Sayfa 643/999 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    burada devalüasyon dillendirildigine yavda dediğiniz gibi arzulanfihina bu geceye kadar rastlamamıştım bu başlıkta...

Ama bizim dillendirdigimiz hep şudur...içinde yaşadığımız ülkenin temel paranetrelerinden biri dolar. hatta paramız bile diyebiliriz belirli dönemlerde...

bir de...bu ülkede yönetim o kadar yetersiz yeteneksiz ki (hemen her açıdan) kur her an patlayabilir. buna bir de bölgesel ve de global rizikolari dahil edersek dolar, başka hiç bir ülkede olamayacağı kadar bir para saklama alternatifi olabiliyor..

bizim amacımız hemen her yatırımcı gibi öncelikle elimizdeki üç beş kuruşu yitirmemek..

buna da sen dahil kimsenin itirazını olacağını sanmiyor varsa da kabul etmiyorum...
    Tabi ki yok, sözlerim kriz isteyenlere.
    Az önce devalüasyon istiyen birini gördüm mesela.
    Biraz zorlasam bir sürü çıkar Onların burada olduğunu bildiğim için yazdım zaten.
    Saygılar

2.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku

İhracat yapan büyüyen hedge yapısı olan şirketler kimmiş ya Dolarla yüzde 1 kazanmak varken
    Ne diyeyim başarılar, güzelmiş he yatırım mantığınız
    Yatıp kalkıp devalüasyon olsun diye dua etmek
    Evet hocam büyüye büyüye bu hale geldik zaten, maşallahı var hepsinin.

Valla ben devaulasyon istiyorum,memleketin hayrına olacağına inanıyorum.Düşük kur cari açık yaratıyor,son 2 aydır gene cari açık vermeye başladık,bu cari açık da gene memleketin borçlarına ekleniyor, o borçlar da değil bizim çocuklarımızın torunlarımızın bile canına okuyacak.Zombi şirketler batmasın diye niye dolar baskılanıyor ki.Yapmasalardı o kadar borç.Batan batsın 10 yıl memleket sürünür ama cari fazla vermeye başlarız işler 10 yıl sonra düzelmeye başlar.Bu akıllarla biz köle olduk çocuklarımızı geçtim torunlarımız bile köle olacak.Artık güçlüyüz,sağlam ekonomiyiz falan palavralarını geçmek lazım.Cari açık vermeyeceğin seviyeye kadar bir devaulasyon şart,yapılan iş yanlış.Ben devaulasyon olsa memnun olurum.Üç kuruş parasının olduğu yere göre memleketin ekonomisine hayınlık edecek adam da benim gördüğüm bu forumda kesinlikle yok.Yazan herkes için öyle düşünüyorum.Deavaulasyonu hayırlı görmesem onu da yazardım kesinlikle.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ben borsayı çok severim,hatta zaman zaman düşünüyorum bağımlımıyım diye.Borsa sevgim geçen yıl S 400 işinin palavra olduğunu anlamam nedeniyle borsadaki payımı artırmamı ve baya da para kazanmamı sağladI.İran işinden tırstım erken çıktım,çıktığım kağıtlar baya yola devam etti.Herneyse diyeceğim şey başka,ben borsadaki paramı hep benim değilmiş gibi görürüm,o para hep kumar masasındaymış gibi gelir,ne zamanki paramı borsadan çıkarım dolar ,altın, gümüş herneyse bunlardan birine bağladığım zaman param cebime girmiş gibi kabul ederim,işin aslına bakarsanız son ağustos krizinden bu yana dövizdeki paramdan kaybettim borsadan kazandım ,ama dediğim olgu değişmedi,borsadaki paramı bir türlü cebimde göremiyorum ,o para sanki hep masada her an gidebilirmiş gibi geliyor.Asıl dolarcı altıncı faizci olmanın nedeni de bence buna benzer bir şeyle açıklanabilir.Yoksa borsadaki kazanç hiç bir yerde yok.Dolar altın yüzde 5 gitti mi olay olur,borsada yeri gelir yüzde 5 kazanç günlük iştir,ama işin kötüsü günlük yüzde 5 kayıp da borsada günlük iştir)))))))
    Borsanın kötü tarafı kur şokunda ve beklenmedik ataklarda içerde yakalanma riski. O zaman o yüzde beşlerin erimesini saniyeler dakikalar içinde parite ekranlarından seyrediyorsun. Hisse alınacaksa bile AB ABD şirketlerine yönelmek lazım. Lirada kalan her türlü soyulmaya mahkum. Bile bile lades bu. Şimdi milletin zorla tırtıkladıkları parayı borsaya akıttılar, balinalar onları da ütecek.
    Cücük kadar beyinleriyle finansal piyasaların sahiplerine hareket çekiyorlar, cezasını halk çekecek. Kaçarı yok.

Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Biraz zorlasam bir sürü çıkar Onların burada olduğunu bildiğim için yazdım zaten.
    Saygılar
    Siz merkez bankası baskılamasa kurun olması gereken rakamı yazın da siz ne düşünüyorsunuz onu da anlayalım sn cahıl cuhela.Devaulasyon kötü bir şey olsa yıllarca bizim hükümetler yapmazdı.Zaman zaman iyi bir şey ki yapılıyor.

Alıntı Originally Posted by GKl Yazıyı Oku
    Borsanın kötü tarafı kur şokunda ve beklenmedik ataklarda içerde yakalanma riski. O zaman o yüzde beşlerin erimesini saniyeler dakikalar içinde parite ekranlarından seyrediyorsun. Hisse alınacaksa bile AB ABD şirketlerine yönelmek lazım. Lirada kalan her türlü soyulmaya mahkum. Bile bile lades bu. Şimdi milletin zorla tırtıkladıkları parayı borsaya akıttılar, balinalar onları da ütecek.
    Cücük kadar beyinleriyle finansal piyasaların sahiplerine hareket çekiyorlar, cezasını halk çekecek. Kaçarı yok.
    Kesinlikle ,hele yeterince kümes dolsun.Kapıyı kapatıverirler.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Neyse ne desek boş ,bence bizimkiler kuru bırakmaz,artık devaulasyon da emir komuta ile yapılır.Daha önce demiştim bizim sistem azerbeycan usulü oldu.Orda aliyev karar veriyor küt diye manata yüzde 70 devaulasyon bir günde yapılıyor, olup bitiyor sünnet misali.
    Dostum sana bir senaryo ve ilgilenen diğer arkadaşlara da, diyelim ki herhangi güçlü bir finansal nedenle - FED Trump şu bu - Dolar 2-3 yıl sürecek güvercin bir çevrime girdi. Ve piyasalar deli gibi Liraya yüklendi. Yani babalar Lirayı ve diğer tüm EM paritelerini destekleyecek konuma geçti 2-3 yıl için.
    Kısacası 5,20 lere sürmek istiyorlar 4 leri göstermek istiyorlar. O zaman MB ne yapacak gelmeyin mi diyecek, yüksek kontratlardan dolar mı alacak bu kapalı sistemden çıkışı nasıl olacak. Veya çıkabilecek mi?
    Herkes doların daha da güçleneceğini vb Fed in yeniden şahinleşeceğini filan bekliyor diyelim ya tersi olursa. Unutmayalım bunu Trump istiyor. Ve bir 4 yılı daha olacak bu adamın.
    O zaman işte tam panayır olacak.

8.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Saygılar
    Bu da fetullahçı ppklı bilmem ne muhabbetine döndü, dolara sevinemezsin şuna sevinemezsin buna sevinemezsin yoksa vatan hainisin. Yahu hangi geri zekalı vatandaş kriz ister. Sevinen de yukarıda Galatasaraylı arkadaşın örneğindeki gibi kazandığına seviniyor. Sizin söyleminiz ve kullandığınız jargon çok yanlış. Bu jargonu bu başlıkta yiyecek adam da yok, burada zeki mantıklı akıllı adamlar var, cahiller diğer başlıklarda ağırlıklı hisse forumlarında. Orada bu söylemleriniz destek görür burada ancak gülerim ben size.

Sayfa 643/999 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •