Sayfa 91/999 İlkİlk ... 41818990919293101141191591 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 721 - 728 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Ruyam cikti 5.79 oldu
    Sizin rüyalarınız bazıların kabusu olabilir.
    Tipini tipini’nin mesela.

2. Dolari zaten kendimi korumak icin aliyorum hic bir zaman dolardan ettim artişa kâr gozuyle bakmadim. Benim gozumde zaten dolar artmiyor sadece tl deger kaybediyor. Ben sadece dolari bistten alacagim kagitlarin (en azinda) dusen tl deger kaybini kompanse etmek icin kullaniyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Dolari zaten kendimi korumak icin aliyorum hic bir zaman dolardan ettim artişa kâr gozuyle bakmadim. Benim gozumde zaten dolar artmiyor sadece tl deger kaybediyor. Ben sadece dolari bistten alacagim kagitlarin (en azinda) dusen tl deger kaybini kompanse etmek icin kullaniyorum.
    vadeli kontratla taşımakla , margin harici bakiye TLde değerlenir + faiz geliri olur , genelde tercih edilen yöntemdir
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık , rasyonel akla atılan imza. İnsanlığın ebedi mutluluğunun anahtarı olacak olan Mazardium EF87 madeni mucidi. Yaşasın !

4. Yani daha net olarak soyle soyliyebilirim galiba; dun ki 1.48 olan ekgyo ile bugun tam yuzde 0 artisla gunu yine 1.48 den kapattan ekgyo arasinda gozumde (dolar artisi olan) %0.65 lik bir zarar var.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Sanırım telekomun içini merveninkine boşaltmış
    12.5 Milyon dolar gaymecikmis...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    dolar kurunun artışıyla kazanılacak para aldatıcı olabilir...bu kadar dolara bağlı bir ülkede kur yükselişiyle kazanacağınız para fiyat artışıyla zaten yok olur. öyle rüyaya girecek bir şey değil hani. borsa kazancı gibi olmaz..ama yaşınız gereği bunları zaten biliyorsunuzdur...
    Borsada 2004 yılından bu yana gözlemlenmemiş bir durum mevcut (önceki veriler elde olmadığı için belkide ilk kez olan bir durum) , son 8 haftada borsa euro bazlı olarak %20 artarken yabancı oranı %64,88'den %60,83'e düşerek 2005 yılına geriledi.

Bu durumun açıklaması şöyle yapılabilir: yabancının olmadığı hisselerin değeri artıyor, aynı zamanda verilere göre yabancı hisselerini satıyor. Şu durumda borsaya yerli yatırımcı akın akın parasını sokuyor demektir.

Serbest piyasa kuralları ile oynamanın yabancı yatırımcı yönündeki bedeli ne olacak merak ediyorum.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Borsada 2004 yılından bu yana gözlemlenmemiş bir durum mevcut (önceki veriler elde olmadığı için belkide ilk kez olan bir durum) , son 8 haftada borsa euro bazlı olarak %20 artarken yabancı oranı %64,88'den %60,83'e düşerek 2005 yılına geriledi.

Bu durumun açıklaması şöyle yapılabilir: yabancının olmadığı hisselerin değeri artıyor, aynı zamanda verilere göre yabancı hisselerini satıyor. Şu durumda borsaya yerli yatırımcı akın akın parasını sokuyor demektir.

Serbest piyasa kuralları ile oynamanın yabancı yatırımcı yönündeki bedeli ne olacak merak ediyorum.
    2004 yılını değil , nasdaq geçişini milat alırsanız daha iyi olur çünkü HFT işlemler kolokasyon ile borsa istanbulda volatilitede ( fiyat hareketlerinde ) yadsınamaz karakteristik değişiklikler oldu. en basitidnden bir örnek vereyim piyasada kaç bireysel spekülatör trader atıyorum en basitinden bir www.wave59.com gibi üçüncü parti yazılımlardan destek alıyor yapay zekayı , patternları ( grafik üzerindeki formasyonları demiyorum ) , öncül olabilecek modelleri kullanıyor ... mesela piyasada bloomberg terminalde veya reutersde şu şu şu kelimeler geçtiğinde dow futureları % 1 artıya geçerse borsa istanbul vadeli kontrat 3 dk. içinde minimum % 0.40 lık tepki veriyor mu acaba ? ( pattern örneği )... Londradaki işlemciler bunları da tarıyor yani ...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık , rasyonel akla atılan imza. İnsanlığın ebedi mutluluğunun anahtarı olacak olan Mazardium EF87 madeni mucidi. Yaşasın !

8. Ne notu ya biz artik o derslerden cookkkktan atildik. Ogretmenleri iplemedik ve okula gitmiyoruz ne puani? Gecin artik puan muhabbetini. Okulu biraktik ogretmenlerin kiymetini bilmedik ve yakinda hayatin gerceklerini hayatin sillesini yiyerek ogrenecegiz.

Sayfa 91/999 İlkİlk ... 41818990919293101141191591 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •