Sayfa 581/999 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,641 - 4,648 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Kur, kral kobra formasyonu nedir bilmem ama, FED in kararından sonra gene 5,95 lere döndü.

Don lastiği gibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde, 2019 yılı sonu itibarıyla karar için bekleyen davalar sıralamasında Türkiye'nin Rusya'nın ardından ikinci sırada geldiği açıklandı. Türkiye, geçen yıl AİHM'de ifade ve düşünce özgürlüğü ihlalinden en en fazla mahkum olan ülke oldu.

https://www.milligazete.com.tr/haber...nesi-aciklandi

Türkiye, düşünceye yasakta dünya lideri...

Bir birincilik de AİHM'den geldi...

Rekorlara doymuyoruz...

Hep önde. Daima önde...

Şaka bir yana..

AİHM nin bu tespit ve açıklaması kabul etmiyoruz. Yok hükmünde kabul ediyoruz.

3.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    hayir !!? ziraat, halk veya vakifbankta hesap acacaksiniz, musteri olacaksiniz !!!!! seve seve tabi
    Ben, yapı kredi kredi kartıyla mtv ilk taksidini ödedim ama,acaba bahsedilen ,maaş kartıyla ödeme seçeneği midir?

4.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Ben, yapı kredi kredi kartıyla mtv ilk taksidini ödedim ama,acaba bahsedilen ,maaş kartıyla ödeme seçeneği midir?
    Günaydın Herkese...
    Bütün Bankaların kredi kartı ile ödeme yapılabiliyor burada sınırlama yok.
    Özel Bankadan Vadesiz hesabınızdaki para ile Vergi ödemesi yapamıyorsunuz sadece Devlet Bankasındaki Vadesiz hesaptan yapılabiliyor....

5. Konu dışı mı olur bilemiyorum ama üreticiyim
    Ocağın başından beri firmama ne alırsam alayım %30 zam mevcut.. herkes aynı şeyi tekrarlıyor neden zam yaptınız diye sorunca; ya batacağız ya bu fiyattan satacağız.. aldığım malzemelerin % 50 sinden fazlası bu şekilde zam yedi.. piyasalara etkisi nasıl olacak merak ediyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Konu dışı mı olur bilemiyorum ama üreticiyim
    Ocağın başından beri firmama ne alırsam alayım %30 zam mevcut.. herkes aynı şeyi tekrarlıyor neden zam yaptınız diye sorunca; ya batacağız ya bu fiyattan satacağız.. aldığım malzemelerin % 50 sinden fazlası bu şekilde zam yedi.. piyasalara etkisi nasıl olacak merak ediyorum.
    En azından sektör belirtirmisiniz?
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

7.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    En azından sektör belirtirmisiniz?
    Gıda ambalajı üreticisiyim.fırın pastane ve tatlıcılara iş yapıyorum..
    Misal müşterilerim pastacılık yağının 50 liradan 90 liraya çıktığını
    Yaş mayanında aynı şekilde %50 den fazla zamlandığını söylüyorlar son 15 günde.Sadece benim ambalaj sektörü değil yani bu zamları yiyen

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sorun gerçek kişiler için evden çıkmadan internetten vergi ödeme kolaylığının kaybolması.

MTV ve Emlak vergisi ödemelerinde sorun yok...

MTV lerini özel ya da devlet bankalarından, emlak vergisini de ilgili belediyenin portalından kredi kartıyla yapabiliyorsunuz.

Sorun Gelir vergisi (Yıllık geçici vergi ve de stopaj) ve katma değer vergisinde...

İşin ilginç yanı Gelirler Başkanlığının portalında tahsilat yapacak bankalar sayılırken özel bankaların hangi vergileri "kredi kartıyla" tahsil edecekleri yazılmasına karşın prosedür bir yerde tıkanıyor ve devam etmiyor.

Bu durumu ben kendi bankama sordum (İş Bankası) ne yazıkki hem bilgisiz hem de yetersiz buldum.

O nedenle gittim yarım saatte Halk Bankasından hesap açtım.

Kart falan istemediğimi öellikle belirttim.

Vergi öderken İşbankasından Halk bankasına EFT yapıp oradan da internet bankacılığı ile oturduğum yerden ödeyeceğim.

Sorun yok.

Sayfa 581/999 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •