Sayfa 578/999 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,617 - 4,624 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    yillardir tek banka calisirim ve bankaya bile yillar once ugramistim.
    simdi vergilerimi odemek istedigimde garanti sistemi uzerinden vergi odemesi yapamadigimi,vergi odeme sisteminin tum ulkede degistigini gordum.
    hadi dedim gib in sitesinden dogru odeyeyim dedim onu da kabul etmedi gib amca.
    yani ben isi gucu birakip evraklari odemek icin bankaya mi gitmek zorundayim 2020 yilinda ?
    hayir !!? ziraat, halk veya vakifbankta hesap acacaksiniz, musteri olacaksiniz !!!!! seve seve tabi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Çarşı ve mahalle bekçileri, görev bölgesi ve çalışma saatleri ile sınırlı olmak kaydıyla kişileri ve araçları; bir suç veya kabahatin işlenmesini önlemek, suç işlendikten sonra kaçan faillerin yakalanmasını sağlamak, işlenen suç veya kabahatlerin faillerinin kimliklerini tespit etmek, hakkında yakalama emri ya da zorla getirme kararı verilmiş olan kişileri tespit etmek, kişilerin hayatı, vücut bütünlüğü veya malvarlığı bakımından ya da topluma yönelik mevcut veya muhtemel bir tehlikeyi önlemek amacıyla durdurabilecek.

DURDURMA İÇİN MAKUL NEDEN

Durdurma yetkisinin kullanılabilmesi için makul bir sebebin bulunması gerekecek. Süreklilik arz edecek, fiili durum ve keyfilik oluşturacak şekilde durdurma işlemi yapılamayacak.

Çarşı ve mahalle bekçisi, görevini yerine getirirken kendisinin çarşı ve mahalle bekçisi olduğunu belirleyen belgeyi gösterdikten sonra, durdurduğu kişiye durdurma sebebini bildirecek, durdurma sebebine ilişkin sorular sorabilecek, kimliğini veya bulundurulması gerekli diğer belgelerin ibraz edilmesini isteyebilecek. Bu kişilere kimliğini ispatlamada gerekli kolaylık gösterilecek. Belgesinin bulunmaması, açıklamada bulunmaktan kaçınması veya gerçeğe aykırı beyanda bulunması dolayısıyla ya da sair surette kimliği belirlenemeyen kişi tutularak durumdan derhal genel kolluk görevlileri haberdar edilecek.

Durdurma süresi, durdurma sebebine esas teşkil eden işlemin gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan makul süreden fazla olamayacak. Durdurma sebebinin ortadan kalkmasıyla kişilerin ve araçların ayrılmalarına izin verilecek.

Bekçiler, durdurduğu kişi üzerinde veya aracında silah veya tehlike oluşturan diğer bir eşyanın bulunduğu hususunda yeterli şüphenin varlığı halinde, kendisine veya başkalarına zarar verilmesini önlemek amacına yönelik el ile dıştan kontrol dahil gerekli tedbirleri alabilecek. Bu amaçla kişinin üzerindeki elbisenin çıkarılması veya aracın, dışarıdan bakıldığında içerisi görünmeyen bölümlerinin açılması istenemeyecek.

Çarşı ve mahalle bekçilerinin yetkilerini genişleten yasa tasarısı komisyondan geçmiş...

Bir sürü ıvır zıvır ama özde giderek artan bir mahalle (!) baskısı...

Araç durdurma kimlik sorma vs...

Polis devleti olmak yetmedi.

Bekçilerle çemberi daraltıp baskı artırılacak anlaşılan.

Allahın cühelası bekçi bakalım bu yetkileri nasıl kullanacak.

Ne kadar niza çıkacak.

Kaç kişinin canı yanacak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu arada kurda, günün mana ve ehemmiyetine uygun bir çıkışa izin verildi anlaşılan.

Hani çok da kontrollu ve de duyarsız gibi bir hava vermemek için...

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    yillardir tek banka calisirim ve bankaya bile yillar once ugramistim.
    simdi vergilerimi odemek istedigimde garanti sistemi uzerinden vergi odemesi yapamadigimi,vergi odeme sisteminin tum ulkede degistigini gordum.
    hadi dedim gib in sitesinden dogru odeyeyim dedim onu da kabul etmedi gib amca.
    yani ben isi gucu birakip evraklari odemek icin bankaya mi gitmek zorundayim 2020 yilinda ?

Ziraat Bankasında hesap açtım. Tahminimden çok daha kolay bir sistemleri var.

İşin serbest piyasa boyutunu ben de eleştiriyorum.

Ancak teknik olarak şunu söyleyebilirim ki tüm vergi ödemeleri ziraat bankasında garanti bankasından çok daha kolay.

Şöyleki. Ziraat Mobili yükledim. Çok yeni bir özellik var. Muhasebecinin size verdiği tahakkuk fişinin barkod kısmını cep telefonunuzun kamerasına gösteryorsunuz. Hiçbirşey yazmanıza gerek kalmadan vergiyi direk hesaptan çekiyor.

3 kere cep telefonunun tuşuna basıyorsunuz: Ödemeler:Vergi:Barkod Tara ve Öde: Onay tuşu.

Bu arada.
    5.97 vurdu çekti.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Nikah memurunun ilk gorevi zaten belediyenin ona verdigi yetkiye dayanarak 5'li priz monte etmek.
    Nasıl yani montelenen biz mi oluyoruz, bunca yıldır yanlış biliyormuşum.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Nasıl yani montelenen biz mi oluyoruz, bunca yıldır yanlış biliyormuşum.
    Ağabey şu işi amma sevdiniz yaw.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bence insanlık için cehennem fikrinin yaratılmasında büyük katkısı olan tipolojiden Evren Paşa hakim kararı olmadan evlerin aranması fikrine karşı çıkanlara, "ne yani polisten gizleyecek bir şeyi olmayanlar bundan neden rahatsız oluyor " gibi faşizan mantığına çok uygun bir Ariosto mantığıyla sustururdu itirazcıları.

Bekçilerin kişi ve araç durdurma, kimlik sorma, neredeyse üst aramaya varan yetkilerini de böyle savunacaklardır eminim...

Hani bir zamanlar Türk filmlerinin sevimli mahalle bekçileri vardı ya.

Mahallemizin her şeye maydanoz hem sever hem döver bekçi amca nostaljisi ile yutturulmaya çalışılacak bu draje.

Bakalım Kılıçdaroğlu ve ekibi ne diyecek bu işe...Ümidim yok ya...

Pesküvit'in diyeceklerini zaten yukarıda özetledim...

8. Aristonun boyle bir mantik yaklasimi yok.
    ne alaka yahu.

Sayfa 578/999 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •