Sayfa 539/999 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549589639 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,305 - 4,312 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Patlamasindan baska ihtimal mi var.?

2. Yine ons la dolar birlikte yükseliyor.

3. Albayrak bosuna konusmadi "tl rekabetci olmali " diye fisini cektiler dolar dagitma makinasinin.
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    17 Ocak işlem haftasında yurt içi yerleşiklerin toplam döviz mevduat hesabı 197,121 milyar dolarla rekor tazeledi. Yurt içi yerleşiklerin toplam hesabında gerçek kişilerin hesapları 121,950 milyar, tüzel kişilerin hesapları ise 75,171 milyar dolar oldu.

10 Ocak ile biten işlem haftasında 1,7 milyar dolar artarak 196,057 milyar dolara yükselen yurt içi yerleşiklerin döviz mevduat hesapları 17 Ocak haftasında 1,1 milyar dolar artarak 197.121 milyar dolara yükselerek rekor kırdı.

----------

Yalnız böyle her hafta 1-2 milyar dolar devam ederse yılda 50-100 milyar dolar eder, bu talebe merkez bankası kamu bankası falan dayanamaz. Acilen dolar talebinin dizginlenmesi lazım, en basit yolu da kurun biraz daha yukarı gitmesine müsaade etmek, bu iş geciktikçe basınç birikiyor, kan kokusunu alan millet de dolara yükleniyor patlarsa açıkta kalmayayım diye.

4.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Albayrak bosuna konusmadi "tl rekabetci olmali " diye fisini cektiler dolar dagitma makinasinin.
    Bir cisim yaklasiyor Komutan Logar..

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bir cisim yaklasiyor Komutan Logar..
    Aynen yaklasiyor

6. Bist soyle iyi bir silkelensinde 3 tane kagit belirledim girecegim. Onu bekliyorum artik.

7.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Bist soyle iyi bir silkelensinde 3 tane kagit belirledim girecegim. Onu bekliyorum artik.
    karpuzun icini yediler abi gecmis olsun.
    ben ne dusunuyorum biliyon mu.
    biz bu isten anlamiyoruz.
    2013 e hadi 15e kadar borsada voleyi vuran elveda bebegim diyemedi.
    dolarda voleyi vuran vaktinde elveda bebegim diyemedi hambal oldu. 25 faiz yandi sondu. onu gectim 2 3 fk yandi sondu gecti.
    dolara vaktinde giren borsaya giremedi
    borsayi vuran da dolar volesini kacirmisti.
    hal boyle olunca hatalarla yuzlesmek en iyisidir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bizim bir ekonomik kural olarak bildiğimiz, MB hem kuru hem faizi kontr edemez idi...

MB son altı ayda faizi 1200 baz puan kadar indirirken, kurda bu faiz indiriminin karşılığı kabul edilecek bir yukselme olmadı...

tabi yukarıdaki kural ya da kuramın olmazsa olmaz şartı "serbest piyasa" idi...

Bence o meşhur ekonomik kuram hala bozulmuş değil...

çünkü artik en azından kurlar açısından serbest piyasa kuralları islememekte...

Sayfa 539/999 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549589639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •