Sayfa 680/999 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 5,433 - 5,440 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Alıntı Originally Posted by baddog Yazıyı Oku
    1983...İZMİT KORDSA (Sabancı holding) Almanlar'la fabrika içinde ünüte kurduk deneme üretimleri yapıyoruz Avusturyadan latex geldi karayolundan sadece bir adet tır tanker...

Tanker şöförü latex kimyasalını indirmemize izin vermiyor holding'in tepesine kadar görüşmeler ...

Fazla uzatmayayım 300 bin amerikan dolarını sabancı holding 1 hafta bulamadı...

Bu ülkenin nüfusu şu an dışarıdan gelenlerle beraber...100 milyona yakın...

Bu ülkede küçük isviçre var...10 milyon yakın...ve bir 10 milyon Almanya'ya yakın...

80 milyona yakın kunta kinte...

Batan nüfus aşşağıdakiler...kimse kimsenin umurunda değil...olduk güney amerika ülkesi...

Yaş kemale erdi geçti...batan devlet görmedim...bir günde 10 asker ölüyor kimsenin umurunda değil bu ülkede halk olsa ankarayı devirir...hergün 10 asker ölsün yinede kimsenin umurunda değil....

30 yıldır uygulanan vahşi kapitalizm bireyin toplumun bütün değerlerini aldı götürdü...

Bu ülkede ahlak ve insanlık erozyonu yaşanıyor...bu ülke 200 milyar dolar ihracat yapamıyor fakat 200 milyar dolardan fazla uyuşturucudan para kazanıyor...birileri 50 bin dolar üzeri otomobil kuyruğunda ...Adapazar sapancada daha dün eşşek köyü olan beldede daireler villalar 1 milyon tl üzeri.

Sayfalarca yazı koyulur..

Hangi pencereden bakıyorsanız onu görürsünüz..!!!!

Saraydanmı..kulübedenmi...????
    Sn baddog benim yaşım 55.İlkokul coğrafya atlasında yugoslavya vardı,çekoslavokya vardı,doğu almanya batı almanya vardı,SSCB vardı şimdi ilk öğretimde coğrafya öğrenen bir çocuk o haritayı görse anlam veremez.Devletler batmıyor genelde(uzun vadede bu da doğru değil,geçen yüzyılda imparatorluklar vardı,pek çok adı hatırlanmayan yokolan devletler vardı ama yakın tarihe bakalım)Haritalar yakın tarihimizde değişti ,condoliza rice ın dediği 22 devletin coğrafyası değişecek sözünün çoğu oldu.Misal artık suriye olacak mı,ırak olacak mı,filistin gelecek 50 yılda ne olacak,lübnan ne olacak,pek çok değişim var.Sırada iran sonra da biz varız.Büyüklüğe kanmayın yugoslavyada büyüktü,SSCB de, sistem çalışmazsa halklar birbirine düşerse parçalanma kaçınılmaz olur.İran da alevi sünni olgusu ile bizde kürt türk olgusu ile parçalama denemeleri devam ediyor.Mutlak başarısız olurlar demek kalben doğru da mantıken cidden bilemiyorum.Para onlarda silah onlarda,para ile satın alabilecekleri vatan haini de bol.Misal saddamın ırakı ,ne hale geldi değil mi.Bizde de eyalet tarzı bir yönetim 20 yıl içinde dayatılabilir.

Mesela benim aklıma göre artık filistin devlet olamaz.Artık filistin halkı vatansız halklardandır.Sapanla devlet kurulamaz.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn baddog benim yaşım 55.İlkokul coğrafya atlasında yugoslavya vardı,çekoslavokya vardı,doğu almanya batı almanya vardı,SSCB vardı şimdi ilk öğretimde coğrafya öğrenen bir çocuk o haritayı görse anlam veremez.Devletler batmıyor genelde(uzun vadede bu da doğru değil,geçen yüzyılda imparatorluklar vardı,pek çok adı hatırlanmayan yokolan devletler vardı ama yakın tarihe bakalım)Haritalar yakın tarihimizde değişti ,condoliza rice ın dediği 22 devletin coğrafyası değişecek sözünün çoğu oldu.Misal artık suriye olacak mı,ırak olacak mı,filistin gelecek 50 yılda ne olacak,lübnan ne olacak,pek çok değişim var.Sırada iran sonra da biz varız.Büyüklüğe kanmayın yugoslavyada büyüktü,SSCB de, sistem çalışmazsa halklar birbirine düşerse parçalanma kaçınılmaz olur.İran da alevi sünni olgusu ile bizde kürt türk olgusu ile parçalama denemeleri devam ediyor.Mutlak başarısız olurlar demek kalben doğru da mantıken cidden bilemiyorum.Para onlarda silah onlarda,para ile satın alabilecekleri vatan haini de bol.Misal saddamın ırakı ,ne hale geldi değil mi.Bizde de eyalet tarzı bir yönetim 20 yıl içinde dayatılabilir.
    Aslında ilginçtir
    Yugoslavyayi rusya sicak denize inmesin diye sanki bitirselerde
    Şu an balkanlardaki belki avrupadaki en buyuk abd ussu orda kurulu
    hedeflenen amac tutturulamamis

Sizlerde eyice fosil ayağına yattınız, taaa... ilkokula gidip kısa paçalı don geymeye ne gerek var?

Dediginiz parçalanma olayları 1992'den sonra oldu 28 yıl yani, herhalde 28 yıl önce de kıllı adamlardınız?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5. Sunu hep merak ederim
    Condi kız ve ondan sonraki siyahi dışişleri bakan adam colin powell reyis
    Irkçı değilim
    O ulkelerin kabukları kırılırken
    Ard arda 2 siyahi
    Bu bi tesadüf mü?

Babam ortaokula giderkene Hindistan Ingiltereye bağlıydı, ben orta mektebe gittiğimde ise Angola, Mozambik ve Gine-Bissau Portekiz sömürgesiydi.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Sizlerde eyice fosil ayağına yattınız, taaa... ilkokula gidip, kısa paçalı don geymeye ne gerek var?he:

Dediginiz parçalanma olayları 1992'den sonra oldu 28 yıl yani, herhalde 28 yıl önce de kıllı adamlardınız?
    Ben o lafı coğrafyayı öğrendiğim zamanları anlatmak için yazdım reha hocam.1991 e kadar coğrafyayı öğrenmiştim az bişi.Yoksa 1991 de SSCB parçalanırken ulan bu SSCB neyin nesi bir coğrafya atlası bulayım da bakayım demedim,O zamana az bişi öğrenmiştik hangi ülke nerde diye))))))))

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Babam ortaokula giderkene Hindistan Ingiltereye bağlıydı, ben orta mektebe gittiğimde ise Angola, Mozambik ve Gine-Bissau Portekiz sömürgesiydi.
    Az bişi zorlasak imparatorluklar dönemi bile hatırlanacak mı ne reha hocam))))))))

Sayfa 680/999 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •