Sayfa 900/999 İlkİlk ... 400800850890898899900901902910950 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 7,193 - 7,200 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İnsanı bir bakış açısı olmadığının farkındayım ancak eğer çalışma izinleri iptal edilirse göç zorunlu hale gelecektir.

Suriyeliler hükümet yardımları ve işverenlerin istihdam etmesi neticesinde geçimlerini sağlıyorlar. Suriyelilieri kaçak olarak istihdam eden işverenlere tolerans gösterildiği biliniyor.

Geçimlerini sağlayamadıkları durumda göç zorunlu hale gelir.

Onları burada tutan hükümetin subvanse ettiği destekler ve sağladığı olanaklardır.

Son kertede bu insani bir meseledir.

Türkiye insani bir konu ile kendi güvenliği ve refahı arasında bir seçim yapmak durumundadır.

Bu seçimi ilk süreçte politikacılar , devamında ise vereceği onay (seçimler) ile halk yapacaktır.
    Kendiniz çok iyi noktadan akalayip söylemişsiniz zaten. Ucuz da degil bedava işgücü. Sigorta yok kayıt yok kuyut yok. Kimin işine geliyorsa yam da o nedenden yaş o gonderme işi. Hiç kusura bakmayın adamlar bir yiyorsa 10 bırakıyor ama bu bunun bir toplumsal sorun olma gerçeğini değiştirmiyor tam tersine tam da bu sorunun esası.

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İnsanı bir bakış açısı olmadığının farkındayım ancak eğer çalışma izinleri iptal edilirse göç zorunlu hale gelecektir.

Suriyeliler hükümet yardımları ve işverenlerin istihdam etmesi neticesinde geçimlerini sağlıyorlar. Suriyelilieri kaçak olarak istihdam eden işverenlere tolerans gösterildiği biliniyor.

Onları burada tutan hükümetin subvanse ettiği destekler ve sağladığı olanaklardır.

Türkiye insani bir konu ile kendi güvenliği ve refahı arasında bir seçim yapmak durumundadır.

Bu seçimi ilk süreçte politikacılar , devamında ise vereceği onay (seçimler) ile halk yapacaktır.

Kişisel olarak tercihimiz önemsizdir. Muhim olan halkın çoğunluğunun kararıdır.
    Bu seçim yapıldı zaten hocam biz de onu anlatmaya çalışıyoruz, bu halk mültecilere onay verdi ve bunlar buraya yerleşti. Bundan sonra çık git diyecek bir irade olamaz. Türkiye bunları siyasi malzeme şantaj malzemesi olarak kullandı. En başta bu sayılara ulaşılması engellenseydi dediğiniz olurdu. Ama sınırlar folloş olmuş Suriye de savaş sınıra dayanmış bundan sonra mülteciler buralıdır. Bunun konuyla ilgili yok kapıları açarım yok iş vermem filan bunlar fiiliyatla alakası olmayan bomboş söylemler.
    İş de vereceğiz yardımları da devam ettireceğiz mecburen çünkü bunlar İÇERİDE.

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

Kişisel olarak tercihimiz önemsizdir. Muhim olan halkın çoğunluğunun kararıdır.
    Arkadaşlar,Sayın Rxpu yu ard arda 2.ci kez alıntılıyorum, bu güne dek insani veya başka nedenlerle göz yumulmuş olabilir,ancak her şehirde aşağı yukarı kaç mülteci var biliniyor,resmi,gayri-resmi baskıyla bir aya kalmaz yüz kişiden 70 i ,ya esat çı olur yada bir şekilde Avrupa ya kaçar,çok uzağa gitmeye gerek yok,kes sosyal yardımları,acil dışında hiçbir sağlık kuruluşunda ücretsiz muayene etme,kayıtsız çalışmayı engelle,bakın görün cennet nasıl cehendeme dönüyor..etik olup olmaması değil konumuz,konu;mali sıkıntılar nedeniyle kendi emeklisinden kesinti dedikodusu çıkan,daha fazla göç almamak için bir çok vatan evladını kaybeden sistemin bunu daha ne kadar tolore edip edemeyeceğidir.

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Ben artık bu misli geyiğindende sıkıldım,ölen askerimiz insan,bir aile babası,bir evlat,sen 100 misli kişi veya araç gereç i vurunca geri geliyor mu? ne yapıyoruz mahallede maç mı?
    O ondan değil sn watcher.Herkese tartışma esnasında bir cevap hakkı verilmiş oluyor.Misal iktidarı seven bir arkadaşınız var ,ya bu suriye işi yanlış oldu çok şehit veriyoruz boşu boşuna dediğiniz zaman adamın vereceği cevap hazır olmuş oluyor.Misliyle cevap verdik şu kadar suriyeli öldürdük falan denebilmesi lazım.Bu olayı fiilen yaşadım da ondan biliyorum,otomatiğe bağlanmış bir cevap geldi,o anda anladım bir nevi subliminal zihinsel formatla karşı karşıyayım anladım,hemen konuyu kapattım.

Suriyeli mültecilerin uzun vadeli bir planın parçası olarak sosyolojimizin değişmesi için bu kadar toleranslı bir şekilde topluma entegre edildiğine inanıyorum.Böyle bir sığınmacı politikası olamaz,kendi vatandaşına vermediğin hakları vermen demek özellikle bir yere gitmeyin bu topluma entegre olun demek.Geri gönderilmeleri falan tabi artık hayal o iş bitti.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    O ondan değil sn watcher.Herkese tartışma esnasında bir cevap hakkı verilmiş oluyor.Misal iktidarı seven bir arkadaşınız var ,ya bu suriye işi yanlış oldu çok şehit veriyoruz boşu boşuna dediğiniz zaman adamın vereceği cevap hazır olmuş oluyor.Misliyle cevap verdik şu kadar suriyeli öldürdük falan denebilmesi lazım.Bu olayı fiilen yaşadım da ondan biliyorum,otomatiğe bağlanmış bir cevap geldi,o anda anladım bir nevi subliminal zihinsel formatla karşı karşıyayım anladım,hemen konuyu kapattım.
    sn. hkm. benim anlamadığım işin finansal matematiği gözüyle bakınca;
    yani adamlar. burdaki Suriyeliler dersek adına.
    geçici sığınma statüsünde ya, sende bypass istasyondalarmış gibi duruyor gözükürken, hem harcama cepten gidiyor, BM diyor ki , ya bunlar geçici zaten dolayısıyla para vermeyiz. insaniyet namına sende kalacaklar zaten kısa süre (ama işin esası farklı)
    mültecide ise , ya mahkemeyi kurup şahıs şahıs tek tek, eldeki niteliklere bakıp yargı ile tamam kalsın ya da geri gönderilsin, oluyor, statü. O durumda para musluklarını biraz açıyor olduklarını düşünüyorum BM tarafının.
    kararsız kalınca ise, hem adam sende kalıyor ve hem de mali destek yok.
    bilmiyorum yanılıyor da olabilirim.

7.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,Sayın Rxpu yu ard arda 2.ci kez alıntılıyorum, bu güne dek insani veya başka nedenlerle göz yumulmuş olabilir,ancak her şehirde aşağı yukarı kaç mülteci var biliniyor,resmi,gayri-resmi baskıyla bir aya kalmaz yüz kişiden 70 i ,ya esat çı olur yada bir şekilde Avrupa ya kaçar,çok uzağa gitmeye gerek yok,kes sosyal yardımları,acil dışında hiçbir sağlık kuruluşunda ücretsiz muayene etme,kayıtsız çalışmayı engelle,bakın görün cennet nasıl cehendeme dönüyor..etik olup olmaması değil konumuz,konu;mali sıkıntılar nedeniyle kendi emeklisinden kesinti dedikodusu çıkan,daha fazla göç almamak için bir çok vatan evladını kaybeden sistemin bunu daha ne kadar tolore edip edemeyeceğidir.
    O dedikleriniz fiiliyatta uygulanamaz iç karışıklık çıkar. Bir de bunu anlayabilseniz. Biliyorsunuz ama inanmak istemiyorsunuz, acı gerçekler bunlar. Ben de isterim bu insanlara Avrupa yolu açılsın çıksınlar gitsinler. Sabah Bulgar haber ajanslarında yorumları okuyorum askerlerimiz için Türk askerleri sinek gibi öldüler yazıyorlar. Bu adamların sınırına 100 bin mülteci dayansın feleklerini şaşırsınlar ben de isterim. uzaktan bizimle alay edip dalga geçiyorlar.
    Ancak bunlar olmayacak çünkü AB bizden güçlü ve bu konuda doğru bir politika güttü en başından beri. Bizim topraklarımızı tampon bölge olarak kullandı. Bundan sonra da kullanmaya devam edecek. Kapıların açılmasıyla kapanması bir olur o haberi de bekleyin yakında görürsünüz.

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    sn. hkm. benim anlamadığım işin finansal matematiği gözüyle bakınca;
    yani adamlar. burdaki Suriyeliler dersek adına.
    geçici sığınma statüsünde ya, sende bypass istasyondalarmış gibi duruyor gözükürken, hem harcama cepten gidiyor, BM diyor ki , ya bunlar geçici zaten dolayısıyla para vermeyiz. insaniyet namına sende kalacaklar zaten kısa süre (ama işin esası farklı)
    mültecide ise , ya mahkemeyi kurup şahıs şahıs tek tek, eldeki niteliklere bakıp yargı ile tamam kalsın ya da geri gönderilsin, oluyor, statü. O durumda para musluklarını biraz açıyor olduklarını düşünüyorum BM tarafının.
    kararsız kalınca ise, hem adam sende kalıyor ve hem de mali destek yok.
    bilmiyorum yanılıyor da olabilirim.
    İşim mali kısmının pek önemli olduğunu sanmıyorum,elbet bizim açımızdan önemli de neticede artık konu bitti,bunlar burda kalacaklar.Biraz daha zaman geçsin fiili durum olacak,zaten mecburen vatandaşlık vereceksin.BM nin kendi parası varmı ki bize versin,benim bildiğim en son trump bu kurumlara artık gerek yok falan diyordu,bu kurumları da finanse eden zaten amerika.

Sayfa 900/999 İlkİlk ... 400800850890898899900901902910950 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •