Sayfa 863/999 İlkİlk ... 363763813853861862863864865873913963 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 6,897 - 6,904 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, rejime verilen sürenin dolmak üzere olduğunu açıklayarak, "Hazırlıklar tamamlandı, TSK üzerine düşeni yerine getirecektir" dedi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    Grafikteki TRY üzerine konulan o ifadeyi reddediyoruz...

Yok hükmündedir...

3.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Grafikteki TRY üzerine konulan o ifadeyi reddediyoruz...

Yok hükmündedir...
    yapan Deutsche çokta ciddiye almamak lazım.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Sizin için Hindistan hakkında küçük bir araştırma yaptım. '
    Brillant Savarin : Ulusların kaderini yediği yemekler belirler , diyor.

Hindistan 'da kadim bir yemek kültürü var . Aryan ırkına kadar dayanıyor. Pis olma konusunda söylediklerinizi bir şey diyemem ama yemeğin saflığına leke düşürmemek üzerine ritüelleri var .

Baharat konusu çok önemli. ( bharat : Hindistan demekmiş Hintçe ' de ) Önemli olmasına rağmen bugün dahi gizemli görünüyormuş. Belli bir oluşum ve kullanım şekli yok . Tibet mutfağı hariç doğa döngülerine göre baharat kullanılıyor yahut Masala denen baharat karışımları kullanılıyor. ( köri bir masaladır )

Asil şurası önemli, 4 tane ana mutfakları var . Tibet mutfağı hariç Veda , Siddah ve Yunani mutfakları antik çağlardan beri kullanılan mutfaklar . Ve tıbbi bir çerçevede ele alınıyor bu 3 mutfak. Yani yemek karın doyurmak değil de ilaç almak için tüketiliyor sanki . ( Osmanlı 'daki Hılt beslenmesi gibi : kan, safra , balgam, sevda )

Bunların içinde en önemlisi Veda mutfağı. M. Ö. 3 binlere kadar uzanıyor. Aryan ırkına ait . Ayurveda ismi verilen antik bilgiler hem tıpla hem de yemekle ilgili . Enteresan, ilginç. Mesela adamlar altın ve gümüş tozu yiyorlar. ( bulabilenler tabi . Nusret 'teki gibi )
    Neyse şuan yediklerinden başka bir cevher bulamadım.

Ha şu da varki tarif boyunca Hindistan toprakları bir çok uygarlığa ev sahipliği yaptığı için güçlü bir gen yapıları var ama bunu pek dikkate almıyorum çünkü İran bu savı bozuyor.

Yazdıklarım yüzeysel bir araştırmadır. Hiçbir iddia içermez.

5. Bireyseller 2 günde 1.5 milyar$'a yakın alım yapmış.

Döviz mevduatında hem bireysellerde hem de toplamda bugün yeni rekor seviyelere ulaşıldı.

En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Teşekkürler dimitris...

Osmanlı sarayında mutfak son derece önem verilen bir bölümdü.

Yemek dışında bitkilerden ilaç üretilir kullanıma sunulurdu.

Mutfak o kadar önemli idi ki sadrazamlığa yükselen Damat İbrahim Paşa bir aşçı idi...

Osmanlı mutfağı üzerinde en son Pir-i Lezzet kitabını okumuştum.

İlginç bir alan.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Dikkat ettiniz mi, Türki Cumhuriyetler 'de de çıkmamış . Şu protein olayı doğru olabilir mi acaba?
    Sn dimitris gen olayı doğru olamaz da gerizekalılık doğru olabilir maalesef, illa ortak payda arıyorsanız.

Sayfa 863/999 İlkİlk ... 363763813853861862863864865873913963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •