Sayfa 997/999 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 7,969 - 7,976 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. That means: If you have direct personal contact with an infected person, the probability of infection is between 1% and 5%.
    Age: The younger you are, the less likely you are to be infected and the less likely you are to fall seriously ill if you do get infected:

Age % of population % of infected Fatality
    0-9 12.0% 0,9% 0 as of now
    10-19 11.6% 1.2% 0.1%
    20-29 13.5% 8.1% 0.2%
    30-39 15.6% 17.0% 0.2%
    40-49 15.6% 19.2% 0.4%
    50-59 15.0% 22.4% 1.3%
    60-69 10.4% 19.2% 3.6%
    70-79 4.7% 8.8% 8.0%
    80+ 1.8% 3.2% 14.8%
    dünya sağlık örgütünün şu ana kadar ki korona virüsünden gerçekleşen ölümlerin yaşlara göre dağılımı.

2.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Aslında bu normal abi . İnsanlar , hayvanların yahut mikroorganizmaların aksine yaşamları tehdit altına girdiğinde daha çok ürüyorlar.

Kaynak veremiyorum ancak ikinci dünya savaşı yıllarında doğum oranlarının çok arttığını ama savaş bitip her şey normale döndükçe doğum oranları azaldığını okumuştum.

Sanıyorum, içgüdüsel olarak kendi yaşamları tehlikeye girdiği için kendilerinden sonrasına genlerini bırakmaya daha yatkın oluyorlar .

Ülkeler bazında da gelişmişlikle doğum oranının ters orantılı olmasını bu şekilde açıklayabiliriz.
    Çok doğru bir tespit.

Yıllar önce karsiyaka mezarlığında bir akademisyen tanıdığın cenazesinde bu konu hakkinda bir makale yazacak kadar düşünce biriktirmistim.

Ozetle bu olgu tamamen ölüme karşı sosyolojik bir karşı duruştur. En çok ölenler arasinda en çok çoğalma, varolma çabası gelişiyor. Şimdi bununla kafa bulmaya çalışan aklı evveller çıkacaktır. Olsun, ciksin cikacagi yerden. Tamamen diyalektik ve oldukca agir bir etki - karşı tepki ilişkisi. Acı ama böyle bence.

3.  Alıntı Originally Posted by Ayne36 Yazıyı Oku
    Bakıyorum da bu sayfada yazanların içinde bir tane bilinçli insan yok. Atatürkçü veya Kemalist geçinen bir sürü insan var ve doların yükselmesi için dua ediyorlar. Saygıdeğer Atatürk hayatta olsaydı sizi memlekette barındırmazdı bence. Bir düşünün!

Sabır acı, meyvesi tatlıdır.
    Sıkıntı orada zaten, Atatürk hayatta olsaydı daha bilinçli insanlar olurduk; böylece son 40 yılda yaşadığımız ve hala devam eden, özellikle siyasal islamdan kaynaklanan hiçbir sorunu yaşamaz, dolar molar da umurumuzda olmazdı. Şimdi sen git Fatma46 gelsin.

4. borsadan iki sıfır atılırsa borsamız 1200 olacak yansıması nasıl olur sizce millette bakın borsamız ucuz artık girelim algıya yönelik bir operasyon mu?

5.  Alıntı Originally Posted by bartukara Yazıyı Oku
    Sıkıntı orada zaten, Atatürk hayatta olsaydı daha bilinçli insanlar olurduk; böylece son 40 yılda yaşadığımız ve hala devam eden, özellikle siyasal islamdan kaynaklanan hiçbir sorunu yaşamaz, dolar molar da umurumuzda olmazdı. Şimdi sen git Fatma46 gelsin.
    aynen şu gelinen nokta da olmazdık.

6.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    borsadan iki sıfır atılırsa borsamız 1200 olacak yansıması nasıl olur sizce millette bakın borsamız ucuz artık girelim algıya yönelik bir operasyon mu?
    Eğer 99.000 e düşerse de 990 olacak.
    O zaman bu borsa daha 1.000 bile olamamış uzak durmakta fayda var diye düşünen de olabilir.

7. Rusya, Suriye'deki askeri varlığını Erdoğan-Putin zirvesi öncesinde arttırdı. Reuters, Rusya lideri Putin'in, masada elini güçlendirmek için 28 Şubat'tan bu yana deniz ve hava yoluyla sevkiyat yaptığını aktardı. Rusya'nın bölgeye 5 savaş gemisi 12 uçak gönderdiği kaydedildi.

8. fedin faiz indirimi normal koşullarda ülkeden para çıkarır.bizim faizler de ekside olduğu için ülkeye çok da para gelmez.ama gerilen yayın ivmesini azaltır.ama para basarsa bu doların değerinin düşmesine sebep olur.bugün gelecek verileri çok önemsiyorum.6,1-6,80 beklentimi şimdi 5,99-6,4 olarak güncelliyorum.vade nisan sonu.ytd.

Sayfa 997/999 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •