Sayfa 713/999 İlkİlk ... 213613663703711712713714715723763813 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 5,697 - 5,704 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    raslantı bu ya..

eski forum kapandığında tam da 3 sene önce bugün açılmış yeni "dolarda yükseliş kaçınılmaz" başlığı>

siz başlığa son sene arada bir uğruyormuşsunuz da bakın son üç senede nasıl getiriler olmuş ortamlarda..

(hatırınıza başlığın daha evveli vadelerdeki hesaplara girmiyorum)

evet altın coşmuş son 3 senede. özellikle son düzlükte. bunda doların katkısını es geçmemek lazım tabi..

gr altın

(02/2017) = 145
    (02/2020) = 308
    getiri = % 112

usd
    (02/2017) = 3,63
    (02/2020) = 6,06
    artış = % 67
    + mevduat faizi
    getiri = % 82

bist
    (02/2017) = 88.000
    (02/2020) = 120.000
    getiri = % 36

sizin uçtu kaçtı dediğiniz bist genelde (reelde) afedersiniz z.çmış ağzına yatırımcısının.

muhtemelen dersiniz ki.. ben şu hisseyi şuradan aldım buradan okuttum sonra öbürünü aldım vs..

yapmayın..

genelleme, güzelleme yapmadan önce oturup adam gibi hesap yapın öyle yazın.
    Sayın Shorts merhabalar,sizinki gibi yazıları özledik,döviz stabil gidince meydan maalesef ne dediğini kendide bilmeyen bir kaç kişiye kaldı...

2.  Alıntı Originally Posted by svilengrad Yazıyı Oku
    Pek anlamam sn shorts... Kazanıyorsanız kendinizi aldatmadan sorun yok. USD pozisyonu alarak USD bazında kazanılamayacağını tüm dünya biliyor..
    Ya degisik sen ne diyorsun neyi iddia ediyorsun ac bakayim bi ne demek istedigini.

"Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Fan Yifei, şirketlerin mümkün olan en kısa zamanda üretime yeniden başlamalarına yardım edeceklerini söyledi.

Koronavirüs salgınının vurduğu şirketlerin desteklenmesi açısında Ülke'deki bankaların daha yüksek bir seviyede sorunlu kredilere karşı toleranslı olacaklarını ifade eden Fan Yifei, "Nitelikli şirketleri,mümkün olan en kısa zamanda yeniden çalışmaya ve üretmeye başlayabilmeleri için destekleyeceğiz" diye konuştu"

yaklasik 2 aydir neredeyse tum fabrikalarda imalat durmuş vaziyette. Bu durum bakalim tedarik zincinde ne gibi problemlere yok acacak, çin ve dünyada ne gibi sonuçlar doğuracak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Burası hisse başlığı değil.

Yüz kere söyledik...

Ne ballı başlıkmış bu başlık yahu.

Çekiyor.

Yönetici de baş edemiyor bunlarla.

Ben şikayet etmekten artık yoruldum.

Mahalle kabadayısı gibi sokak ağzıyla başlığı kirletenler, alsın gitsinler hisse senetlerinden elde ettikleri karı da yanlarına.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Hisse senedi uzmanı adam bakıyorum bu başlıktan başka bir yere gitmiyor.

Oysa seans zamanı, hisse senedi başlıkları cıvıl cıvıl...

Yok ben dolar başlığını sevdim. Burayla ilgiliyim.

Hisse senedi karımı dolar bazında hesaplarsam dolar başlığıyla ilgim aleni ortaya çıkar demeye getiriyor.

Başlıktaki kalabalığın büyük kısmı da bir maraza çıkar ilgisiyle burada.

Yoksa dolarda bugünlerde bir şey olacağı yok.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Insanin beynine din virusunu yerlestirdikten sonra egitim vermenin bir anlami kalmiyor.
    Her insanın inancına saygılıyım. Eleman gelip o kadar güzel rica ettik Mormon Kitabını okudum. Elemanla konuştuk , tartıştık, teşekkür ettim. Ayrıldık. Eyvallah . Dininin gereğini yerine getirdi . '' Bana şahitlik edecek misin ?''dedi . Dininin gerçek olduğuna inanamıyorum ama sorarlarsa görevini yerine getirdiğine şahitlik edeceğim dedim .

İslam 'da aynı şey var . Eyvallah. Anlayışla karşılarım. Ama bilime bu kadar sırt çevrilmez. Soyut düşünme dönemine gelmemiş anasınıfı çocuğuna dini anlatamazsın, anlatırsan ya dinsiz olur ya yobaz .
    Kendi anlattığın dinin kuralları bu kadar ihlal edilmez . Diyanet işleri başkanının dahi hakkında haram temalı o kadar iddia var yalanlama gelmiyor.

İmam bir arkadaşıma '' bu ülkenin yüzde 90 'nı müslüman diyerek İslam 'a kötülük yapıyorsun. Yüzde 90 nı müslüman olan ülke böyleyse. ... ''

Bu bozuk fikriyatı sadece eğitim alanıyla sınırlamamak lazım. Bu fikriyat toplumun her kesimine konmuş bir dinamit var yer yer patlıyor. Ticaret , hukuk , eğitim....

Ve doların yahut altının en iyi korunma biçimi olduğunu anlamak için filmin sonunu görmeye gerek yok .Fragmandan filmin sonunu tahmin edebiliyor insan . Öyle ya da böyle deniz sakinleştririldi, dalgaların boyu kısa ama hem ufukta kara görünmüyor hem de siyah bulutlar yerli yerinde. Azıcık dolarım ağrısız başım. kimin nerde ne kazandığı umrumda değil.

7. Millete zorla hisse senedi aldırmaya çalışıyorlar. Başlığımız dolar topiği varsa bir bilginiz paylaşın yoksa bazılarının burada hisse yazmalarının alemi ne yönlendirmelerle millet dolarını satıp hisse senedi falan almaz..

8. Ben burada asla hisse senedi onermedim yaklasik 1 aydir full dolardayim. Bist dusmedende asla ama asla borsaya tekrar girmem. Isterse 500.000 olsun.

Sayfa 713/999 İlkİlk ... 213613663703711712713714715723763813 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •