Special Days Image
Sayfa 397/999 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,169 - 3,176 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. https://www.bloomberg.com/news/artic...lira-from-rout

1,5milyar $ satılmış yükselişi engellemek için.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn consensus türkçe kullanımı konusunda bazı hassasiyetlerim varda ondan ,yoksa elbet siz isterseniz ve uygun görürseniz doğru bulursanız kullanın ,ondan haddim değil diye ekledim zaten.
    Estafırullah da izah ettim yani neticede ??.. Esas olan meselenin kendisi değil midir..

3.  Alıntı Originally Posted by ConSenSus SenSor Yazıyı Oku
    Bir nazar duası alalım sayın Pscyokinesis, Porsalar düşüşlerine dair..

Geçmiş olsun by the way..
    thank you so much

4.  Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    Damat'a para lazımdır diye erkenden MTV yi yatırayım dedim internetten,illa ki Devlet Bankası kullanmak lazımmış
    Yoncalı bankadan ödenebiliyor baktım şimdi. Şu durumda devlet bankasından ödeme zorunluluğu MTV için yok , ayrıca baktım sgk'da ödenebiliyordu.

Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    https://www.bloomberg.com/news/artic...lira-from-rout

1,5milyar $ satılmış yükselişi engellemek için.
    Bugün olan bir durum diyor haberde. İlginç.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. 2008 den beri yaşanan büyük başarılara, AKP yenisini ilave edebilir.

Dikkatli olmakta yarar vardır.

Önümüzde, şöyle bir başarı hikayesi bizi beklemektedir..

6.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Yoncalı bankadan ödenebiliyor baktım şimdi. Şu durumda devlet bankasından ödeme zorunluluğu MTV için yok , ayrıca baktım sgk'da ödenebiliyordu.
    Bu yılki MTV'miz kaç olmuş diye ben de yoncanın cep uygulamasına bakayım dedim.
    Menüde vergi ödeme seçeneği halen var görünüyor fakat girmeye çalışınca 1 ocak 2020'den itibaren ödeme yapılamayacağına dair uyarı mesajı çıkıyor.

SGK ise sanırım ödenebilecek gibi. Çünkü GSS borcum için TC no girdim, borç kuruşu kuruşuna göründü.

MTV kısmında plaka girme ekranına kadar gelinememişti.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Bu yılki MTV'miz kaç olmuş diye ben de yoncanın cep uygulamasına bakayım dedim.
    Menüde vergi ödeme seçeneği halen var görünüyor fakat girmeye çalışınca 1 ocak 2020'den itibaren ödeme yapılamayacağına dair uyarı mesajı çıkıyor.

SGK ise sanırım ödenebilecek gibi. Çünkü GSS borcum için TC no girdim, borç kuruşu kuruşuna göründü.

MTV kısmında plaka girme ekranına kadar gelinememişti.
    Tekrar baktım, yoncanın cep uygulamasında MTV borcu çıkıyor, ödeme adımında yoncanın kendi kredi kartı ile ödeme seçeneği çıkıyor. Ama hesaptaki para ile ödenemiyormuş.

Bu arada bu durumu bankalarla hükümetin anlaşmazlığına bir işaret olarak yordum. İç yüzü nedir bilen var mı?
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şundan dolayı bu konuya takıntılıyım.Oktay sinanoğlu hocanın videoları var emperyalizmin bir ülkeyi ele geçirmek için kullandığı en büyük silah dildir diyor.Kendi dilinde bilim olmazsa genelde bilimde gelişemiyormuşsun.Beyin kendi dilinde buluş falan yapmaya daha yatkınmış.Bunla ilgili pek çok çalışma varmış.Bakmayın bizden çıkıp amerikada falan buluş yapan türklere,onlar zaten dahi olduklarından o işleri beceriyorlar,onlar 20 ayrı dilde buluş yapabilirler.Genel kural insan beyni ana dilinde düşünmeye yatkınmış.
    Hocam ele geçirme konusunda dil mil hikaye.
    Bu tür şeylerin sırf bizi oyalamak için ortaya atılan suni tartışmalar olduğunu düşünüyorum. Dil canlı gibidir, zamanla evrim geçirir. 500 yıl önceki veya 1500 yıl önceki dilimizden epey farklı bir dil konuşuyoruz şu an.
    Bu kaçınılmaz.
    İkinci dilin de zararı olacağını sanmıyorum.
    Mesela danimarkada yaşlılar hariç herkes ana dil seviyesinde ingilizce bilir, hollandada aynı şekilde daha küçücük çocukların harika ingilizce konuştuğunu gözlemleyebilirsiniz. Olumsuz bir etkisi olsaydı onlar tedbir alırdı.

Güçlülerin asıl yöntemi farklıdır. Bir ülkeyi ele geçirmek istedikleri zaman her türlü imkanı kullanarak o ülkelerin başına hainleri getirirler. Örneğin rusya'nın çeçenistana yaptığı.
    (bize daha yakın örnekler de veririm fakat hassas konular sıkıntı yaratır)

Konuyla ilgili videonun konuyla ilgili kısmının başladığı saniyenin linki. > https://youtu.be/7Cxj9al9Tok?t=399

Sovyetler birliği döneminde yıllarca rusça konuşmuş olan çeçenleri, eninde sonunda yıkan şey dil değil, içlerinden bir hain.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 397/999 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •