam eski tas devam ediyor.Sn logar konuları bilmiyorsunuz,sıradan vatandaşsınız,doktorlar düşman değildir,herşeyin bir nedeni var.
    Doktorun iyiside var kötüsüde para için yapılacak bir meslek değil benim gözümde,
    Hastanede hastasını kaybedip hiç bir şey olmamış gibi yaşamak veya öleceğini haber vermek benim gözümde zor işler.
    Mutlak işi rahat olan doktor vardır. Ama özellikle acil serviste çalışan doktorların ne kadar zor şartlarda çalıştığına şahit olmuş biri olarak daha fazla doktora, daha fazla hemşireye, daha fazla hasta bakıcıya sahada ihtiyaç duyulduğunu söyleyebilirim.
    Önleyici sağlık hizmetleri ve eğitim yolu ile bilinçlendirerek sağlık sisteminin yükü azaltılabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Hazine ve Maliye Bakanlığı, sigortacılık kanununu ihlal ettiği gerekçesiyle Akbank'a 94,7 milyon TL, Yapı Kredi'ye ise 187,1 milyon TL olmak üzere toplamda 281,8 milyon TL para cezası kesti.

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Doktorun iyiside var kötüsüde para için yapılacak bir meslek değil benim gözümde,
    Hastanede hastasını kaybedip hiç bir şey olmamış gibi yaşamak veya öleceğini haber vermek benim gözümde zor işler.
    Mutlak işi rahat olan doktor vardır. Ama özellikle acil serviste çalışan doktorların ne kadar zor şartlarda çalıştığına şahit olmuş biri olarak daha fazla doktora, daha fazla hemşireye, daha fazla hasta bakıcıya sahada ihtiyaç duyulduğunu söyleyebilirim.
    Önleyici sağlık hizmetleri ve eğitim yolu ile bilinçlendirerek sağlık sisteminin yükü azaltılabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yok sn egeli maalesef memleketimizde istek ve çabalar o yönde değil.Bir doktor düşmanlığıdır gidiyor,doktor dövmek doktora hakaret normal iş oldu çıktı.Şu forumda bile ne kadar bilgisizce ,insafsızca yorumlar yapılıyor.Sonra bu insanlardan çare beklenecek şifa beklenecek,işi düşüldüğünde iyi insaflı doktor aranacak,ya sen ondakka önce adamın mesleğine internet ortamında dahi olsa hakaret etmişsin bu adamın moralini bozmaz mı.Maalesef doktor ve hasta birbirine düşman edildi,bu eskiden böyle değildi,doktorun saygınlığı ağırlığı vardı,ben işlerin sağlıkta düzeleceğine inanmıyorum,sağlık hizmeti arayanlar da istedikleri kaliteyi bundan sonra zor bulurlar.Tazminat davaları yüzünden devlette ciddi ameliyatları yapan doktor kalmadı,ciddi bir hastan olsa özele gideceksin bir ameliyat çok iyi yapılsın istersen 50 ila 100 bin arasından bir parayı gözden çıkaracaksın durum bu.Doktor ben 700 bin 800 bin tazminat ödemek durumunda kalma olasılığım varsa bu ameliyatı bu paraya yaparım ancak diyecek özelde.

Adana osmaniyede hastanın kocası karısının ameliyatına gireceğim diye tutturdu.Doktor içerisi steril ortam giremezsiniz deyince adam doktorun burnunu kırdı.Hasta acil olduğundan doktor kırık burunla sezeryana girdi kadını ve çocuğu kurtardı.E böyle iş olur mu.Norveçte bir türk, annesi kalp krizi geçirdiği için ambulans çağırıyor,kendince ambulans geç geldiği için ambulans personeline hakaret ediyor,personel hastayı bırakıp hemen ambulansa giriyorlar ambulansın kapısını da kitliyorlar ve polisin gelmesini bekliyorlar.Bu arada geçen zamanda hasta kadın ölüyor ,bizimki tutuklanıyor,yani avrupada işler başka türlü yürüyor.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Her normal doğumda yüzde 3 komplikasyon olur,çocuğa ya da anneye bir şey olması normal doğumun bir parçasıdır,bu komplikasyonlar tüm dünyada olur ve normal doğumların bir parçasıdır.Bu komplikasyonlarda eskiden dava olayı sözkonusu değildi,şimdi vatandaş dilekçesini kaptığı gibi savcının kapısına gidiyor,savcı da aman bana ne, ne olur ne olmaz ben davamı açayım da suçsuzsa zaten doktor aklanır diyor,al işte doktorun 10 yıl sürecek nur topu gibi davası,davaların yüzde sekseninde doktor aklanır ama bu arada ne sinir kalır ne huzur.E doktor salak mı kendini bu kadar riske atsın,yapıyor sezeryanı geçiyor.Konuyu bakanlık ta biliyor ve bu sezeryan işinin üstüne gitmiyor olay bu işte.
    sayın hkm
    olay biraz artık dedikodu boyutuna geçti
    o kadar dejenere olmuş bi iş bi kere en baştan olamaz
    öss/öys zaten bi zeka testi sınavı gibi bişey
    bu durumda akıl edemedik bahanesi ortadan kalkıyo
    yani bu işlerle uğraşan profesyoneller yetişmiş adamlar
    tabi ki
    neyi değerlendirip neyi değerlendirmeyceklerini de gayet iyi biliyolar
    yıllar evvel savcının odasına gariban çocuk girdi , bakın olaya bak insan üzülüyor tabi ama
    değerlendirmenin profesyonelliği
    bu garibanın nikahlı karısı canım cicim ayı bitince karısı evden sırra kadem basmış köyüne dönmüş herhalde
    oğlan anlatıyo böyle böyle karım eve gelmiyor ne yapılabilir?
    hemen bikaç soru sorup durumu anlar ve izah eder çocuğun yüzüne
    hiçbişey yapılamaz.
    Senin karın evden kaçmış der yani bu iş için bişey yapamayız eğer çok istiyosan dava aç dilekçe ver boşan bu ka basit
    bunda da evde yenge bizim forumdaşı fişeklemiş belkide bol bol böyle böyle
    o da inanıp gelmiş burda anlatıyo da
    boşver
    ağzını yorduğuna deymez
    hayatta deyicek deymiycek şeyler olarak, hayat mefhumu ikiye bölünüktür. 50 tane 60 taneye değil. insanları bazan konuşturmuycan böyle herkezi konuşturursan da asla ne ka izah etsen de işin içinden çıkaman.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    ne baslikmis be...

mahalle kahvesine döndü...

adam ikide bir dolar başlığı burası konumuza dönelim demekle her şey tamam sanıyor...

komutan şurada dolarla ilgili tek bir yazını köy da görelim. en son ne zaman yazdin

Sayfa 562/999 İlkİlk ... 62462512552560561562563564572612662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •