Sayfa 786/999 İlkİlk ... 286686736776784785786787788796836886 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 6,281 - 6,288 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Fakat şimdi mobilizasyon belkide binlerce kat fazladır, atıyorum Güney Amerikada hiç görülmemiş olabilir bu salgın.
    tabi şu andaki imkan ve seyahat sıklığı ile karşılaştırılamaz ama
    1. dünya savaşına ABD'nin de katılması sebebiyle tee pasifikteki adalardan tutun kutuplara kadar bulaş olmuş

şöyle düşünün savaş ortamı:
    esir kampları var, çalışma kampları var
    ruslar tuttuğunu sibiryaya filan sürüyor
    İngilizler henüz hindistanda, ABD bi mars hariç her taraftan asker topluyor
    fabrikalarda çoluk çocuk silah üretiminde çalışıyor ve koyun koyuna yatıyor
    madenciler, ticaret gemileri (tam bir iletim kaynağı) tam kapasite...(çünkü sürekli sevk gerekli)

bu arada hiç ispanyada görülmediği doğru değil. görülmüş. adamların kralı bile hasta olmuş, ne görülmemesi! sadece orada sansür yememiş, gazeteler her gün kralın sağlık durumunu da yazmış, böylece adı ispanyol gribi olmuş.

Bu iran işi çok kötü oldu,iranla çok iç içeyiz.Çok gelen giden iranlı var.

3. İtalyan basını, yüksek ateş ve boğaz enfeksiyonu yaşadığı için Trabzonspor maçının kadrosuna alınmayan Beşiktaş'ın Sırp oyuncusu Adem Ljajic'in koronavirüs şüphesi nedeniyle karantinaya alındığını iddia etti.

Misal SARS da konu nasıl çözülmüş diye baktım.Tedavi falan bulunmamış.Karantina uygulanınca ölen ölüyor kalan kalıyor,yeni bulaş olmayınca virüs yavaş yavaş kaybolmuş.Yoksa tedavi falan yok.

Aslında çini düşünüyorum.Seni şüpheli diye alıyorlar.Numune alınıyor sonuç çıkana kadar karantinadasın.Karantina dediğin bir hastane dolusu coronalı hastanın olduğu yer.Hele son zamanlarda yüzlerce coronalı ile aynı mekanda korunmasızsın,e corona olmasa da hastalığı karantinada kaparsın gider.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bu iran işi çok kötü oldu,iranla çok iç içeyiz.Çok gelen giden iranlı var.
    Çin yeniyılı hikayesi gibi, yakında İran'ın da yeni yılı var.
    Dahası
    İspanyol gribinin de 1916-17 lerde çinden avrupaya götürülen işçilerden (savaşa yönelik üretim için) gelmiş olması epey yüksek ihtimal (şimdi araştırmacılar bu ihtimali tekrar araştırır kesin) diyerek bugünkü biyolojik bilgiler kuşağımız sonuna geleyim. dolar topiğinde...

Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    Çin yeniyılı hikayesi gibi, yakında İran'ın da yeni yılı var.
    Dahası
    İspanyol gribinin de 1916-17 lerde çinden avrupaya götürülen işçilerden (savaşa yönelik üretim için) gelmiş olması epey yüksek ihtimal (şimdi araştırmacılar bu ihtimali tekrar araştırır kesin) diyerek bugünkü biyolojik bilgiler kuşağımız sonuna geleyim. dolar topiğinde...
    Sn subcomponent bu virüs dolarla direk ilgili.Gerçi dolar ,borsa altın faiz,emlak fiyatları herşeyi etkiler ya neyse.Memleketimizde ilk vaka haberi çıksın siz bakın dolar kaç oluyor.

Sayfa 786/999 İlkİlk ... 286686736776784785786787788796836886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •