Sayfa 630/999 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680730 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 5,033 - 5,040 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. TCMB, Haftalık Banka ve Para İstatistikleri raporu:
    Merkezin verilerine göre 31 Ocak ile biten işlem haftasında göre brüt döviz rezervleri 2 milyar 656 milyon dolar düşüşle 4 milyar 856 milyon dolar oldu. Bir önceki hafta 37 milyar 777 milyon dolar olan net uluslararası rezervler 31 Ocak ile sona eren haftada 36 milyar 845 milyona geriledi.
    Yurt içi yerleşiklerin döviz mevduat hesapları ise 31 Ocak’ta biten işlem haftasında 194 milyar 541 milyon dolara geriledi. Önceki hafta 197 milyar 122 milyon dolar ile rekor tazeleyen hesaplar son hafta düştü. Hesap içinde gerçek kişilerin mevduatı 121 milyar 496 milyon dolar olurken tüzel kişilerin hesapları ise 73 milyar dolar oldu.
    -------------------------

Basında çıkan mevduatlardaki düşüş haberi beni tatmin etmedi, kendim MB sitesindeki verilere baktım. Gerçek kişilerde 0.4 milyar dolar, tüzel kişilerde 1.9 milyar dolar düşüş var. Dolar değil tüm yabancı paralar cinsinden bakılırsa gerçek kişilerde azalma yok, tüzellerde 1.8 milyar dolar karşılığı azalma var. Diğer kalemlerde de (yurtdışı yerleşikler vb.) azalma yok. Tüzel kişiler de özellikle dolar satmış, Euro ve diğer döviz türlerinde azalma yok hatta artış var.

Kısacası bazı şirketler bir haftada yüklü dolar satmış.

2. Suriye'nin İdlib kentinde, Rejim ordusu, "İdlib Şafağı" operasyonları doğrultusunda Türkiye'nin gözlem noktalarının da bulunduğu Serakib kentini kuşattı.

3. Elazığ'da geçtiğimiz ay yaşanan deprem felaketinde, depremzedelere yapılan yardımlar esnasında çekilen bir görüntü sosyal medyada tepki çekti. Yarım kolilerinin depremzedelere bir kamyonetin üzerinden fırlatıldığı görüntüler izdihama yol açarken, yardımı kimin yaptığı henüz öğrenilemedi.

Eğitimin ve aile terbiyesinin önemi hayatın her aşamasında karşımıza çıkıyor.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,321

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Elazığ'da geçtiğimiz ay yaşanan deprem felaketinde, depremzedelere yapılan yardımlar esnasında çekilen bir görüntü sosyal medyada tepki çekti. Yarım kolilerinin depremzedelere bir kamyonetin üzerinden fırlatıldığı görüntüler izdihama yol açarken, yardımı kimin yaptığı henüz öğrenilemedi.

Eğitimin ve aile terbiyesinin önemi hayatın her aşamasında karşımıza çıkıyor.
    Birçok / ekseriyetle / bazı zenginler fakirleri böcek olarak görüyorlar galiba / sanırsam /bence .

İşin bir kötü yanı da , artık birisinin bir insana yahut bir kuruma yardım ettiğini görünce şunu düşüneceğiz : Gerçekten yardım mı ediyor / vergi mi kaçırıyor yoksa vergiden mi kaçınıyor?

Babasıda hayırlı bir halt degildi, deprem, çığ, uçak kazasi neden oluyor korunuyorsa?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Korunmak önemli

8. Şimdi arkadaşlar size bir sorum var kenarda 5000$ param var 2 senedir sizce zarar mi kâr mi?
    (Sahsi fikrim zarar ama yaşlı kafası en iyi yatirim gözü ile bakıyorum hala)

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 630/999 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •