Special Days Image
Sayfa 642/999 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 5,129 - 5,136 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Ben diyorum ki
    Devalüasyon, kriz beklemek boş boş
    İnsanlar bedavaya çalışıyor, zar zor evlerine bakıyorlar.
    Trade yapan adam yatırımını yapan adam elbet sevinecek kur atağına
    Devalüasyon bekleyip full portföy kendini koruyan adama da bi şey demem, yatırım anlayışıdır.
    Ülkede 2 zihniyet var, bunlar aşırı uç zihniyetler ve birbirinden tamamen zıtlar.
    Fanatikler ve üst düzey cahiller. Ben bu duruma üzülüyorum.
    Ama ben devalüasyon istiyorum kriz istiyorum olunca da keyif alacağım diyen adamada döner sorarım yediğin kaba pislemiyor musun diye ...
    Devaülasyon yapıp cari fazla mı vermek iyidir,kuru düşük tutup cari açık verip sürekli borcu artırmak mı iyidir,

Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Gecen biri demisti dolar biraz yukselsin troller hemen gelir uzun zamandir yoklar demisti. Adam harbiden bilmis ya birde sanki biz dolarin artmasinin bizi nasil etkiledigini bilmiyormusuz ibi konusuyorlar ve tebrik aliyorlar ya ne diyeyim iyi dolar artmasini tl de izleyeyim. Ben ornek veriyorum galatasarayliyim ve galatasaray fener macina tum parami fenere basmisim.ve fener kazanmis. Bana adamin biri geliyor diyor ki sen galatasaraylisin niye seviniyorsun diyor. Ben galatasarayin yenildigine yada fenerin yendigine degil kaybeden tarafta olmadigima seviniyorum. Ne yapsaydim galatasarayliyim diye galatasaraya oynayip iki kere mi kaybetseydim.
    Görünen o ki yazma kabileyetiniz gayet yerinde
    Eğer "troll" kısmına beni dahil ediyorsanız okuma kabiliyetinizde büyük bir problem var demektir

3. Ha ayrica burada bana kimse borsayi anlatmasin son bir yilda oran olarak reysas,hdfgs ve usaktan aldigim kari burada alabilecek kimse yok. O borsayi elinize bir verirler 20 yil elinize yapisani cikartamazsiniz.

Neyse ne desek boş ,bence bizimkiler kuru bırakmaz,artık devaulasyon da emir komuta ile yapılır.Daha önce demiştim bizim sistem azerbeycan usulü oldu.Orda aliyev karar veriyor küt diye manata yüzde 70 devaulasyon bir günde yapılıyor, olup bitiyor sünnet misali.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Devaülasyon yapıp cari fazla mı vermek iyidir,kuru düşük tutup cari açık verip sürekli borcu artırmak mı iyidir,
    Kuru baskılamamak, kura dokunmamak ve serbest bırakmak iyidir.

Kuru baskılamamak, kura dokunmamak ve serbest bırakmak iyidir.
    Bizde serbest olsa kur kaç olurdu şimdi.

Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Ha ayrica burada bana kimse borsayi anlatmasin son bir yilda oran olarak reysas,hdfgs ve usaktan aldigim kari burada alabilecek kimse yok. O borsayi elinize bir verirler 20 yil elinize yapisani cikartamazsiniz.

Helal olsun komutan logar ne kazanmışsın be
    Ama rysasları biraz ucuzdan bırakmışsın... Kötü olmuş üzdün
    Şimdi o yüzdeyi kaç ayda kazanırsın dolardan tüh tüh ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Ben diyorum ki
    Devalüasyon, kriz beklemek boş boş
    İnsanlar bedavaya çalışıyor, zar zor evlerine bakıyorlar.
    Trade yapan adam yatırımını yapan adam elbet sevinecek kur atağına
    Devalüasyon bekleyip full portföy kendini koruyan adama da bi şey demem, yatırım anlayışıdır.
    Ülkede 2 zihniyet var, bunlar aşırı uç zihniyetler ve birbirinden tamamen zıtlar.
    Fanatikler ve üst düzey cahiller. Ben bu duruma üzülüyorum.
    Ama ben devalüasyon istiyorum kriz istiyorum olunca da keyif alacağım diyen adamada döner sorarım yediğin kaba pislemiyor musun diye ...
    burada devalüasyon dillendirildigine yavda dediğiniz gibi arzulanfihina bu geceye kadar rastlamamıştım bu başlıkta...

Ama bizim dillendirdigimiz hep şudur...içinde yaşadığımız ülkenin temel paranetrelerinden biri dolar. hatta paramız bile diyebiliriz belirli dönemlerde...

bir de...bu ülkede yönetim o kadar yetersiz yeteneksiz ki (hemen her açıdan) kur her an patlayabilir. buna bir de bölgesel ve de global rizikolari dahil edersek dolar, başka hiç bir ülkede olamayacağı kadar bir para saklama alternatifi olabiliyor..

bizim amacımız hemen her yatırımcı gibi öncelikle elimizdeki üç beş kuruşu yitirmemek..

buna da sen dahil kimsenin itirazını olacağını sanmiyor varsa da kabul etmiyorum...

Sayfa 642/999 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •