Sayfa 640/999 İlkİlk ... 140540590630638639640641642650690740 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 5,113 - 5,120 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Ayrica burada dolar almis olanlar dolarin artigina sevinmiyor paralarinin en azindan cuzzi bir miktarinin degerini korumaya basardiklarina seviniyorlar. Ha ama parasini deger kaybini goz gore gore musade edenlere de acimiyorum kimse kusura bakmasin.

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yorumu %100 kesin olmasa da duyduğum kadarıyla bugün önemli bir veri vardı.

160.000 beklenen TDI 225.000 gelmiş.

O nedenle yorum bomboş yorumuna katılmıyorum.
    Ekonomik takvimi takip ediyoruz hepimiz, o veriler sürekli iyi geliyor, geneli iyi ABD verilerinin. FED durup dururken faiz indirimine gitmeye başladı -halbuki politika tam tersini işaret ediyordu.- Bunu Trump ın itelemesiyle yaptı FED. Şimdi de işin içinden çıkamıyor para pompalamaya devam ediyor piyasalara.

Yani bugün gelen bir ABD verisi bu hareketi yapacak güçte ve etkide değil. Eskiden olsa kabul edilebilir ama Merkez bankası kapalı ekonomik sisteme geçtiğinden beri bu etkier hiç görülmedi. Bu nedenle bu işin içinde MB var.
    Bu gece Dolar haftayı yine 5,99 dan kapasa bu yorumları yapanlar acaba ne diyecekler merak ediyorum.

Sanki dünya ekonomisine tamamen açık para birimimiz varmış herşey normalmiş gibi yorumlar yapıyorlar. Korkak sünepeler.

3.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Tl'nin değer kaybına sevinenlere sadece acıyorum ...
    Türk lirası veya başka herhangi bir ekonomik enstrüman değeri neyse onu bulur. Buna sevinip üzülmek milli ırsi cinsi dini bilimum duyguyla bunları yargılamak cehalettir.

Eğer aldığınız maaş dolar bazlı değilse boşa seviniyorsunuz
    Kendinizi hedge amaçlı aldığınız dövizler olabilir, ama her atakta buna sevinmek burada zafer çığlıkları atmak ...
    Hatta bir atak bekliyorsanız full portföy yatırım yapmışta olabilirsiniz gayet normal bu, ama gittiğinde sevinç naraları atmak ...
    Tabiii dolar 10 olsun 20 olsun ikinci bir kriz gelsin ...
    https://www.borsagundem.com/haber/co...ybetti/1468590
    Asgari ücret 380 dolar yahu ... İnsanlar bedavaya çalışıyor, zengin olanlar daha da ucuz iş gücü bulduğu için seviniyor.
    Ne diyeyim ...
    Başlığı kendi haline bırakıyorum gereksiz tartışmanın anlamı yok benden farklı düşündüğünüzü sanmıyorum çünkü

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Dolarda 6.5 altı ülke için sıkıntı. En az 6.5 çekmeleri lazım doları hepimizin iyiliği için.
    Ona karar verecek olan FED, o karar verip harekete geçtiğinde ve yeniden şahin olduğunda 6.50 değil 10 olacak. Belki 15 olacak 6.50 u mumla arayacağız.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

7.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Eğer aldığınız maaş dolar bazlı değilse boşa seviniyorsunuz
    Kendinizi hedge amaçlı aldığınız dövizler olabilir, ama her atakta buna sevinmek burada zafer çığlıkları atmak ...
    Hatta bir atak bekliyorsanız full portföy yatırım yapmışta olabilirsiniz gayet normal bu, ama gittiğinde sevinç naraları atmak ...
    Asgari ücret 380 dolar yahu ... İnsanlar bedavaya çalışıyor, zengin olanlar daha da ucuz iş gücü bulduğu için seviniyor.
    Ne diyeyim ...
    Başlığı kendi haline bırakıyorum gereksiz tartışmanın anlamı yok benden farklı düşündüğünüzü sanmıyorum çünkü
    Trade ediyorsa tabii sevinecek yahu, sabahtan akşama saçma sapan mafyotik şirketlerin hisselerini alkışlayıp öve öve bitiremeyenlerden bin kat daha mantıklı ve akıllıca bir yatırım yöntemi. Ayrıca yabancı para alıp satan yüzde bire sevinmez. Yüzde bir benim dişimin kovuğuna gitmez mesela bana devalüasyon lazım.

Alıntı Originally Posted by GKl Yazıyı Oku
    Trade ediyorsa tabii sevinecek yahu, sabahtan akşama saçma sapan mafyotik şirketlerin hisselerini alkışlayıp öve öve bitiremeyenlerden bin kat daha mantıklı ve akıllıca bir yatırım yöntemi. Ayrıca yabancı para alıp satan yüzde bire sevinmez. Yüzde bir benim dişimin kovuğuna gitmez mesela bana devalüasyon lazım.

İhracat yapan büyüyen hedge yapısı olan şirketler kimmiş ya Dolarla yüzde 1 kazanmak varken
    Ne diyeyim başarılar, güzelmiş he yatırım mantığınız
    Yatıp kalkıp devalüasyon olsun diye dua etmek

Sayfa 640/999 İlkİlk ... 140540590630638639640641642650690740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •